Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tegyek ha teljesen kilátás...

Mit tegyek ha teljesen kilátástalan lett az életem?

Figyelt kérdés

Nem is tudom hol kezdjem...

Gyerekkoromban sokat bántottak az iskolában ráadásul otthon is akadtak elég komoly problémák. Emiatt nem voltak barátaim ami akkor nem is zavart annyira mert megszoktam aztán amikor eljött a középiskola és szerettem volna kitörni ebből már nem tudtam mert borzasztó szorongást érzek az emberektől. Jelenleg is bár tudok velük beszélgetni de önmagamat adni nem tudom senki előtt félek hogy elítélnek hiába érzem magam nagyon magányosnak valamiért nem tudok bízni az emberekben.

Sosem voltam túl pozitív ember de kb.1 éve elindultam lefelé a lejtőn és úgy érzem nincs kiút. Semmit nem tudok élvezni már sokszor sírva kelek fel reggel hogy túl kell élni mégegy napot. Munka előtt folyamatosan rosszul vagyok a stressztől hasfájás erős szívdobogás hányinger szédülés... De otthon lenni se jó mert akkor meg csak gondolkodom egész nap.

Szóval azon gondolkozom vajon van értelme reménykedni hogy jobb lesz?

Mivel fizikailag is rosszul vagyok már nemcsak lelkileg én azt mondom ha nem lesz jobb akkor nem akarok tovább élni...😞



2020. okt. 4. 21:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
52%
Minimum depis vagy. Kérj szakembertől segítséget. Válts munkát, olyat amit nem gyűlölnél ennyire. Szabadidőmben csináld azt amit szeretsz.
2020. okt. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
72%
Pasizz.
2020. okt. 6. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
72%

A leiras alapjan eleg sulyos allapotban vagy, probaltam, de nem tudtam ertelmes otletet tanacsot kitalalni, ketlem hogy par mondattal ezen javitani lehetne.

Egy dolgot mondanek vaktaban, hatha meg nem probaltad. Kezdjel valamilyen intenziv sportot. A legegyszerubb ha kimesz az utcara es futsz. Nyilvan ertelmesen a fizikai lehetosegednek allapotodnak megfelelo mennyisegben. Ha tobb nem megy, kezdetben eleg csak 100 metert aztan gyaloglas kozben kipihened magad, es ismetled parszor.

Par honap alatt elkene jutni nehany kilometer, 15-20 perc futasig, amivel lefarasztod kifarasztod magad. Szerintem eselyes, hogy egy intenziv fizikai mozgassal sikerul megtornod ezt a lelkiallapotot. Azt kene elerned, amikor fujtatva, kifaradva, mar csak a levegovetelre tudsz koncentralni. A mozgas es a kozben termelodo mindenfele hormonok, vegyi anyagok, szerintem valtoztatnak a lelki es erzelmi alapotodon legalabb atmenetileg, amibol mar kilehet indulni.

2020. okt. 6. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Első gondolatom a pszichológus. Persze ehhez is elszántság kell. Ki kell beszéld valakinek a bajaidat és tőle ötleted is kapsz, hogyan tovább. Próbálj közben, előtte a még közeledben élőkkel, családdal, munkatársakkal is BESZÉLNI. Egy régi osztálytárs esetleg... Ne legyél sokat egyedül, hallgas zenét, nézz filmeket, olvass vicceket... Az internet olyan sok lehetőséget ad a kibontakozásra. kerüld a szomorú olvasmányokat. Azzal, hogy nekünk is írtál ide, s ez már egy nyitás a jó felé, s mi se haraptuk le a füledet miatta. :-) Sok ember van így, mint te, sokszor kerültünk kilátástalan helyzetbe, ideig-óráig eltart sajnos. De feladni az életünket soha sem szabad. Gyönyörű lehet még az életed, adj időt magadnak!
2020. okt. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
27%
Szerezz magadnak egy fiút! Hidd el, megfog változni az életed.
2020. okt. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!