Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha nem tudok főzni magamra és...

Ha nem tudok főzni magamra és asszony sincs aki főzzön nekem,emiatt nem eszek főtt ételt,előbb utóbb gyomorfekélyt fogok kapni?

Figyelt kérdés
Egyedül élek és nem vagyok valami jó a konyhában.Rizst,meg tésztát azt gyakran szoktam főzni,a tésztára legtöbbször tejfölt meg túrót teszek,a rizshez meg veszek ilyen konzerves halat,azt ráöntöm és úgy eszem meg.De pörköltet például nem tudok főzni.Vagy főzeléket.Ha levest akarok enni,veszek egy zacskós levest és azt eszem.Ismerőseim azt mondják,ha így folytatom, gyomorfekélyt fogok kapni,merthogy a zacskós leves,túrós tészta,rizs halkonzervvel nem normális kaják.Meg a szendvicsek,felvágottak sem.Azt mondják, sült húst,rántott húst,rendes leveseket,pörkölteket kéne ennem.Azt mondták,ha így folytatom gyomorfekélyem lesz.Igazuk van?Tényleg rántott húsokat,pörkölteket kéne ennem?

2020. dec. 12. 16:06
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
100%
Az asszonyok se úgy születnek, hogy tudnak főzni...
2020. dec. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
100%
Húsos leveseket csinálj, nagyon finomak. Húsdarabok, főnek fődögélnek, kb 40 percet, vagy amennyi kell, teszel hozzá zöldséget a végén, az is fő, és megeszed. Ízesíted ezzel azzal néha. Kb az olaszok is ilyen leveseket csinálnak. Vagy párolj húst, fűszerekkel, kevesebb vízben. Ez a leggyorsabb.
2020. dec. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
93%

Úgy fogalmaznék, hogy egyszerűen szánalmas. Tanulj meg főzni és sütni a konyhában, mint minden önálló ember.


Addig pedig párkapcsolatod biztosan nem lesz, amíg ennyire életképtelen vagy és egy nőtől várnád, hogy ilyen alapvető dolgokat is ő csináljon meg, mert te képtelen vagy rá.

2020. dec. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
100%

Nem gyomorfekély, de egyéb problémád lehet belőle.


Mi lenne, ha megpróbálkoznál a főzéssel? Én is sokáig azt hittem, hogy ez nem nekem való, de amikor rá lettem kényszerülve, nagyon hamar rájöttem, hogy a főzéshez nem kell akadémiai tagság. Egy leves elkészítése tényleg nagyon egyszerű, vagy akár egy pizzáé is. Én mondjuk a húsételeket nem igazán tanultam meg, de ez azért van, mert nem hiányzik. Húsból bőven elég nekem az, amit vendégségben/étteremben eszek, otthon inkább mást csinálok.

2020. dec. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:
#1 jó de azért a nők általában otthonosabban mozognak a konyhában.Anyukám is jól tud főzni,és bármit el is tud készíteni,de nem vele lakom már.
2020. dec. 12. 16:14
 6/45 anonim ***** válasza:
100%

Keress a környékeden menüztető éttermet vagy étkezdét.Vásárolj egy min.3 részes ételhordót,és fizess be a neked megfelelő menüre.

Van olyan iskolai vagy önkormányzati konyha (NEM CSAK a rászorulónyak!),ahol van étel elviteli lehetőség is.


Ezzel abszolút csak melegítened kell max. az ételeket és mégis meleg-főtt ételt eszel.

Nem szégyen!

ÉN is heti kb 4 alkalommal így teszek.

2020. dec. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:
#6 van egy étterem a közelben,de drága.Este zárás előtt féláron szokták adni az ételeket,de sokszor addigra már nem marad semmi.Teljes árba meg drága lenne.Ennek az önkormányzat is dolognak majd utánanézek.
2020. dec. 12. 16:23
 8/45 anonim ***** válasza:
32%
A mwnü nem draga.olcsobb mintha te vasarolnal be fözéshez nagyokos.
2020. dec. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell tudni fözni hogy viszonylag egésségesen étkez. Tésztát tésztával enni hosszútávon valoban nem a legjobb. Van pl rengeteg félkész fagyasztótt étel amit csak sütöbe kell rakni. Nem is drágák és viszonylag egésségesek is vannak köztük. De pl tojás fözéshez se kell chefnek lenned. stb
2020. dec. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul neveltek téged, ha azt gondolod, hogy egy nő ösztönösen otthonosabban mozog a konyhában. Megsúgom, nem így van. Ha valaki otthonosan mozog a konyhában, az azért van, mert MEGTANULTA. Ha te is megtanulnád, neked is ugyanúgy menne.
2020. dec. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!