Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha nem tudok főzni magamra és...

Ha nem tudok főzni magamra és asszony sincs aki főzzön nekem,emiatt nem eszek főtt ételt,előbb utóbb gyomorfekélyt fogok kapni?

Figyelt kérdés
Egyedül élek és nem vagyok valami jó a konyhában.Rizst,meg tésztát azt gyakran szoktam főzni,a tésztára legtöbbször tejfölt meg túrót teszek,a rizshez meg veszek ilyen konzerves halat,azt ráöntöm és úgy eszem meg.De pörköltet például nem tudok főzni.Vagy főzeléket.Ha levest akarok enni,veszek egy zacskós levest és azt eszem.Ismerőseim azt mondják,ha így folytatom, gyomorfekélyt fogok kapni,merthogy a zacskós leves,túrós tészta,rizs halkonzervvel nem normális kaják.Meg a szendvicsek,felvágottak sem.Azt mondják, sült húst,rántott húst,rendes leveseket,pörkölteket kéne ennem.Azt mondták,ha így folytatom gyomorfekélyem lesz.Igazuk van?Tényleg rántott húsokat,pörkölteket kéne ennem?

2020. dec. 12. 16:06
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
92%

Hallod, én is idén, 28 évesen álltam neki főzni először rendesen, ami túlmutat a tészta és zacskós rizs készítésén. Főként a karantén miatt hogy ne taperolja össze minden idegen a kajám, akik lehet nem mosnak kezet meg hogy spóroljak. Nekem a szüleim meghaltak amíg fiatal voltam így én fiatalon kezdtem el dolgozni suli mellett és sose volt időm a főzésre, mindig rendeltem. Előtte meg el voltam kényeztetve és a konyha közelébe nem engedték de idén vállalható lett a főzőtudományom. Elárulom a titkot... A YouTube tele van angol és magyar szakácsvideókkal, receptekkel, olyan nyomi kezdőknek is mint te vagy én.


Amúgy én nő vagyok és a mai napig utálok főzni, sajnálom az időt rá és ha egy csávóról kiderülne, hogy ilyen mentalitása van vagy elvárja, hogy majd mindig etessem a munka mellett biztos kib*sznám💁🏼‍♀️.


Döntsd el, hogy te egy anyát akarsz magadnak vagy egy társat és ne mentsd már fel a saját hiányosságaid alól magad sztereotípiákkal és nem helytálló ideológiákkal. Ha felnőtt ember vagy próbáld már fejleszteni magad és életképessé tenni magadat. 🤷🏼‍♀️

2020. dec. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
100%
Van a neten rengeteg főzős videó, az egyszerűbbeket bárki el tudja készíteni. Szerintem nem, bár tény, hogy egészségtelen. De sok étteremből rendelhető főtt étel a mai világban. Van olyan is, hogy előre kifizetsz x hónapot és minden délben viszi a futár a napi menüt, leves, második...
2020. dec. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor csak azt fogod ismételgetni, hogy a nők otthonosabbak a konyhában és nem is akarsz változtatni?

Nyugtassunk meg, hogy nem lesz gyomorfekélyed attól, amit egy 10 éves gyerek is el tud készíteni, hogy nyugodtan folytathasd a nagyszerű ételek elkészítését?


Mellesleg nálunk apám sütött-főzött szinte mindig, de ez biztos valami furcsa véletlen. Az is furcsa véletlen, hogy az általam ismert youtubeos, instagramos és facebookos (hobbi)szakácsok/pékek nagy része férfi.

2020. dec. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
100%
Átlagemberek: így hirtelen 8 olyan férfi ismerősömet tudnám felsorolni, akik szakácsként, pékként vagy cukrászként dolgoznak, és ennek sokszorosát olyan férfiakból, akik otthon csak úgy főznek maguknak. Továbbá egy csomó olyan női ismerősöm is van, akik nem főznek, hanem vagy valamelyik családtagjukkal főzetnek, vagy rendszeresen rendelnek vagy vesznek maguknak készételt. Már jó páran leírtuk, de azért megismétlem, a nők, akik tudnak főzni, nem azért tudnak, mert nők, hanem azért, mert megtanulták és gyakorolták. Ez nem attól függ, hogy pénisz vagy vagina van a lábad között, hanem nevelés kérdése, és téged rosszul sikerült megnevelniük anyádéknak, ennyi. Ha akarsz, változtatsz rajta, ha nem, akkor nem, de utóbbi esetben nem értem a kérdésed kiírásának célját.
2020. dec. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
100%

Porkolt: kb 2-3 kanál zsirba beleteszed az aprora vagott hagymat majd üvegesre piritod (átlátszó legyen). Ekkor mehet a felvágott paradicsom és paprika. Rottyan párat majd 1-2 kaveskanal őrölt pirospaprika. Ebbe beleteszed a felkockazott húst. Egy pohar viz bele meg egy kicsi só és addig fozod amig a hus puha nem lesz. Ha szukseges potold avizet. Ha csirkeporkoltot fozol akkor értelem szeruen nem kockázott a hus hamem testreszeire van szedve. Nem nagy dolog. En nost a csulokporkoltot szeretem a legjobban.


De bolognai spagettit is keszithetsz. Ugyabugy zsiron hagyma. Bele a daralthus. Kis viz. Ezt negfozod raszorod a port es mehet a főtt tesztara.


Nem nagy dolgok ezek. Ha szukseged vab par egyszerű receptre vagy konyhai praktikakra keress nyugodtan privatban.

Szemetet meg ne egyel!

2020. dec. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
100%

Az egesz csak akarat kerdese. Persze kifogasokat keresni konnyebb.

21 evesen koltoztem el, es 9 evet eltem egyedul.

Nincs gyomorfekelyem, se szakacs tanfolyamom.

Igen, eleinte en is odaegettem meg a csapvizet is, de gyakorlat teszi a mestert.

2020. dec. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 A kérdező kommentje:
Köszönöm,jól esik hogy ilyen sokan segíteni próbáltuk☺️
2020. dec. 12. 20:11
 38/45 anonim ***** válasza:
100%

Tudsz főzni. Mindenki így kezdte. De!!! Zöldborsófőzelék:15perc

Chilis bab:15 perc.Paradicsomleves:15perc

Közhelynek tűnik, de nem lehet elrontani. Ha már van sikerélményed,meglásd, jövő héten már készül is a finom rakott krumpli. Jó étvágyat, sok sikert!

2020. dec. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
49%
Én egyszer a zöldborsófőzeléket nagyon elbasztam, mondjuk biztos direkt túloztál.
2020. dec. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb dolgokat nem nagyon lehet elrontani, jó én is az a aktegória vagyok, hogy ha valamit recept úgy ír, hogy 15 percig főzzem, akkor szó szerint nézem az órát stb, de pár alkalom után már kitapasztalom, hogy pl kellett volna neki még pár perc vagy előbb is levehettem volna stb.


Mikor pizzát készítettem először pl ott is mértem az időt amit írtak, kicsit megégett, legközelebb 5 perccel előbb vettem ki, szinte tökéletes lett magamhoz képest.

2020. dec. 13. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!