Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit csináljak egyszerűen nem...

Mit csináljak egyszerűen nem bírok magamon segíteni?

Figyelt kérdés
23 éves fiú vagyok. 18 éves korom óta, azaz 5 éve, lassan hat, hogy az életem nagyon romokban van. Barátok, barátnő nincsenek, munkahelyem nem éppen a legjobb, ott is piszkálnak, szúrkálnak stb. Egyszerűen nem tudok jó kedvű lenni, mindig a bánat, a depresszió van bennem. Sokszor napokig egy falatot se eszek mert nincs étvágyam sem. Egyedül nem bírok segíteni ezen. Öngyilkosság minden meg fordult már a fejemben, mert 23 évesen ilyen szintre jutni elég nagy tehetség kell.
2021. márc. 14. 07:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

Állj neki sportolni, közben ha barátokat nem is , de haverokat szerezhetsz.

A magányosan töltött időben olvass, nézz jó sorozatokat, vagy ha van valami hobbid, töltsd azzal a szabadidődet.

Egy idő után már azon kapod majd magad, hogy kívánni sem fogod már a társaságot.

2021. márc. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
98%
Amúgy nem benned van a hiba, hanem a társadalom nagyon elfuserált, a legtöbb fiatal sajnos már csak felszínes érdekkapcsolatokat épít csak ki barátság címén, a mai fiatalok már csak a sikert, a pénzt, a lehetőséget látják egymásban, az ember nem igazán érdekli őket mögötte - tisztelet a kivételnek.
2021. márc. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
98%
Rengeteg huszonéves van amúgy hasonlóan perifériára szorulva, mint te, nem "kell hozzá nagy tehetség, hogy ilyen szintre juss", nem vagy vele egyedül. Csak a hozzád hasonlóak nem látszanak, mert nem játsszák az eszüket a közösségi médiában, hanem otthon gondolkoznak az öngyilkosságon.
2021. márc. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Velem ugyanez van, csak 22 éves vagyok és lány. Soha nem voltak normális barátaim, mindig max. ilyen haverszerűségek voltak és igazából ez számomra semmit nem tett hozzá az életemhez. Párkapcsolatom sem volt soha. A családommal pedig semmilyen a kapcsolatom, mindig max. olyan felszínes hétköznapi témákról váltottunk pár szót és kész. A munkámat gyűlölöm, unalmas, semmi értelme nincsen, borzalmasak a kollégák és az egész munkakörnyezet (gyári munka). A tanulmányaimat szüneteltetem, mert egyszerűen már nem tudtam rá kellően koncentrálni és foglalkozni vele. A hobbik pedig már cseppet sem kötnek le, bármit csinálok nem élvezem igazán, nincsen hozzá semmi kedvem vagy nincsen vele semmi célom. Jártam pszichológushoz is, de semmit nem segített. A legrosszabb az, hogy tudom mit kellene tennem és mire lenne szükségem, de semmiféle lehetőséget nem találok vagy csak kudarc ér minden egyes próbálkozásnál.
2021. márc. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%

Ugyanez. Én próbálkoztam dolgokkal, mint pszichológus, sport, művelődés. Rövid időközökre jobb, de hosszú távon semmi sem segít. Nem látok örömet, se értelmet semmiben. Untat és fáraszt minden inger. Magányos vagyok, de ha megismerek egy szimpatikus embert, ösztönösen ellököm magamtól és bezárkózom.

A háttérben az elrontott kapcsolatom, tanulmányaim, családi és anyagi helyzetem áll.

2021. márc. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
Kérj segítséget (nagyon hasznos) pszichológustól.
2021. márc. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

Keress egy hobbit! Olvasás, rajzolás, sport, vagy akár gaming is segíthet. Létezik számos online nyelvtanuló program, vagy akár a Mondly, az is elfeledteti a gondokat.

Szüleiddel mindenképpen beszélj a problémáidról.


Én is népszerűtlen voltam sokáig gimiben, egyetemen is kilógtam a sorból. Az utóbbinak az is oka, hogy nem nagyon szerettem a lerészegedős bulikat, s ahogy a 2. Válaszoló is írta, sokan a sikerre hajtottak, az emberi kapcsolatokat pedig elhanyagolták.

Az a fontos, hogy a jót nézd magadban. Miben vagy jó s mely képességedben akarsz fejlődni?

2021. márc. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Sokan vannak így, igazából csak magadon tudsz segíteni. Manipulálni kell az agyadat, így működik hosszú távon. Viszont ez egy nagyon hosszú és kitartó feladat. Ugyanolyan, mint a fizikai edzés. Mentálisan is lehet fejlődni, csak akarni kell és kitartani. Az 1980 és 2000 év közötti generációkra egyébként pont ezt mondják, hogy a "kiégett generáció". Nem véletlenül. Túlságosan is megnőtt az emberekben a megfelelni akarás (szociális oldalak, média befolyása, stb.). Mindenki mindent akar hirtelen, mert mindenhonnan jön a képedbe az információ és nincs nyugta az embernek. Nem tudsz csak magaddal foglalkozni, mert mindig ér valami inger. Nekem úgy sikerült sokat fejlődnöm, hogy az elektronikus eszközöket hanyagoltam egy jó ideig. Próbáltam többet kimozdulni nem pedig a telefonomat b*szkúrálni, stb. Engem lenyugtatott kifejezetten, hogy nem nézegettem a szociális oldalakat, nem néztem tv-t.


Találj valami hobbit, úgy tudsz legjobban megszabadulni ezektől az érzésektől. Amikor nincs a közelben elektronikai eszköz, internet, akkor általában kedvet kapnak az emberek más dolgokra. Legalábbis én ezt tapasztaltam.


Pszicholóhus is tud segíteni, viszont sokan félre értelmezik a pszichológus feladatát. Mindenki magán tud segíteni, a pszichológus csak mutat egy jobb irányt, amelyet vagy megfogadsz, vagy nem. Ez csak rajtad múlik. Kitartás és gyakorlás, mint a fizikai edzés, vezetni megtanulni, stb.

2021. márc. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ja és még annyi, hogyha nem tetszik a munkahely, akkor válts. Te teszel szívességet a munkáltatónak, nem pedig fordítva. Ezt jegyezd meg. Fejleszd magadat, tanulj, ha van lehetőséged. Nem kell feladni. Akár nyelveket is tanulhatsz. Nem muszáj ebben az országban maradni. Elég nagy a bolygó. :D So k más értelmesebb, kultúráltabb ország is van, mint a miénk. Szóval lehet válogatni, viszont meg kell érte dolgozni. Ingyen nem jár sajnos a boldogság. Csak te tudsz rajta dolgozni.
2021. márc. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez van nekem is. De nekem egyre rosszabb. Se munka soha nem volt barátnő sem és beszélgetőtársam sincs. És idén leszek 29.. És nem tudom mit lehet tenni? Évekig probálkoztam netes társkeresőkkel sikeretelenül. Nem tudom mi van a mai emberekkel hogy nem akarnak ismerkedni. Én még csak azért nem lettem öngyilkos mert félek a haláltól mármint az előtte tartó szenvedéstől nem a haláltól. De így meg hogy éljek? A papagájok is tépik a tollukat ha magányosak. Nem tudom hogy hol lehet ismkeredni és ezzel van a probléma. Nem lehet sehol. A lányok meg nagyon elutasítoak.
2021. márc. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!