Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha az ember teljesen egyedül...

Ha az ember teljesen egyedül van, család és barátok nélkül de ha eléri a pénzügyi szabadságot kevésbé fogja magányosnak érezni magát?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra hogy van pénze mondjuk bármikor bárhova elmenni kirandulni, bármilyen programot csinálhat magának, vagyis a pénz hiánya már nem igazán fogja lekorlátozni hogy mikor mit csináljon a szabadidejében.

#egyedüllét, magány, pénzügyi szabadság elérése
2021. jún. 21. 22:16
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
48%
Nekem ez már boldogság lenne. Ha tényleg sok pénzem lenne akkor simán lenne nő aki lenne velem kapcsolatban.
2021. jún. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
77%
Igen, kevésbé, mert el tudja tartalmasan tölteni az idejét. Pl. elmész utazni, repülni vagy vitorlázni tanulni, ott azért akad egy társaság, hasonló érdeklődés már megvan.
2021. jún. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
68%

"Nem enyhíti a magányt és nem lehet rajta egészséget venni."


Ebben azért lehet vitatkozni. Hiszen a pénzzel sajnos sokkal több mindent meg lehet venni akár egészség szempontjából is. Akár étkezés akár kezelések. Ismerek embereket akik biztos nem élnének, ha nem lett volna pénzük drága kezelésekre. Ezzel szemben átlag ember bele rokkan ha meghallja, mennyibe fognak kerülni a gyógyszerei idősebb korában.


Magát a magányt nem enyhíti, viszont jobban ki tudja tölteni az ember a napjait és kiegyensúlyozottabb tud lenni ha nem az anyagiak miatt kell feszengenie, nem az a gondja, hogy vegyen lakást, kocsit, vagy hogy jön ki hó végén.

2021. jún. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
72%

13, én meg ismertem gazdag embereket akik mindent megtettek, még Kínába is elmentek csodakezelésekre, mégis elvitte őket a betegségük 🤷‍♀️

Én pedig tapasztalatból beszéltem, mikor egyedül voltam, abszolút nem volt attól jobb hogy van pénzem. Vásárolgattam ész nélkül, szórtam a pénzt, de ezek csak pillanatnyi örömöket okoztak. Egyedül semmit nem tudtam élvezni, semmi nem ér semmit amit nem lehet másokkal megosztani.

A magány viszont egyre nagyobb lelki bajt okozott, ami később testi tünetekben is megmutatkozott, amiket szintén nem tudtam pénzzel semmissé tenni.

Sokkal boldogabbá tesz hogy van kihez hozzábújnom.

Ha csak egyet választhatnék, pénz vagy társ, akkor az utóbbit választanám.

Általában akinek nincs pénze, az azt hiszi hogy ha lenne akkor minden gondja meg lenne oldva. Ugyanolyan ez is, mint hogy aki fogyni akar, azt azt hiszi hogy ha sovány lenne, attól lenne boldog. Aztán ha lefogy, rájön hogy a külsejétől eltekintve minden ugyanaz, ugyanúgy megmaradtak a problémái. Ilyen az emberi természet, mindig azt hiszi hogy ha egyvalami máshogy lenne az életében, akkor hirtelen minden cukormázas lenne, pedig ez nem így van.

2021. jún. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
79%

"Kínába is elmentek csodakezelésekre, mégis elvitte őket a betegségük"


Nyilván vannak betegségek, aminél nem számít a pénz.


Csak marhára nem mindegy, hogy amíg az egyik ember megteheti, hogy egyáltalán elmegy csoda kezelésre, addig a másik embert maximum bedobják egy várólistára közegészségügyben és egyáltalán az esélyt sem kapja meg, mert nem tudja megfizetni.


De nem csak halálos betegségek léteznek. Nem mindegy, hogy valakinek van pénze mondjuk egy jó fogorvosra, fogszabályzóra, szemműtétre, míg a másiknak marad az SZTK.


Le lehet pontozni, ettől még ez tény.

2021. jún. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
69%

Attól még az is tény hogy egészséget nem lehet venni, akárhogy is forgatod ki 🤷‍♀️

Gyógyszereket lehet venni, vitaminokat, magánkezeléseket, de egészséget nem.

2021. jún. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

"Ha csak egyet választhatnék, pénz vagy társ, akkor az utóbbit választanám."


Szerintem ezt nem lehet ennyire szélsőségesen nézni, hiszen mindkettő fontos.


Nyilván szép meg jó hogy van kihez bújni, de a pénz hiánya és a vele járó sztressz képes megölni a legjobb kapcsolatokat is.


"Általában akinek nincs pénze, az azt hiszi hogy ha lenne akkor minden gondja meg lenne oldva."


Nyilván nem lesz minden gond egycsapásra megoldva. De tény, hogy segít rendbe tenni az embert. Én magam messze vagyok a pénzügyi szabadságtól, de van biztos keresetem.


Tudom milyen az amikor mindenről le kell mondani és nem elég, hogy egyedül vagy, még igazából nem is tudsz mit csinálni mert egy haveri sörözés is drága, nem hogy egy utazás vagy pár napos kirándulás. Ehhez képest ma megengedhetek magamnak csomó mindent. Nyilván nem két kézzel szórva a pénzt, de be tudom osztani, hogy jusson is-maradjon is.


Mondjuk nem is tartom magam magányosnak, és úgy vagyok, hogy társ mellett vagy társ nélkül is képes vagyok teljes életet élni, de biztos velem van a baj... :D

2021. jún. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
48%

"Attól még az is tény hogy egészséget nem lehet venni, akárhogy is forgatod ki 🤷‍♀️"


De hiszen bizonyos esetekben konkrétan megveszed az egészséged, írtamis példákat, akkor hol itt a tény?

2021. jún. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az értékes gondolatokat, hozzászólásokat és véleményeket. Nyilván vannak különbségek a véleményekben, de ezzel nincsen semmi baj míg tiszteletben tartjuk egymás véleményeit, megközelítéseit.


Köszönöm hogy ennyien hozzászóltatok. :)

2021. jún. 21. 23:39
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Ha már egészség, abba minden is beleszámít.


Már ott sem mindegy, hogy laksz egy panellakásba ahol télen hideg van mert nincs szigetelés, fűtés. Nyáron megpusztulsz mert nem telik klímára a szervezetnek meg nem igazán tesz jót a 35-40 fok. Az utcáról jön fel a szmog, a zaj, nem tudsz pihenni, nem jutsz friss levegőhöz. Zajosak a szomszédok, dübörögnek feletted mint az állatok. Te meg gyomorgörccsel jársz haza, mert megint részeg a férjed/feleséged.


Ezzel szemben lakhatsz csendes családi házban is hegyvidéki friss levegővel, meg madárcsicsergéssel, ahol nem idegesít szomszéd, nem üvölt a zene és alapból úgy térsz haza, hogy ez az otthonod és vacsorával vár a férjed/feleséged.


És ez csak az, hogy hol/kikkel laksz.


A testi-lelki egészség összetett dolog. Nyilván vannak elkerülhetetlen betegségek. De ettől még marhára nem mindegy, hogyan véded (ha tudod) a szervezeted és milyen hatások érik azt.

2021. jún. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!