Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan vészeljem át az életet,...

Hogyan vészeljem át az életet, ha nem születtem szépnek és okosnak? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=niLAaQZhhMc


Erről jutott eszembe a kérdés: Anno én szerettem videójátékokkal játszani, de mára elmúlt ez az élvezet is. Azt érzem elszaladt mellettem a világ. 28 vagyok, nem beszélek egy nyelvet sem. Több mint fél évtized alatt kiszenvedtem egy diplomát és jelenleg is olyan munkakörben dolgozom, ahol szenvedek, mert alig értek a szakmámhoz. A stressz miatt közben lett egy súlyos autoimmun betegségem.


Soha nem volt barátnőm és manapság pedig azt látom, hogy a gamer csajok is szexis lányok, mindenhol dúl a szerelem, mindenki csúcs-szuper szakokra jelentkezik (programtervező, orvos, nemzetközi gazdálkodás) mindenki ért mindenhez és mindenki boldog.


+50 éves fickók dolgoznak informatikusként (ez a szakmám) miközben nemrég derült ki, hogy alacsony az IQ-m és így szenvedtem egy diplomáért.

Környezetemben mindenhol azt látom, hogy 25 éves fiúk - akik nettó 400-600 ezret keresnek sima szakmával is, diplomáról nem is beszélve - már házasodnak (szép nőkkel) és gyereket vállalnak meg lakást vásárolnak. Én meg mamahotelben vegetálok nettó 200-al egy olyan szakterületen (informatika), ahol valójában semmi keresnivalóm nem lenne a képességeim alapján.


Teljesen felfordultnak látom a világot és menekülnék a jelenlegi helyzetből, de nem tudom hova. Szakmunkásnak ennyi idősen már nem lenne értelme tanulni, főleg, hogy fizikailag gyenge vagyok. Most baromi sofőrhiány van, de az egyik szemem meg rossz.


Nem tudom mit kezdjek az életemmel! Mindennap munkába menet/jövet átfut az agyamon mi lenne ha nekirongyolnék egy kamionnak, de egyrészt félek másrészt nem akarok a szüleimnek fájdalmat okozni, harmadrészt pedig... fogalmam sincs. Pszichiáternél jártam már, de üres közhelyeket mondott csak.


Segítsetek légyszi!



2021. szept. 26. 10:11
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Tégy a gondjaidért, a szépséget el kell fogadni, de alakodért/megjelenésért tehetsz. Okosnak senki sem születik, azért is tenni kell.
2021. szept. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"Szakmunkásnak ennyi idősen már nem lenne értelme tanulni"


???

Észnél vagy ember?

40-50 évesek váltanak szakmákat!



"főleg, hogy fizikailag gyenge vagyok."


Szakmunkákhoz nem kell fizikai erő. Kitartás kell, agilitás, meg rugalmasság.

2021. szept. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Legyél Youtuber
2021. szept. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szorgalommal.
2021. szept. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Közel 50 vagyok, most akarok új szakmát tanulni, szereztem többet is felnőtt koromban, régebben, ez nem lehet kifogás,van felnőttképzés magyarországon. Az, hogy ronda vagy... én is az vagyok, meg még alacsony is😄, ilyen gnóm féle. Ezt el kell fogadni, ezzel nem nagyon tudsz mit kezdeni. Ha elfogadod, könnyebben ismerkedsz majd. Nekem is voltak barátnőim, van feleségem, gyerekeim, annak ellenére, hogy gnóm vagyok.
2021. szept. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Még csak 28 éves vagy? Előtted az élet, még bármilyen más szakmát is kitanulhatsz, az nem baj, hogy van egy diplomád, de hányan lettek pl. cukrászok a diplomájukat elhagyva.Nem azt mondom, hogy cukrász legyél, vannak nagyon jó más szakmák is, én például, ha fiú lennék, mozdonyvezetőnek mennék, az biztos.
2021. szept. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Barmikor tanulhatsz barmit. Siman csinalhatsz meg par szakmat, elkezdhetsz sportolni meg eljarkalni a haverokkal. Csak rajtad mulik a lehetoseg megvan.
2021. szept. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én átérzem a problémád, kérdező. Kicsit fiatalabb vagyok tőled, de mindenféle szakma nélkül, hasonló fizetéssel élek a szüleim nyakán zéró szociális kapcsolattal.. Ez van. Én már nem is akarok rajta változtatni. Túl sok vizet nem zavarok senkinek, bulizni nem járok, olyan vagyok mint egy szobanövény :D Család, házasság, gyerek meg igazából szóba sem jön, nem is szeretnék.
2021. szept. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!