Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Csak számomra visszataszító...

Csak számomra visszataszító ez a menj pszichológushoz vagy keress fel egy szakembert duma?

Figyelt kérdés
Úgy teszünk, mintha a pszichológus egy csodatevő lenne. Nem lehetne inkább jobban megismerni a másikat, beszélgetni vele, jobban átlátni a problémákra? Úgy érzem, hogy azok az emberek akik másokat küldenek el pszichológushoz nincs helyén az érzelmi intelligenciájuk, túl önzőek, csak magukra gondolnak stb. Miért nem lehet úgy beszélgetni egy problémáról, hogy ne küldjön el egyből pszichológushoz, hanem csak beszélgetünk? Tudom nem ciki szakembert felkeresni, de én tudom magamról, hogy nekem nem kell, mert nem egyszer voltam több szakembernél és rájöttem, hogy nekem csak több barátra és párkapcsolatra van szükségem.
2022. jan. 11. 09:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%

Ha valakinek a pszichológust ajánlom, az azért van, mert olyan problémája van, ami én nem tudok/szeretnék megoldani, mert nem értek hozzá és nem tudok érdemben tanácsot adni.


Aztán olyan is volt, hogy egyáltalán nem volt szimpatikus az illető, de egyszerűen szükségét érezte, hogy napi szinten rám öntse minden nyűgjét.

2022. jan. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
80%

Több barátra? Ezek szerint vannak barátaid. Lehet, hogy te vagy túl önző, mert elvársz egy bizonyos viselkedést attól, akivel beszélsz. Elvárod, hogy azt gondolja, amit te.

A szakember arra lehet jó, hogy több barát és párkapcsolat nélkül is legyél annyira kiegyensúlyozott, hogy ne legyenek lelki problémáid. Persze, ez sokaknak megy szakember nélkül is. Mert tök normális, hogy nem mindig van valaki párkapcsolatban, vagy nem mindenáron akar párkapcsolatban lenni.

2022. jan. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
77%
Aki ilyen gyoker, annap ha app.acutaja van, az se menjen sebeszhez, oldja meg otthon...🤦‍♀️
2022. jan. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
76%
Kérdező, keress fel egy szakembert!
2022. jan. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
86%
Valóban van ennek egy olyan olvasata, hogy aki ezt neked mondja, az nem szeretné végighallgatni a nyavalygásodat, mert kvára fárasztó és lehoz az életről. Én is mondtam már ilyet "barátnak", mert fizikailag képtelen lettem volna végighallgatni, de látszott, hogy egy megértő beszélgető partnerre van szüksége = irány a pszichológus.
2022. jan. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
64%
Azért mondják neked ezt, mert tudják, hogy a te személyiségeddel barátaid úgyse lesznek szóval a pszichológus az egyetlen esélyed hogy valaki meghallgassa a nyavalyáid.
2022. jan. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
85%

A pszichológus ezt tanulja, hogy segítsen másoknak feltárni a problémáit és rávezet a megoldásra. Én nagyon szívesen meghallgatom más baját, vagy dilemmáját, csak a legtöbbször az van, hogy aki beszámol, tőlem várja a megoldást is. Maximum tanácsot adhatok (ami lehet rossz is, hiszen nem értek hozzá), amit vagy megfogad vagy nem a másik.

Illetve nagyon sokszor elmarad a viszonzás. Párszor már beleestem a hibába, hogy én lettem a lelki szemetesláda, de ha nekem volt gondom nem fordulhattam senkihez. Na ezeket az embereket leépítettem, meg azokat is, akik mást nem tudnak csinálni, csak panaszkodni.

2022. jan. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
85%
Én szívesen elbeszélgetek bárkivel, meghallgatom a problémáját, de a vége úgyis az lesz, hogy szakemberhez irányítom, mivel én nem tudom meggyógyítani. Ha arról panaszkodik, hogy fáj a foga, mondom neki, menjen fogorvoshoz. Ha arról panaszkodik, hogy depressziós, akkor pedig mondom, hogy menjen pszichológushoz, pszichiáterhez. Én nem vagyok orvos, tőlem hiába vár segítséget.
2022. jan. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
79%
Csak számomra visszataszító, amikor valaki a lelki és mentális problémáit az ismerőseivel/haverjaival/nem szoros baráti kapcsolataival akarja megbeszélni és nem szakemberrel?
2022. jan. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
85%

Azért, mert a baráti beszélgetés nem ugyanaz.


Például:


- A barátság kölcsönös, a terapián csak a te problémáidról van szó, a pszichológus nem fogja elmondani a sajátját.


- Szakszerű. Szívesen segítek, de nem minden esik bele egy átlagember (nem pszich.) kompetenciakörébe.


- Ezt tanulta, van tapasztalata.

2022. jan. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!