Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Csak számomra visszataszító...

Csak számomra visszataszító ez a menj pszichológushoz vagy keress fel egy szakembert duma?

Figyelt kérdés
Úgy teszünk, mintha a pszichológus egy csodatevő lenne. Nem lehetne inkább jobban megismerni a másikat, beszélgetni vele, jobban átlátni a problémákra? Úgy érzem, hogy azok az emberek akik másokat küldenek el pszichológushoz nincs helyén az érzelmi intelligenciájuk, túl önzőek, csak magukra gondolnak stb. Miért nem lehet úgy beszélgetni egy problémáról, hogy ne küldjön el egyből pszichológushoz, hanem csak beszélgetünk? Tudom nem ciki szakembert felkeresni, de én tudom magamról, hogy nekem nem kell, mert nem egyszer voltam több szakembernél és rájöttem, hogy nekem csak több barátra és párkapcsolatra van szükségem.
2022. jan. 11. 09:01
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
67%
Te vagy önző, mert mások figyelme kell. Másoktól követeled, hogy oldják meg a problémáidat.
2022. jan. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Sunshinedoll ***** válasza:
58%
Pedig a terápia mindenkire ráfér és rengeteget segít :)
2022. jan. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Ne legyetek már ilyen felszínes tömegemberek! A pszichológus csak egy barátpótlék. Hogyha a barátotokkal vagy párotokkal nem beszéltétek meg a problémátokat, nem lelkiztetek soha, hanem pszichológushoz mentetek inkább, akkor soha nem volt még valódi emberi kapcsolatotok, nem tudjátok mi a valódi barátság, kapcsolat, szeretet. A pszichológus csak egy barátpótlék. Nem kell többet belelátni.
2022. jan. 14. 06:33
 14/24 anonim ***** válasza:
89%
13 Ja, hogy nem csak önző vagy, hanem még ostoba is? Milyen meglepő, hogy nincsenek barátaid :D Pszichológus mint barátpótlék, jó vicc :D
2022. jan. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
41%

Számomra is idegesitő, de érthető, hogy itt mindenki „szakember” és mindenki egyben van magával.

Persze tényleg lerázós duma, mert aki sokat nyavalyog csak figyelemre van szüksége, és előbb utóbb ez teherré válik, hogy valaki a függőséget alakit ki, és nem hajlandó levállni, csak önteni a sok negativumot magából nap mint nap, kihasználva a másikat.

Én sem találok egy normális embert aki nem csak egyoldalú, hanem a másik is érdekli…ez van..

hiába szeretnél valakivel is beszélgetni itt, vagy ha tetszik amit ir, jó lenne vele beszélgetni,de a többség nem akar…pedig jó lenne, de ez van…szivesen tágitanád a tudatodat eszmecserét folytatnál vele a témáról, de hiába..

2022. jan. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező, se a barátság, se pszichológus fogalmát nem ismered (kellően).


Kifejezetten a lelkizős típus vagyok, mind a párommal, mind a barátnőimmel. Tényleg az vagyok, akivel bármit meg lehet beszélni és egyébként meg is lehet, a szeretteim gyakran fordulnak hozzám, ha problémájuk van, DE én ezeket a problémákat nem tudom megoldani. Amit tudok, az az, hogy meghallgatom őket, biztosítom őket a támogatásomról és esetleg adok pár tanácsot, ha olyasmiről van szó, amire van rálátásom.


Pár éve egy barátnőm bevallotta nekem, hogy bulimiás. Sokat evett, majd meghánytatta magát és egyszerűen rettegett attól, hogy egy deka is felkerüljön rá és egyszerűen szenvedett ettől. Amikor elmondta, akkor én csak egy ember voltam, akiben megbízhat és mellette áll, de segíteni nem tudtam neki. Azt a szakmabeliek tették meg, akikhez együtt elmentünk. Nem miattam gyógyult meg, hanem terápiával, amit nem én, hanem egy pszichológus segítségével, ugyanis ő érti a problémát, ő tanulta a kezelését.


A barátság roppant fontos és értékes dolog, de önmagában nem fogja megoldani a problémáid többségét. Valamint ha csak azért szeretnél barátokat, hogy legyen aki segít neked, legyen aki "kezel" téged, akkor érthető módon sose lesznek barátaid, mert miért is lennének? Nem várhatod el mások figyelmét és segítségét, ezt két feltétellel kaphatod meg: ők maguk szeretnek annyira, hogy maguktól segítsenek és fordított esetben te is ugyanezt megtennéd értük.

2022. jan. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
87%

Ne várd el azt hogy egy full ismeretlen leálljon veled beszélgetni, (pláne az interneten) csak azért hogy neked jó legyen.

A pszichológus nem feltétlenül a legjobb megoldás, de alapjáraton a legegyszerűbb és leggyorsabb segítség amit egy ismeretlennek adhatsz.


Barátokat pedig neked kell "megszerezned magadnak", kölcsönösség elvén alapul a dolog, az egyoldalú "lelki szemetesláda" kapcsolatok sose szoktak jól elsülni.


Ha annyira nem komoly a problémád, akkor kezdj el kapcsolatokat építeni, amikből x időn belül barátság lesz, és akkor tudsz beszélgetni valakivel a problémáidból...


Ha ez nem megy, akkor csak a pszichológus segíthet akármennyire is ellenzed.

2022. jan. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
87%
Most olvasva a 13-as válaszodat, neked tényleg szakemberre van szükséged!
2022. jan. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező, maradjunk annyiban, hogy nem véletlenül ajánlgatja neked mindenki a pszichológust.
2022. jan. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező! Beszélgess velem kérlek és old meg a problémám, semmi extra, csak borderline személyiségzavarom van :) Köszi előre is!
2022. jan. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!