Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerinted lehet a magány...

Szerinted lehet a magány kellemes?

Figyelt kérdés

Reggeltől estig teljesen egyedül vagyok leszámítva a 6 órát, ami ügyfélszolgálaton töltök, telefonhívásokat fogadok.


A telefonhívásokat leszámítva senki nem szól hozzám, vagyis értsd: teljesen egyedül vagyok. Sem reggel, sem este nem szól hozzám senki.


Nincs párkapcsolatom, nincsennek barátaim.


Miért?

Volt egy párkapcsolatom, de sokkal-sokkal több fejfájást és bánatot, sírást okozott, mint boldog pillanatot.

Barátaim, ketten voltak, de jellemzően CSAK akkor kerestek, ha kellett nekik valami tőlem (pl. segítség takarításban, "kölcsön", autó stb.) Ez is inkább több fejfájást okozott, mint boldogságot.



Sokszor gondolok rá, hogy milyen rossz dolgom van, hiszen a magány borzalmas.

Máskor meg eszembe jut mennyivel jobb, mintha pl. egy bántalmazó párkapcsolatban lennék és együtt kellene élnem vele? Vagy engedném családnak/barátoknak, hogy kihasználjanak.


Mit gondoltok? Egyetértesz?


2022. jan. 13. 23:44
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
81%
Hát ne a bántalmazó kapcsolattal hasonlítsd össze az élethelyzetedet, mert az abnormális. Keress kapcsolatokat (facebookcsoportok, klubok, nyelvtanfolyam, kutya beszerzése, táncklub, találhatsz barátokat, de ha nem is barátot, akkor is valamiféle laza kapcsolatot. Társkeresőn pedig barátot/-nőt, egész más úgy az élet. Nem kell belelustulni a magányba, az nem élet.
2022. jan. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
53%
Nem kellemes a magány és látszik rajtad, nálad fejben vmi nem oké. Én is magányos vagyok, senkim sincs, de viszont én fejben erős vagyok és tiszta is. Nincsenek ilyen hülyeségeim mint neked, hogy ha lenne párkapcsolatom vagy barátaim, akkor azok mind problémásak lennének, vagy kihasználnának meg ilyen hülyeségek. De ha mégis, akkor megoldanám őket. Pozitívan állok mindenhez és mindenkihez. Oké, magányos vagyok jelenleg, de hiszem idővel fogok találni egy lányt, aki mellett még boldogabb fogok lenni, mint most. Ha te így állsz hozzá a kapcsolatokhoz, akkor talán jobb is ha magányos vagy. Magányos és magányos ember között is van különbség.
2022. jan. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
90%
A magány már önmagában egy negatív asszociációkkal párosuló erős fogalom, nem lehet kellemes. Az egyedüllét lehet ideig-óráig az, de a magány sohasem. A magány jobb, mint nehéz, sehová sem vezető kapcsolatokban lenni, ugyanakkor nem jobb, mint felemelő, útmutató társas kapcsolatokban élni.
2022. jan. 14. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
36%

Enis így vagyok

Hetente 2x megyek bevasarolni az Auchanbe azon kivul nem talalkozok emberekkel de jobb ez így

2022. jan. 14. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
91%
Érdekes kérdés. Mivel sokan nem tudják, hogy milyen az, ha van az embernek bármilyen párkapcsolata, akkor lehet, hogy a magányt valóban kellemesnek tartja, mert csak azt ismeri.
2022. jan. 14. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
27%
Legalább nem kell azon aggódni hogy kivel ismerkedik a hátam mögött és mikor fog elhagyni
2022. jan. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
40%
Pszichológust neked, 6-os!
2022. jan. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
35%

igen, lehet kellemes. kicsit bemutatkozok hogy èrtsd:

30 èves fèrfi 10 èves kapcsolat, amiből 3 èv hàzassàg,gyermek nincs. Amikor a felesègem nincs otthon, akkor egyedül vagyok. Az a legjobb. Akkor csak magammal törődök. pl a hèten szabadsàgon vagyok a felesègem èjszakas.

Hètfőn talàlkoztam egy règi barattal. Kedd: Keszültem a vizsgàra. Szerda:Kockultam. csütörtök:olvastam. Ezeket vele nem tudom úgy csinàlni, ha ő ott van. Ilyenkor foglalkozom az èn èletemmel. Ő is amikor èn nem vagok otthon. Amit nappal szoktam: kocsit takarítok, főzök, filmet nèzek, szerelek, szàmlàkat intèzem, vagy ügyeket telefonon, jegyzőkönyvet írok. ilyenkor jó a magàny. A te esetetben viszont rosz. Neked pont most kellene a kapcsolatokat kièpíteni...

2022. jan. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
68%

Attól még, hogy a kapcsolatok tudnak rosszak lenni, attól még nem lesz a magány kellemes. Inkább alakíts ki normális emberi kapcsolatokat.

Ez olyan mintha azt mondanád, hogy kellemes dolog éhezni, mert amúgy az ételek lehetnének mérgezőek is.

2022. jan. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Egészen másról beszélsz, 8-as, ennek köze nincs a magányhoz! Ez neked most kikapcsolódás, szabadság, pihenés. 1 hét. Ha ezt egy hónapig csinálnád, már megőrülnél az unalomtól.
2022. jan. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!