Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerinted lehet a magány...

Szerinted lehet a magány kellemes?

Figyelt kérdés

Reggeltől estig teljesen egyedül vagyok leszámítva a 6 órát, ami ügyfélszolgálaton töltök, telefonhívásokat fogadok.


A telefonhívásokat leszámítva senki nem szól hozzám, vagyis értsd: teljesen egyedül vagyok. Sem reggel, sem este nem szól hozzám senki.


Nincs párkapcsolatom, nincsennek barátaim.


Miért?

Volt egy párkapcsolatom, de sokkal-sokkal több fejfájást és bánatot, sírást okozott, mint boldog pillanatot.

Barátaim, ketten voltak, de jellemzően CSAK akkor kerestek, ha kellett nekik valami tőlem (pl. segítség takarításban, "kölcsön", autó stb.) Ez is inkább több fejfájást okozott, mint boldogságot.



Sokszor gondolok rá, hogy milyen rossz dolgom van, hiszen a magány borzalmas.

Máskor meg eszembe jut mennyivel jobb, mintha pl. egy bántalmazó párkapcsolatban lennék és együtt kellene élnem vele? Vagy engedném családnak/barátoknak, hogy kihasználjanak.


Mit gondoltok? Egyetértesz?


2022. jan. 13. 23:44
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
90%

A magány mint fogalom egy negatív dolog, érzés. Ami ilyen formában nem lehet kellemes, hiszen nem kellemes. Viszont a magány nem összetévesztendő az egyedülléttel, ami önmagában lehet jó is rossz is.


Illetve attól, hogy "van rosszabb" attól még a rossz az rossz marad.

2022. jan. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az egyedüllét lehet kellemes, de a magány nem. Nagyon sokan mondják és látom itt is írtak páran olyanokat, hogy keress hobbit, milyen jó egyedül bekuckózni otthon és megnézni egy filmet vagy beülni valahova egy kávéra és ott lassan, nyugiban megreggelizni stb. Ezzel egyet is értek, viszont szerintem aki tartósan egyedül van és magányosnak érzi magát, annak az egyedüllét az már nem felszabadító, "én idő", nyugalom, pihenés, kikapcsolódás stb., hanem inkább pont ellenkezőleg. Ha mindig vagy legalábbis sokat vagy egyedül, akkor nem lesz különösebb élmény az, hogy egyedül vagy, helytől, tevékenységtől, programtól stb. függetlenül. Én jelenleg szintén nagyon sokat vagyok egyedül, tehát még annyit sem vagyok emberek között mint te, mert otthonról tanulok, munkám nincs, nincsenek körülöttem olyan emberek akikkel tudnék személyesen találkozni, beszélgetni, közös programokat szervezni stb. Van hobbim, lefoglalom magam mindenfélével és egyedül is eljárok ide-oda, viszont mindennel tudnám jellemezni ezt a helyzetet csak a "kellemes" szót nem használnám rá. Mikor jelenléti oktatás volt, aktívabb szociális életet éltem és napi szinten több órát emberek között töltöttem, akkor nekem is jól esett a nap végén befeküdni az ágyba és megnézni pár epizódot a kedvenc sorozatomból, de most már az a nap fény pontja mikor elmegyek bevásárolni mert ott legalább vannak körülöttem emberek. Szóval egyrészt van különbség egyedüllét és magány között, másrészt pedig ez azt gondolom erősen helyzetfüggő is.
2022. jan. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
90%
Én most kerültem életemben először olyan helyzetbe, hogy már olyan sokat vagyok egyedül, hogy már semmit sem tudok élvezni. Próbáltam sorozatot nézni, olvasni stb, de ez is szenvedés. Enni mondjuk az jó, az tart kb 10 percig, és nekem is az a nap fénypontja h elmegyek vásárolni, ami meg eddig egy felesleges dolognak tűnt. még 2 nap, és fogok találkozni emberekkel, akkor majd más lesz, de utána meg megint 1 hétig egyedül leszek. Nem gondoltam volna eddig, h ez ilyen durva. Ha hosszabb ideig kellene így élnem, akkor inkább meghalnék.
2022. jan. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

"Próbáltam sorozatot nézni, olvasni stb, de ez is szenvedés"


Ezzel gyakran én is így vagyok. Nem nagyon tudok mit kezdeni magammal... Máskor meg örülök, hogy például most a hétvégén nem kell alkalmazkodjak senkihez. Azt főzök, amit én kívánok, azt a zenét hallgatom, amit én szeretek, akkor és oda megyek, ahova én szeretnék. A pénzügyeim én osztom be. Önzően hangzik, és talán az is vagyok.

Alapvetően megtanultam el leni magamban. Hasznosan és tevékenyen eltölteni az időm.


.. talán ha jobb idő lesz, kimozdulok inni-enni és ott spontán tudok ismerkedni. :)

2022. jan. 14. 22:34
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
Rohadtul unalmas hogy akiket én hivok valahova azok soha nem akarnak velem jönni úgyhogy marad az egyedüllét
2022. jan. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Én introvertált vagyok, nem vágyok társaságra, nagyon jól lekötöm magam és boldog, elégedett vagyok. Mindig egyedül voltam, amióta az eszemet tudom, de nem éreztem magam magányosnak. Rengeteg dolog van, amivel le tudom kötni magam, sajnos az időm kevés, mert sok időt töltök a munkahelyen. De amúgy nagyon is kellemes tud lenni az egyedüllét hosszútávon is, csak nem a kapcsolatfüggő, nagy társaságigényű embereknek.
2022. jan. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!