Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Meddig lehet bírni mentálisan...

Meddig lehet bírni mentálisan épen az egyedüllétet?

Figyelt kérdés
2022. jan. 27. 19:03
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
67%

Én 39 évesen már eléggé a megkattanás határán vagyok, de pár jótanácsot azért tudok adni:


Azt javaslom, hogy mindenképp menj emberek közé, emberi kapcsolatok nélkül egy idő után nagyon lerohad a dolog. Írtad, hogy érdekelnek a videójátékok, filmek. Vannak tematikus csoportok neten - talán ott első körben könnyebb hasonló érdeklődésűekkel találkozni, beszélgetni közös témákról. Aztán egy idő után fogjátok magatokat, és elmentek moziba megnézni valamit. Utána egy sör mellett kibeszélitek. Később csak ráírtok egymásra, nincs-e kedve a másiknak elugrani bedobni egy korsó sört. Stb.


Sportolj valamit, bármit. Ezeket erőltetni kell - ha nem szívesen csinálod, rá kell kényszeríteni magadat némi aktivitásra, különben egyszerűen tönkremegy az egészséged, és ebbe a mentális vonal is beletartozik: az is tovább fog romlani. Szóval kondi, bicó, kirándulás, egyszerűen elmész valahova mászkálni, futsz egy kört, múzeumbe mész, önkéntesmunka (szemétszedés, ...), bármi.


A számítógéphasználatot vissza kell szorítanod valamelyest, mert az előtt szétpunnyadni megint csak a koporsószög. Ezt az előző két pont is segíti, de mást is találhatsz, lényeg, hogy ne a géppel kelj-feküdj.


Szüleid, rokonaid esetleg? Segíts nekik bármiben (bevásárlás, ház körül, mosogatás, takarítás, stb.) - ezek is hasznos időtöltések, és emberek között vagy közben.


Főzni tudsz? Készíts kaját magadnak - rengeteg időt elvisz, de legalább értelmes időtöltés.


Szóval összességében az egydimenziós számítógépezést kell kibővíteni minél változatosabb, fizikaibb és emberközelibb elfoglaltságokká. Ez eleinte nagyon nehéz, erőltetni kell, de később könnyebb, és ezzel tudod magadat pozitív irányba terelni. (Én most épp nehezebb periódusban vagyok, de a fentiek sokat segítettek a túlélésben, javasolni tudom őket.)

2022. febr. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
53%
Számomra sokkal jobb, mint egy rossz kapcsolatban, vagy olyan partnerrel, akiért csak azért vagyok együtt, mert nincs jobb. De mindenki máshogy van ezzel. Én nagyon jól lekötöm magam, még egy percig nem unatkoztam eddig és szerintem nem is fogok. :) Akinek van hobbija, érdeklődési köre, az szerintem jól bírja.
2022. febr. 9. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
40%

En a kondit csak ajanlani tudom.

Amikor egyedul vagy akkor vegulis a legfontosabb emberrel toltod Eppen ax idot… magadal.

Addig meg ott bent nem szereted magad addig ne is baratkozz.

A kondi vagy egyebb mas mozgas ebben sokat segit. Es persze menj… meenj. Ha kell Egyedul de menjel mindenhova.

Plus internet….. ha neked bejon a net barizas akkor van erre ma mar egy csomo oldal.

2022. febr. 9. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!