Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit csináljak, ha úgy érzem,...

Mit csináljak, ha úgy érzem, hogy csak szenvedek?

Figyelt kérdés

Az egész életem félre sikerült, középsuli eleje óta van szorongásos betegségem és depresszióm, amik a baráti kapcsolataimra is kihatással voltak. Semmi jó nem történt velem az elmúlt 5 évben. Hiába mentem el pszichiáterhez, pszichológushoz, úgy érzem már semmi nem tud segíteni. Barátnőm jelentett nekem mindent de őt is elveszítettem már közel 1 éve. Barátaim már alig vannak. Képtelen vagyok eljárni rendesen kikapcsolódni, nem tudom magam rávenni bulizásra, barátokkal való kikapcsolódásra, mert akkor is csak szorongok és szarul érzem magam. Lelki roncs vagyok, sosem találtam a helyemet az életben és úgy érzem, ez mindig így lesz. Rengeteget gondolkodom az öngyilkosságon, egyszerűen napról napra rosszabb az állapotom és nem tud már segíteni semmi.

A nap 24 órájából 20-at végig szorongok, mindegy, hogy dolgozom épp vagy itthon vagyok.

Mit tehetnék? Ha valaki esetleg hasonló helyzetben van, jól esne ha esetleg beszélgetnénk erről.

19/F



2022. márc. 24. 21:37
 1/5 anonim válasza:
54%
Nem vagyok ilyen helyzetben,de én azt mondanám,hogy találj valami hobbit amivel le tudod magad kötni pl.bármi olyat ami ahoz kapcsolódik amit szeretsz csinálni.
2022. márc. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
39%

Van lehetőség pszichoterápiára.

Én a Thalassa házat ajánlom.

Több hónapos folyamat, de hasznos a csoportos terápia.

Van lehetőség napi bejárásra illetve ha messze laknál a bentlakásra.

Véleményem szerint ha nem egyedül csinálod, hanem társakkal, az hasznosabb.

Utána lehet újból visszazuhansz, de emlékezni fogsz a hallottakra.

Ha egy mód van Tündér hegyet kerüld el

2022. márc. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem önismeret segít, olvasgass a gondodról.

Akár könyv formájában, akár interneten keress rá a témára.

Tisztázd magadban, hogy mi okozza a szorongásodat. Ha megérted miért szorongsz, akkor lassan változtatni is képes leszel.

2022. márc. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Sajnálom hogy nem kaptál hasznos választ kérdező. Én megértelek és nagyon sajnálom.
2022. márc. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szóval egyrészt önismeret mélyebben: tudd, hogy mi mozgat belül. Mi tesz boldoggá, mitől félsz, miért éppen az? Reális elérhető célok felállítása, amikért érdemes küzdeni.

Pozitív gondolkodás

Lehetőleg mozogj többet, a mozgásnak számos pozitív hatása van a testre és az elmére egyaránt. Többek között csökkenti a szorongást, enyhíti a depressziót is a rendszeres mozgás.

Gondolj bele milyen picik vagyunk mi ebben a világban. Semmi jelentősége nincs igazából az életünknek. Ezért ne aggódj annyit. Ismerd meg a világot, magadat, és másokat. Tapasztalj, fejlődj. Találd meg azokat a dolgokat, amik örömet okoznak számodra. És a megfelelő táplálkozás is segíthet.

2022. márc. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!