Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan tudok a magánytól...

Hogyan tudok a magánytól megszabadulni? (Sztori lent)

Figyelt kérdés

Nincsenek olyan barátaim, akikben meg tudok bízni, az osztálytársaim között is csak akkor leszek nyitott, ha feloldódtam. Izgulós és szorongó ember vagyok, a társaságokban többször azt gondolom, hogy én nem vagyok oda való és legszívesebben lelépnék. Engem nem érdekel az, amit ők csinálnak: cigiznek, többször nem ismerik a mértéket az alkoholnál, a suliban is hülyeségeket csinálnak (pl: tegnap nagy szünetben wc papírral betekertek egy másik osztálytársamat és leöntötték vízzel..) Nem voltam még szórakozóhelyen se, nem tudom elviselni a bezártságot és a nagy tömeget.

Próbálkoztam tavaly néhány osztálytárssal lógni esténként pár órát, de többször izzadt a tenyerem és tördeltem is a kezem.

Már úgy érzem sokszor, hogy kezdek otthon begolyózni a magànytól, jól esne egy nekem szimpatikus társaságba kerülni, de egyszerűen nem találom a helyemet. Jövőre végzek, utána egyetemista szeretnék lenni, valószínű, hogy kollégistaként.

Nincsenek jó tapasztalataim a közösséget illetően, általánosban is kiközösítettek, mert kövér voltam + ami még durvább: a betegségem miatt is kinevettek és kavicsokkal dobáltak. El voltam nevezve b.zinak, dagadéknak is.

A betegségem fő tünete az orrvérzés és azt mondták, hogy ott menstruálok.

Amikor ezt a szüleimnek elmondtam kiirattak a suliból ( nagy szülő- tanár csetepaté után) és egy vallásos általánosba kerültem.

Ennek már vége, pszichológusnál nem voltam soha. Nem beszéltem a múltamról, csak a szüleim tudják, szégyellem ezt bárkinek is elmondani...



2022. ápr. 9. 07:49
 1/2 anonim ***** válasza:
46%

Nagyon kegyetlenek tudnak lenni az általános iskolában egyesek. (Jól tették a szüleid, hogy vallásos iskolába írattak! Nagyon jól!)


Sajnos az én "időmben" keresztény üldözéses időszak volt. Nem vágyom vissza soha többé! 2. és 8. osztály között POKOL volt az életem.


Én végül egy felszentelt papnál kezdtem megszabadulni bizonyos "magány"-érzéstől. Elkezdett pozitív irányba menni sok minden. Valamilyen szinten az egyház nagyon befogadó- és elfogadó tud lenni.


36 éves voltam már, amikor nagyon elkezdett jó irányba változni az életem. Egy ideig működtek is a "dolgaim", de néhány éve MEGINT NEHEZEDNI kezdtek életesemények. (De ez privát szféra.)


HIVATÁSOS LELKIGONDOZÓK is vannak ott. (Gyakran túl sokan járnak ilyen helyekre, van, hogy félévbe telik egy várakozási idő...)

2022. ápr. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ne sok osztálytárssal akarjál együtt lenni, hanem válassz ki egyet, és azzal csináljál programokat.Vagy ha köztük nincs olyan, akkor keress olyan sportot, ami érdekel, és ott a többi sportos lány, fiú között biztos találsz hozzád illőt, például menjél el kajakozni tanulni.
2022. ápr. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!