Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tegyek ha már kezdek...

Mit tegyek ha már kezdek teljesen kikészülni az állandó, totális magánytól?

Figyelt kérdés
Romhalmaz az életem, annyiban tehetek róla én is hogy 26 éves koromig még csak nem is dolgoztam, most arra legalább nagy nehezen rávettem magam és még tetszik is. Viszont a társadalommal a viszonyom botrány. Normálisan kommunikálni, kapcsolatot kialakítani egyáltalán nem tudok. Emiatt van az, hogy egy valamire való emberi kapcsolatom sincs. Munkahelyen normálisak velem de egyrészt nem a korosztályom, másrészt velük se megy túl jól a beszéd. Témáim sincsenek másokkal, de még egy komolyabb érdeklődési köröm se. És mostanában egyre inkább semminek se látom az értelmét így egyedül, a munkának se, az egész életnek se. Mert kezdenek egyre inkább olyan érzéseim lenni, hogy minek tegyek bármit is ha sose fogok senkinek se kelleni, és élhetem le az életemet tök egyedül, míg mások folyton társasági életet élnek. Az ifjúságom az lassan már elszáll tök magányosan. Sokat gondolkodok rajta mostanában hogy minek folytassam tovább ezt az egészet. Az életem a munka és a magányos sz*rakodás. Feldobni nem tudom mert egyedül már semmihez sincs kedvem oda jutottam. Mi értelme ennek az egésznek?
2022. ápr. 30. 10:12
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Az elején dolgozni kell azon, hogy megváltozzon. Magadra kell erőltetni, hogy csinálj valamit, aztán egyszercsak megtalálod azt, amit szeretsz.
2022. ápr. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
38%
Vegyél egy macskát.
2022. ápr. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi a hobbid, mi az érdeklődési köröd? Neten biztos találnál hasonszőrű embereket a téged foglalkoztató helyeken, én a legjobb barátaimmal mind neten futottam össze, ahol eleve könnyű az ismerkedés.

De ha nincs ilyen hobbid, akár ez jó alkalom lenne arra, hogy találj egyet. A sportolástól jobb kedved is lesz, és szintén alkalmat ad a kapcsolatteremtésre. Csoportos kirándulásokon szintén összeakadhatsz jófej emberekkel.

2022. ápr. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%
Ez a helyzet itt is..még munkám sincs. 25F
2022. ápr. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%
Ugyanez. Minden próbálkozásom kudarcba fulladt, ami az emberekhez kapcsolódásra irányult. Ahogy múlik a fiatalságom, úgy jövök rá, hogy mindenki hazudott, aki olyan tanácsokat adott, hogy engedjem el magam, majd minden jönni fog magától, ráérek. Ez a világ legkártékonyabb hazugsága. Csak cselekvés által változhatnak a dolgok. Nekem már késő, mert ennyi idős korban az alapvető szocializációs minták elsajátítását erőltetni olyan, mintha az utcáról beesve indulnék az olimpián. Olyanokkal szemben, akik gyerekkoruk óta erre készülnek.
2022. ápr. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azok, akik hasonló cipőben járnak, mint te, például pont megfelelő haverokká, barátokká válhatnak később. Még segíthettek is egymásnak a továbblépésben, és ti eleve pont jól megérthetitek egymást.

Nekem a legjobb barátnőm egy olyan kiközösített lány volt gimiben, mint én. Neten "találtunk egymásra", húsz éve tart a barátság. Akik magányosak, mindig jobban kijönnek egymással.

2022. ápr. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!