Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nincsenek barátaim az iskolába...

Nincsenek barátaim az iskolában, mit csinájak?

Figyelt kérdés

Tizedik osztályos vagyok. Tavaly, kilencedik év elején váltottam iskolát, és egy új osztályba kerültem. Sajnos már régóta küzdök azzal a gonddal hogy nehezen illeszkedek be az osztályközsségbe, vagy sőt, egyáltalán be se tudok illeszkedni. Ez így volt már áltlánosban, és most középiskolában is. Borzasztóan introvertált és visszahúzódó vagyok és emellett még szorongok is sok ember között. Iskolában nincsen egy barátom sem, egész nap egyedül vagyok és szinte nem is beszélek senkivel a padtársamon kívül, aki szintén csak azért szól hozzám, hogy adjak már neki kölcsön egy tollat, vagy súgjak neki a doga közben. A többi lánnyal az osztályban szinte semmi közös témám nincs, teljesen más dolgok és tevékenységek érdekelnek mint őket, és ők mind sokkal extroveltáltabbak mint én. Kiközösítve érzem magam és ez a szintű magány szinte kikészít. Az, hogy senkivel nem tudom megosztani a gondolataimat, senki nincs akivel beszégessek nagyon nyomaszt és egy hosszabb nap után teljesen le hoz az életről. Nagyon szeretnék jobban megnyílni de nem tudom hogyan, hogy ha senki se nyit énfelém. Az iskolában konstans szorongok hogy ki mit gondol rólam, és azon gondolkozom mi történhet ha valakinek ezt vagy azt mondom.


16/L



2022. okt. 5. 00:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves, kérdező!

Nem mindenki a közvetlen környezetében talál barátokra + nem mindenkinek kell sok.


Jómagam pl anno más osztályokból, sulikból szedtem össze a társaságot.

Mára pedig rengeteg különböző helyről, más korosztályokból állnak köreim.

A 13-tól egészen 87 évesig.


A közös eszmék, hasonló tulajdonságok, tevékenységek, hobbik, stb közös pontok sokasága mélyíti el a barátságokat.


Nincsen azzal semmi baj, ha nem osztályból válogatsz.


Ahogy én se a munkahelyekről szedtem őket, mint sokan mások.


30N

2022. okt. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 NTBS ***** válasza:
100%
Próbálj beszélgetni az emberekkel. Ha az iskolában nem megy, akkor itt is lehet próbálkozni.
2022. okt. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
15%

Szia!

Megértelek.

Ha nem barátkozik veled egy kedves személy,lehet nem is olyan kedvesek az osztálytársaid!


Szóval nem biztos ,hogy bánkódnod kellene?


Vannak jó társaságok és rosszak is?

Te milyennek képzelsz el egy megbízható,jó barátot?

És te hogy tudnál esetleg valaki barátja lenni?

Gondolkodtal azon te milyen barát lennél?

Mit szeretnél?

Biztos vannak ribis osztálytársaid is. Ugye? Vagy vannak akik jó tanulok,mint te? Mert ha te neked kell súgni egy dogánál,lehet te szívesebben tanulsz! Ez egy jó tulajdonság! Van valami hobbid? Mit szeretsz csinálni?

Tudod,ha valaki szeretne barátokat találni,kell legyen valami közös is bennük amit együtt csinálhatnak! :)

Bár nekem lenne ennyi gondom mint neked még pár hozzá szólóval is irigykedunk,hogy neked ennyi a gondod☺️

2023. jan. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
0%
Bocsi. Kérdőjelet írtam pár mondat végére . Nem úgy akartam írni
2023. jan. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
71%

Napsugarkaa örülök, hogy neked nincs gondod és kib**szottul jó életed van, de tudod nem mindenki van így vele.


Kérdező keress fel egy pszichológust. Én is így éreztem szeptemberben. Elkezdtem pszichológushoz járni. Nem múlt el a szorongásom, de tudok barátkozni ( ugy ahogy)

Valamint kezdj el sportolni!

2023. jan. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:

15/15

Honnan veszed hogy nincsenek gondjaim?

Pont hogy megértem. Mivel NEKEM IS VOLT ILYEN!

2023. jan. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
72%

Szia, nemtudom mennyire szoktad nézni a válaszokat, de én is ugyanebben a helyzetben vagyok, nekem se megy a barátkozás. Ha szeretnéd én szívesen beszélgetnék veled ^^


17/L

2023. febr. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Keress iskolán kívül barátokat. Ismerkedj,járj el klubbokba.
2023. márc. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!