Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az emberektől való elszigetelő...

Az emberektől való elszigetelődés egy öngerjesztő folyamat? Ha igen akkor mégis hogy lehet ebből kitörni?

Figyelt kérdés
Mostanában semmihez sincs kedvem és nem vagyok benne biztos, hogy ez a környezetemet is befolyásolja vagy csak én akarom belelátni, de mégis azt érzem hogy a számomra fontos embereket is sokkal kevésbé mozgatom meg és kicsit ők is unják már a képem. Ettől meg még kevesebb kedvem van másokhoz és azok a helyek, szórakozások is amik régen lekötöttek most valahogy már semmit se tudnak nyújtani nekem, csak megszokásból csinálok dolgokat de egyáltalán nem élvezem.
2022. dec. 16. 11:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jól látod, valóban öngerjesztő folyamat. Tenni úgy lehet ellene, hogy az ember erőt vesz magán, és magára erőltetni a társaságba menést, ha pedig nagyon nem megy, akkor szakembertől segítséget kér - értsd: pszichológus.
2022. dec. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Esetleg: Korb: Felfelé a lejtőn
2023. jan. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, én pl. azt szoktam , hogy amikor úgy képzelem, hogy lenne kedvem barátokkal találkozni, akkor előre leszervezem, és akkor, amikor eljön a napja, akkor már muszáj menni, hiába épp nincs kedvem esetleg. S akkor amikor már ott vagyok, akkor már jó, még ha odafelé utálom is magamat meg őket is, hogy mit találtam ki.
2023. jan. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy sztori ugrott be.


A nyáron b.szottul szétcsúsztam. Idén minden összejött, én is orvoshoz jártam, az asszony is, a gyerek is. Engem is utolért a klímapánik, Gelencsér András interjújával, hogy nemsokára összedől a civilizációnk. Ennek a tetejébe még bejött a háború, majd az egész tetején a korona a rezsicsökkentés-csökkentés bejelentése volt. Ilyen szinten még életemben nem csúsztam szét, gyakorlatilag minden nap egy küzdés volt, hogy képes legyek valahogy felkelni az ágyból.


Semmi kedvem nem volt emberek közé menni, akkor éreztem jól magam, ha otthon lehettem a feleségemmel, de pont ekkor jött egy haverom esküvője. Az asszonyok elmentek lánybúcsúzni, apukák meg nálunk aludtak: visongó kölkök, káosz, kánikula. Én azt hiszem, ilyen lehet a téboly. Úgy voltam, nem élem túl ezt az estét, a gyerekeimet már azért is meg tudtam volna ölni, ha nem úgy vettek levegőt.


Aztán egyszer csak azon kaptam magam, hogy teljesen felszabadult vagyok. Röhögve toltuk a régi sztorikat a fickókkal. Majd hazaértek becsípve az asszonyok, hajnal kettőig dumáltunk, és azon kaptam magam, hogy igazából hónapok óta nem éreztem magam csak fele ennyire jól sem.


Innentől kezdve minden ilyen alkalomra kényszerítettem magam, hogy elmenjek. Az elején mindig gyűlöltem, de ha azt túléltem, mindig adott egy löketet a következő pár napra.


A lényeg: ha nincs az a lánybúcsús este, könnyen lehet, hogy sorra mondogattam volna le az ilyen haveros programokat, vagy ha el is megyek, csak frusztráltan alibiztem volna a sarokban. Emiatt szépen elindult volna egy spirál: az elszigeteltség gerjeszti a frusztrációt, de a frusztráció miatt még inkább elszigetelem magam. Egy idő után a haverok is inkább nem hívtak volna tovább, és kész.

2023. jan. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!