Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Követtetek el jóvátehetetlen...

Követtetek el jóvátehetetlen hibákat ? Ha igen, ki ellen, kérlek írjátok le a sztorit. Él - e még ez a személy és hogyan tudtatok magatoknak megbocsátani ? Érzitek - e azt, hogy örökre veletek marad a bűntudat ?

Figyelt kérdés

2023. jan. 3. 09:29
 1/9 A kérdező kommentje:
Melyek voltak azok a szavak, mondatok, amelyekkel örökre megbántottátok a másik embert és nem lehet elfelejteni, megbocsátani, de azt kívánjátok, bár vissza tudnátok forgatni az időt ?
2023. jan. 3. 09:31
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én igen sajnos, nagyon bánom és életem végéig elkísér a bűntudat mert egy ártatlan embert bántottam aki nekem sosem ártott, sőt olyasvalakit aki nagyon fontos volt számomra és ugyan életben van de nem tudok kapcsolatba lépni vele többé hogy bocsánatot kérjek és elmondhassam mennyire fontos volt nekem, és hogy ő nem tehet semmiről mert a probléma velem volt.
2023. jan. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

:(

Sajnálom. Átérzem. Semmilyen mód nincs arra, hogy kapcsolatba lépj vele elmondani ezeket a dolgokat és bocsánatot kérni ?

2023. jan. 3. 11:27
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Követtem el ilyet, egy számomra nagyon fontos személy ellen, és ezt sosem bocsátom meg magamnak. És nincs lehetőségem már elmondani Neki, mennyire sajnálom. Miattam veszett ki egy amúgy jó közösségből, tehát nem csak kettőnknek ártottam ezzel, hanem az egész csapatnak. Most már arról sincs tudomásom, hol él és Neki talán így a jobb. Legalább nem vagyok többé zavaró árnyék a falon.
2023. jan. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Négyes, nem gondolkodtál azon, hogy esetleg megkeresd közösségi oldalon ? Vagy már szerinted nem lehet helyrehozni ezt a hibát ?

Gyakran eszedbe jut ?

Írjatok még.

2023. jan. 3. 19:40
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Két okból nem keresem meg közösségi oldalakon.

1. Nem vagyok fent ilyeneken.

2. Megígértem Neki, hogy soha többé nem zavarom.

Tehát nem tudom jóvá tenni, csak még jobban zavarnám, ha a szavam megszegve keresni kezdeném.

2023. jan. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
84%

Sztori:

Gyermekkel rendelkező féfival álltam össze és teljes mértékben elhittem, hogy lehetünk egy család, úgyhogy igyekeztem a gyerek képességeit fejleszteni. Teljes elképedésemre az apja ebben nem volt partner. Utólag nyilvánvaló, hogy egy bébicsősz voltam, hogy ne legyen útban a gyerek.

Többször próbáltam rábírni az apát, hogy ne csak vegetáljon a gyerek a világba, hanem hozzuk ki belőle a legjobbat. Észérvek elfogyása után bedobtam, hogy ha hagyjuk veszni, akkor ne is szenvedjünk vele tovább, kukázzuk kis teljesen. Ennek már lett hatása, rövid távon pozitív, jobban odafigyelt a gyerekre, hosszútávon meg negatív, mivel komoly szorongást és megfelelési kényszert okozott a fenyegetésem, ennek szövődvényeként (lettek egyéb problémák) dobott is. Mostmár bánom, hogy így alakult, mindannyiunknak jobb lett volna, ha csak csendben tűrök mindent, így viszont komolyabb törődés nélkül marad a gyerek :( Az apa se boldog és én se tudom kiélni a gondoskodási ösztöneimet.

Határozottan érzem, hogy örökké bűntudatom lesz emiatt, még mindig álmodok róluk. Még nem bocsátottam meg magamnak, igyekszem elterelni a figyelmem, ami nehezen megy, mert tök egyedül vagyok. Messze lakunk egymástól, nem tudom, kivel mi van. Közösségi oldalak nem játszanak, mert csúnyán váltunk el. Mivel elég fiatalok vagyunk, reménykedhetek benne, hogy mindenki jól van testileg és idővel lelkileg is helyre rázódunk :)

2023. jan. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Hátba szúrtam azt akit szerettem. Most már látom rá reményt hogy egyszer megbocsát de még kell neki idő.
2023. jan. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Legjobb barátnőm elköteleződési gondokkal küszködött, de volt egy kiszemeltje, viszont sehogyan sem jutottak egyről a kettőre. Hosszú ideje ment ez, egyszer buliztam a kiszemeltjével (barátnőm hazament, én tovább maradtam sörözni), és a srác kiszedett belőlem dolgokat. A sör megoldotta a nyelvemet, de őszintén a srácot is már rohadtul sajnáltam, mert ő nagyon szeretett volna barátnőmmel összejönni, és már nekem is mindenem kivolt hallgatni a sok értelmetlen huzavonát, ahogy barátnőm kérette magát hónapokig, szóval végül beismertem a srácnak, hogy barátnőm rohadt nehéz eset, elköteleződési gondjai vannak, ne várjon csodákat. Persze barátnőm egyből visszahallota a sráctól másnap, soha többet szóba nem állt velem.
2023. jan. 10. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!