Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerintetek rajtam tudna...

Szerintetek rajtam tudna segíteni egy pszichológus?

Figyelt kérdés

Maholnap 30 éves leszek, és soha nem volt párkapcsolatom, a szüzességem is örömlány vette el. Gyerekkorom óta borzasztóan kicsi az önbizalmam. Az egyik oka ennek, hogy én rettenetesen rondának tartom magam, iskolában nagyon sokat csúfoltak, és habár egyesek szerint semmi gond nincs velem, valójában soha senkinek sem tetszettem még. De nem csak a nőknél vagyok sikertelen, pl. munkahelyen is alig szólalok meg, egyszerűen kevésnek érzem magam, nagyon nehezen nyílok meg ( az a "bocsánat, hogy élek" típus vagyok). Az a baj, hogy a motivációm nagyban függ a szerelmi életemtől, ez azt jelenti, hogy amíg szerelmes vagyok (persze viszonzatlanul), amíg reménykedek, addig tele vagyok alkotásvággyal és ambíciókkal... de aztán csalódok, és vissza süllyedek a letargiába. Egy társra vágyom, akivel megoszthatom az életem, aki értelmet ad ennek az egésznek. Szörnyen magányos vagyok. Nemrég újra szerelmes lettem, és nagyon fáj, hogy nem szeret viszont. Néha már munka közben is sírhatnékom van.

Nyilván az előnytelen külsőm mellett a bátortalanságom és a határozatlanságom is nagy szerepet játszik a sikertelenségemben.

Ez így nem mehet tovább, mert csúnya vége lesz.



2023. márc. 31. 16:03
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
100%

Igen tudna. Menjél el minél előbb.

.

2023. ápr. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:
Azon vagyok, de eddig nem találtam olyat, aki tudna vállalni. Mind be van táblázva. :/
2023. ápr. 5. 23:48
 13/39 anonim ***** válasza:
100%
Pedig túl telített szakma. Sok van belőlük. Próbálkozz a fiataloknal.
2023. ápr. 6. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
100%
A Facebookon van pszichológuskereső csoport, állandóan ajánlkoznak.
2023. ápr. 6. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
100%
Igen, FB csoportban találtam én is. Akár névtelenül is tudsz posztolni, hogy szakembert keresel ilyen-olyan problémára, helyileg hol,stb. Azok fognak jelentkezni,akiknek a kompetenciájába és idejébe is belefér.
2023. ápr. 6. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:

Hát azt hittem, hogy ez sokkal egyszerűbben lesz.

Még három válaszára várok, de nem nagyon reménykedem. Azokon kívül már csak olyanok vannak a városba, akikről elég rosszakat lehet olvasni + nem is szimpatikusak.


Azt az fb csoportos sajnos nem találtam meg.

2023. ápr. 8. 04:28
 17/39 anonim ***** válasza:
100%
"Pszichológust keresek, ajánlok" nevű.
2023. ápr. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim válasza:
100%

Szerintem mindenképpen megérné.

Valamint, esetleg próbálj ismerkedni. Nem feltétlenül nőkkel. Szerezz magad mellé egy erős karakterrel rendelkező barátot. Lehet elsőre önzőnek vagy csúnyának fog hangzani, de ha már te nem mersz lépni, lehet más meg tudja tenni helyetted vagy felhívni rád a figyelmet. Így esetleg más által nyínának meg a kis ösvények, és rád talál a szerelem.

2023. ápr. 11. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 A kérdező kommentje:
Mégis miért barátkozna velem bárki is?
2023. ápr. 11. 02:17
 20/39 anonim ***** válasza:
100%
Na pont ezt a kérdést tudnád feltenni a pszichológusnak. Nem nekünk, mert mi nem ismerünk. A pszichológus viszont segítene felismerni az értékeidet, és azt, hogy az eddigiek fényében mit lehetne tenni a hatékonyabb barátkozás érdekében.
2023. ápr. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!