Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerintetek rajtam tudna...

Szerintetek rajtam tudna segíteni egy pszichológus?

Figyelt kérdés

Maholnap 30 éves leszek, és soha nem volt párkapcsolatom, a szüzességem is örömlány vette el. Gyerekkorom óta borzasztóan kicsi az önbizalmam. Az egyik oka ennek, hogy én rettenetesen rondának tartom magam, iskolában nagyon sokat csúfoltak, és habár egyesek szerint semmi gond nincs velem, valójában soha senkinek sem tetszettem még. De nem csak a nőknél vagyok sikertelen, pl. munkahelyen is alig szólalok meg, egyszerűen kevésnek érzem magam, nagyon nehezen nyílok meg ( az a "bocsánat, hogy élek" típus vagyok). Az a baj, hogy a motivációm nagyban függ a szerelmi életemtől, ez azt jelenti, hogy amíg szerelmes vagyok (persze viszonzatlanul), amíg reménykedek, addig tele vagyok alkotásvággyal és ambíciókkal... de aztán csalódok, és vissza süllyedek a letargiába. Egy társra vágyom, akivel megoszthatom az életem, aki értelmet ad ennek az egésznek. Szörnyen magányos vagyok. Nemrég újra szerelmes lettem, és nagyon fáj, hogy nem szeret viszont. Néha már munka közben is sírhatnékom van.

Nyilván az előnytelen külsőm mellett a bátortalanságom és a határozatlanságom is nagy szerepet játszik a sikertelenségemben.

Ez így nem mehet tovább, mert csúnya vége lesz.



2023. márc. 31. 16:03
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
100%
És szimpatikus a pszichológus? Fontos, hogy őszinte legyél hozzá, például ilyen mondatokkal, mint a 30-as.
2023. máj. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:
Szimpatikus. És őszinte vagyok hozzá, mondtam már neki ezt is.
2023. máj. 10. 22:03
 33/39 anonim ***** válasza:
100%
Akkor fog működni.
2023. máj. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:
Ma közölte velem a pszichológus, hogy nem tud rajtam segíteni. Pedig én már az elején vázoltam neki a problémám. Kidobtam 60 ezret az ablakon.
2023. máj. 22. 20:09
 35/39 anonim ***** válasza:
100%
Benne van a pakliban, hogy azért nem tud, mert annyira ellenállsz. Próbálkozott 3 vagy 4 alkalommal, és sem a saját, sem a te idődet nem akarja pocsékolni. Ez csak egy tipp, de nem hiszem, hogy azért, mert menthetetlen lennél, olyan ember nincs, hanem mert nem vagy hajlandó egy tapodtat se elmozdulni az alkalmatlansági sémádról. Várhatott volna még további néhány alkalmat, de ha addigra se mozdulsz, akkor nem 60 ezret tekintenél kidobottnak, hanem a kétszeresét. De mondom, ez csak tipp, valamivel kellett, hogy indokolja, anélkül nem engedhet el. Ezt gondold át, és ennek fényében menj másikhoz. A kulcs a szenvedésnyomás. Eléggé szenvedsz-e a jelenlegi helyzetben ahhoz, hogy változtass a nézőpontodon. Neked kell, mert a külvilág nem fog.
2023. máj. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
100%
Mivel indokolta a döntését? Továbbküldött esetleg máshoz?
2023. máj. 23. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:

Azt mondta, nincs meg a kompetenciája.

Én azért elég konkrétan vázoltam a problémáimat az elején. Ha a második alkalommal mondja ezt, akkor oké, de a hatodik beszélgetés során mindenféle előjel nélkül...

Lesokkolt.


Mondta, hogy fog ajánlani szakpszichológust, és ma írt is e-mailben, de nem fogok rá válaszolni. Nincs erőm még egyszer végigjátszani ezt. Meg mi van, ha 5 alkalom után az is lepasszol. Azt már nem! Pont ez a problémám, hogy bárkinek megnyílok, az eldob magától az első adandó alkalommal, mikor picit is kényelmetlenné válok a számára. És akkor ne gondoljam azt, hogy értéktelen vagyok?

2023. máj. 23. 14:58
 38/39 anonim ***** válasza:
100%

Ember, annyi történt, hogy felmérte a problémádat és megállapította, hogy ő ehhez kevés és ajánl valakit aki tud vele mit kezdeni.


Ez olyan mintha szemproblémád lenne, elmennél a falusi optikába és ott megállapítják, hogy ehhez ők kevesek, menj be a szemészeti klinikára..


Értem, hogy te vázoltad a dolgot a zelején, de azt is értened kell, hogy a pszichológusnak az csak egy dolog amit mondasz, önmagában az nem elégséges a probléma feltárására. Kb mint amikor valaki kész diagnózissal megy az orvoshoz, mert ő otthon kitalálta, hog ymi baja. Attól még nem biztos, hgo ytényleg az a baja.


Szóval ha meg akarsz szabadulni a bajodtól, továbbmész a szakpszichológushoz. A másik opció, hogy vergődsz tovább. Jó az? Kétlem.

Ne add fel az első kudarcra! Ráadásul ez nem is kudarc, hiszen irányba tettek, jó irányba haladsz, ajánlanak valakit aki tud segíteni! Ez tök jó dolog!

2023. máj. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
100%
Én is leírom ugyanazt, mint a 38-as. Annak, hogy te saját hatáskörödben vázoltad a problémádat, semmi köze ahhoz, hogy egy szakember ezt hogy látja, mi a diagnózis. Te csak a saját oldaladat látod, nem a szakmai oldalt. Helyesen járt el, nem is járhatott volna el másképpen, ha arra jutott, hogy túlmegy az ő kompetenciáján, nem pedig azért, mert "kényelmetlenné váltál számára". A mentális állapotod része, hogy ezt te a valóság ellenére így értelmezed. És ezt felelősséggel megállapítani beletelhet 6 alkalomba. Nem eldobott, hanem továbbirányított olyanhoz, aki a te helyzeteden segíteni tud, mert ő nem. A pszichológusoknál van képzettségi rangsor. Magaddal szűrsz ki, ha nem fogadod el a másik ajánlatát, az nem fog lepasszolni, mert ő kompetens. Én is pont olyat akartam írni, mint a 38-as: ha neked fáj a hasad, és elmész a körzetihez, lehet, hogy elsőre azt mondja, hogy diétázz, de többedszerre már el fog küldeni sebészhez, mert mondjuk vakbélgyulladásod van. A saját érdeked, hogy szakemberhez juss, mint ahogy az is, hogy megnyílj előtte, mert csak abból tud dolgozni.
2023. máj. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!