Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » "A boldogságod nem másokon...

"A boldogságod nem másokon múlik" - miért akarják ezzel a nyilvánvaló hazugsággal vigasztalni a krónikusan magányos embereket?

Figyelt kérdés

Itt nem arról van szó, hogy valaki csak és kizárólag másokra alapozza az önbecsülését, arra ez a mondás tényleg igaz.


Hanem arról, hogy emberileg úgy vagyunk huzalozva, hogy mások elismeréséből is energiát nyerünk. Akinek ez kritikus mértékben hiányzik/kimaradt, az ezektől a kliséktől nem lesz boldogabb. Komolyan, meg szeretném kérdezni az embereket, hogy ezt hogy mégis hogy gondolják?


Ennél már csak az a jobb, amikor olyanokkal jönnek elő, hogy: "akkor jön a szerelem/igazi/akárki amikor nem foglalkozol vele". Meg: a "mozdulj ki és szocializálódj".


Akkor a társadalom legyen szíves nem levegőnek nézni az illetőt...



2023. máj. 6. 09:34
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
17%
És mik voltak azok a kezdeményezések?
2023. máj. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

#11: szokásos ismerkedés, beszélgetés, érdeklődés a másik iránt, a szokásos.


(Azt kifelejtettem, hogy autisztikus vagyok enyhén, és nem öndiagnózissal.)

2023. máj. 6. 11:51
 13/22 anonim ***** válasza:
20%

És most akkor gödörben vagy?

Ki tudsz mászni?

2023. máj. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

#13-as:

Hát, eltart egy darabig.

2023. máj. 6. 13:19
 15/22 anonim ***** válasza:
20%
Mit takar hogy autisztikus, ha nem vagyok indiszkrét?
2023. máj. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

"Túlérzékenység" ingerekre, szagokra, erős vizuális tartalmakra. Egyfelé fókuszálás, nem tudok akkora multitaskingot végezni mint az átlagember.


Kiegyensúlyozatlan fejlődés, többek között szociális téren is. A tipikus "okosembör akit nem szeret senki" élet, mert nem vagyok eléggé "menő".

2023. máj. 6. 13:52
 17/22 anonim ***** válasza:
29%

Teljesen normális vagy, szerintem a többiekkel nagyobb baj van!

Az egyfelé fókuszálás tökre rendjén van, az a nem normális aki multitaskingol, mert egy idő után idegbeteg lesz, szétdarabolja magát! De te egyben vagy, hiába vagy érzékeny! Menő? Mi? Amit a reklámok nyomatnak? Szerintem nagyon gáz, de eladják menőnek! Emiatt ne fájjon a szíved! Csak légy az, aki vagy! Nem kell hogy az egész világ szeressen, elég pár normális ember! És hidd el hogy vannak! Vagy tudod, vagy meglátod!

2023. máj. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Hát én is így voltam ezzel, csak azt a "kevés" embert jó érzékkel sikerült elkerülni.
2023. máj. 6. 14:15
 19/22 anonim ***** válasza:
16%
Ha gondolod, mesélhetsz erről a jó érzékről! Hogy sikerült?
2023. máj. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Sikerült nem túl kreatív emberekkel körülvennem magam, és elmentem egy olyan szakra, ahol nem voltak túl nagy egyéniséggel megáldott emberek. Komplexusok, görcsök, önértékelési zavarok, volt már itt pszichológus meg minden.
2023. máj. 6. 14:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!