Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » 23 évesen úgy érzem elrontotta...

23 évesen úgy érzem elrontottam az életem és sosem lesz párom?

Figyelt kérdés
Nemrég végeztem az egyetemen, és azt hiszem kapunyitási pánikba estem. Megijeszt a munka világa, hogy mostmár tényleg felnőtt vagyok. Ha csak ez lenne, valahogy meg is bírkóznék vele, de még párkapcsolatom sem volt soha. És valahogy azt érzem, hogy nem is lesz. A csoporttársaim közül sokan már férjhez mentek vagy szültek, én meg lemaradtnak érzem magam. Úgy érzem, azt se tudom mihez kezdjek, milyen munkakörbe jelentkezzek (van diplomám egyébként), nem tudom merre kezdjem el az utam, mi is egyáltalán az én utam, ráadásul el kellene kezdeni az ismerkedést is, ha szeretnék stabil kapcsolatot, házasságot és később gyerekeket. Elég negatívak a gondolataim, bármikor el tudom sírni magam, szorít a mellkasom. Elég erős szorongást érzek. Fogalmam sincs mi lesz az életemmel, de nagyon félek a magánytól. Érzett valaki hasonlóan? Valóban le vagyok maradva minden téren?

2023. máj. 13. 18:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Érthető a félelmed de hidd el nem csúsztál le semmiről.

Az a pont amikor úgy érzed hogy felnőtt vagy, az el fog jönni, de el kell fogadnod hogy ez mindenkinél más.l, nekem pl 25 éves körüli koromban jött el ez.


Munkahelynél válasz ki egy szimpatikus irányt amit azt gondolod hogy jó lehet neked, utánna pedig úgy is érezni fogod ha mást szeretnél csinálni és akkor lépkedsz afelé. Nem elsőre kell megtalálod az álom munkádat.


Párkapcsolatokról: Nekem is vannak egyetemi ismerőseim akik házasok meg gyereket várnak de vannak olyanok is akik már most elváltak :D

Nem kell sietned sehova, ne azért legyen párod mert másnak is van. Ha viszont szeretnél akkor próbálkozz akár való életedben összeismerkedni emberekkel, akát bumble/tinder dating appokon.

2023. máj. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

"Ha 33 évesen sem lesz munkád és barátnőd akkor kezdhetsz aggódni."


Én idén leszek 33, és ugyanebben a helyzetben vagyok. (csak férfiben) 😂😂 A vicc, hogy pont most kezdem el le.arni a dolgot. Mondjuk nekem szociális szorongásom is kialakult a beszédhibám miatt. Most jelenleg küzdök a démonommal, hogy legalább társaságba el tudjak menni. Dolgozni dolgoztam különböző helyeken, de mindenhol kihasználták azt, hogy lelkiismeretes vagyok, ezért elegem lett. Most próbálom magam "átprogramozni" kicsit.

2023. máj. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Idézet az exbarátnőm nagymamájától, aki a poklok poklát járta végig az életében:


"Hülyeség az élet. Nem kell olyan túl komolyan venni, mert fejfájást okoz."


Nem kell az egészre rágörcsölni. Ne félj semmitől! A magány a rosszabb vagy egy mérgező párkapcsolat? Legyél nyitott a lehetőségre, de ne legyen egy kényszer, hogy nekem párkapcsolat kell minden áron. Szerintem...

2023. máj. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Hidd el, semmivel nem vagy elkésve. Sőt, igazán most kezdődik az élet. :)
nov. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!