Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért vagyok ennyire boldogtal...

Miért vagyok ennyire boldogtalan ember?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor le vagyok törve!

Jó pár éve lehangolt vagyok.Nem tudok pozitívan gondolkodni.Azon is elgondolkodtatam azért van ez mert sokat voltam egyedül.Nem látom a kiutat ebből.Mindig csak rossz kedvem van.34f


2023. okt. 30. 15:37
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

"Miért vagyok ennyire boldogtalan ember?"


Én honnan tudjam? Erre csak te tudhatod. Ha valami nem tetszik az életedben, akkor változtass rajta. Ilyen egyszerű. Nem sírni kell, hanem cselekedni. Menj pszichológushoz, ha a régi traumáidat nem tudtad feldolgozni.

Ha sokat vagy egyedül, akkor ennek mi az ellenkezője? Ismerkedj. Ugye nem kell ehhez apuci segítsége, hogy elkezdj ismerkedni? Járj társaságba, fedezz fel új dolgokat. 34 évesen igazán lehetnél önállóbb és talpraesettebb.

2023. okt. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, többet kell elárulni magadról.

Más nem tudja megmondani, miért nem vagy boldog.

Vannak terveid, céljaid?

Mi hiányzik az életedből?

Mitől lennél boldog?

Rendben vagy önmagaddal?

Gyerekkori trauma?

Miből nem látod a kiutat?

2023. okt. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2 és

Nem tudom hogy miért vagyok boldogtalan.Talán azért mert sokat vagyok egyedül.

Attól lennék boldog ha lenne mellettem valaki.

Nem nagyon vagyok rendbe önmagammal.

Ebből az egészből nem látom a kiutat.Annyire lehetetlen a helyzetem.

2023. okt. 30. 16:31
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

"Attól lennék boldog ha lenne mellettem valaki."

Nem, akkor se lennél boldog. Miért? Mert..

"Nem nagyon vagyok rendbe önmagammal."

És aki nincs rendben önmagával az nem is tud boldog lenni, ha párkapcsolatban van.


Előbb tedd rendbe önmagad, pszichológus segítségével akár, menj el a könyvtárba, olvass pszichológiai, önfejlesztő könyveket, nézz a neten ilyen témájú előadásokat is.

2023. okt. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4 es

Rengetegszer mondták hogy először tegyem rendbe magam.

Sajnos nem sikerült eddig.

Korábban pár hónapig jártam pszichológushoz de feleslegesen.

Nagyon tanácstalan vagyok.

2023. okt. 30. 16:42
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

Feldmár András szerint a traumán túlesett ember az emberi kapcsolataiban gyógyul. Először kell egy szeretett személy, akiben feltétel nélkül bízhat, jóbarát, szakember bárki akiben megbízunk és annak segítségével lehet elindulni a gyógyulás felé. Senki sem tudja önmagát rendbetenni egyedül.

Igaza van a 4-esnek, hogy addig ne legyen párkapcsolatod, amíg belül nem jössz rendbe, mert úgy a párkapcsolat is kudarcba fullad.

De kell valaki aki támogat. Nincs olyan jóbarát az életedben?

Ha jártál egy pszichológushoz és nem működött, keress valaki mást aki jobban megért akivel jobban tudsz működni.

2023. okt. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Senior Séf ***** válasza:
100%
Azért, mert nem az ember természetes cirkadián ritmusa szerint élsz, és nem az ember természetes táplálékát fogyasztod. Mindkettő gondoskodna az ezek útján termelődő három boldogsághormonról.
2023. okt. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szarul hangzik, de hogy várod, hogy más veled legyen, ha még saját magad sem tudod rendbe tenni, saját magaddal sem vagy megelégedve.


Azzal én is egyetértek, hogy ehhez kell a társaság, barátok, akikkel rendbe lehet jönni. De nem a párkapcsolattól várjuk azt, hogy önmagában mindent rendbetesz.

2023. okt. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!