Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Rajtam kívűl másnak is jobb...

Rajtam kívűl másnak is jobb szingliként, mint kapcsolatban? 28/N

Figyelt kérdés
Soha nem voltam boldog egyik kapcsolatomban sem, pedig annyian mondják, hogy már itt az ideje férjhez mennem. Anyám unokázni akar, legjobb barátnőm alig várja, hogy szervezze az esküvőmet, ismerőseim, barátaim 99%-a pedig vagy házas, vagy évek óta párkapcsolatban él. Néha úgy érzem kilógok a sorból, viszont azt is érzem, hogy nekem egyedül kell lennem, mert nekem egyedül a jó.

dec. 14. 21:39
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
85%
Sok nő szeret egyedül élni, ha ez a kérdés.
dec. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
79%
Soha nem volt párkapcsolatom és nem is szeretnék. 31f
dec. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
20%
Nekem soha nem volt, de jó lenne találni valakit, csak ez elég nehéz manapság 31/f
dec. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
66%
Rám ez nem igaz, én boldog vagyok a kapcsolatokban, boldogabb, mint szingliként, de szingliként is boldog voltam.
dec. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
82%
Ezt te érzed, de valószínűleg azért mert még nem voltál igazán boldog párkapcsolatban. Én elvagyok teljesen jól szingliként, de egy jó párkapcsolat számomra olyasmit tud adni aminek a csodáját nem lehet szavakkal kifejezni. Fontos, hogy ne másoknak akarj megfelelni, hanem magadnak!
dec. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
77%

Vannak emberek, akik érzik önmagukról, hogy pl.: nem lennének jók kapcsolatra, ami szerintem nemes gondolat, mert önmagán kívűl a másik érdekét is nézi: nem lenne jó egy napi szintű vitás-zsörtölődős napokat élni mindkét félnek, az az idegrendszer kárára menne.

Én 41 vagyok, sosem volt még párkapcsolatom, de érzem magamról, hogy átkozná a napot az a hölgy, aki megismerne, így inkább megkímélem ettől.


Ez a pár-unoka verzió csak a társadalom konvencionális elvárása, nem feltétlen kell követni.

dec. 15. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
90%

Egesz életembe szingli voltam


40 F

dec. 15. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
84%

Nem hinném, hogy ezzel egyedül lennél. A statisztikák szerint sok szingli van, a magyarok negyede az és egy jókora részük vélhetően szándékosan él így.

Szabad társadalomban élünk, mindenki úgy él, ahogy akar. Van nyomás a család, barátok és újabban már a politika irányából is, hogy illeszkedj be te is a megszokott sablonba. De ha tudod, hogy ettől neked rosszabb lenne és nem csak neked, hanem emiatt a másiknak is és ezért egyedül maradsz, akkor beszélni kell a családtagokkal és a barátokkal, hogy ne zargassanak már ezzel, tartsák tiszteletben a döntésedet.

A nagyszüleink idejében gyakori volt, hogy belehajszolták őket egy olyan kapcsolatba, házasságba, amit nem akartak, mert szégyen volt, ha valaki hajadon, vagy agglegény maradt. Ebből lettek a diszfunkcionális családok, sok alkoholista, ütött-vágott gyerekek, akikből lelki tüskékkel megtűzdelt sérült felnőttek lettek.

Sok dologban konzervatív gondolkodású vagyok, de szerintem jó, hogy most már szabadabban dönthet mindenki a saját életéről. Ne menjünk vissza megint a múlt század közepére, elejére.

dec. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
66%
Sajnos ferfi letemre a ferfiak tetszenek igy meg nem akarok elni ugyhogy marad az egyedullét
dec. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
32%

Ne már utolsó!

Egy életed van,ne hagyd eluszni!

dec. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!