Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Más is él egyedül, de „családo...

Más is él egyedül, de „családosan“?

Figyelt kérdés

Évek óta egyedül élek, de a mai napig úgy vásárolok (nem élelmiszert), hogy: „ha lesz majd családom…“ és pl. tányérkészletből is annyi darabot veszek, ami kiszolgál legalább 6 főt egyszerre. Mindig duplázom az ágyneműhuzatot, magát az ágyneműt, főzni is úgy szoktam, hogy fagyasztok is le belőle, tulajdonképp egy 4 fős családra tervezett háztartást vezetek, csak be kellene költözni a többieknek. :D Más is van így ezzel?

Eddig nem gondolkoztam rajta, de nézegettem olcsóbb albérleteket 35 m2 körül és nem hiszem, hogy akár a fele cuccom is elférne egy akkora helyen. Butaság így felhalmozni előre a dolgokat huszonévesen?



dec. 21. 09:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Már megvan a stafirungod:)
dec. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok, de én éltem már együtt az exemmel. Mindenből van több ><
dec. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is több van mindenből, de egyedül élek. Mondjuk amikor rokonok, barátok jönnek néha, akkor azért jó, hogy nem csak 2 tányérom, és 2 poharam van össsz-vissz.
dec. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Egyedül élek már 3 éve a saját lakásomban és igen van amiből van több van tányér, pohár, ágynemű stb, de eszembe nem jutna 4 főre főzni ez pazarlás, bár lehet meg eszed. Egy szónak is száz a vége. Csak egy magamra vásárolok.
dec. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen voltam 😀

Ne tudd meg, hogy mennyi kacatot felhalmoztam. Ráadásul elég sokat költöztem, úgyhogy elég sok plusz feladatot és költséget csináltam ezzel magamnak. Végül elkezdtem eladni és elosztogatni mindent.

dec. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
4-es, a főztöt mind megeszem, csak a fagyasztóban landol már frissen is kb a fele. Ezt valójában takarékosságból teszem, mert így egyszerre fogyasztok vele annyi áramot, de mindig van itthon főtt étel, csak kikapom a fagyóból, s voila. :) Emellett időtakarékosabb is. De ha nem egyedül lennék, kényelmesen enne belőle egy négytagú család is. :D
dec. 21. 11:23
 7/14 A kérdező kommentje:
Lehet én is elkezdek eladogatni a költözésre való tekintettel… :) Stafirungnak persze jó volna mindent megtartani, de azt hiszem ma már nem úgy megy ez, mint régen. Míg családom lesz lehet, hogy én is hatszor átköltözök, tönkre megy a fele, elhasználódik, vagy nem is tudom. A jelenlegi ráébredésem kissé túlzásnak véli.
dec. 21. 11:26
 8/14 Shaddark ***** válasza:
78%

Kajából nem baj ha sokat vásárolsz(ha van hová elraknod), amíg infláció van addig az befektetés. Jövő héten drágább lesz.

De ez inkább amolyan vágy vezérelt dolog lehet nálad inkább.

dec. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%

Nem. Soha nem vásároltam másra, csak annyi főre, amennyi kell. Eszembe se jutott volna, hogy másra is számítsak.

Őszintén én már régóta nem is tervezek előre, mert amit kigondolok, az úgyis megkeseredik vagy dugájába dől. 15 éve a lesz ahogy lesz elv alapján élek. Ha nincs terv nincs csalódás. Budhistában nyomom 😁

dec. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 1Léna ***** válasza:
100%

Amit el tudsz képzelni, az megvalósul. Persze fontos, hogy a célod érdekében magad is tegyél dolgokat addig is amig eléred, és azután is amikor már van családod.

Ne add fel az álmaidat, hanem váltsd valóra! De vigyázz, hogy a vágyad teljesülése ne kényszerítsen megalkuvásra! Olyan személyt keress, aki törődik a te boldogságoddal és akit te is boldoggá kívánsz tenni. (A boldogságot nem csak a szexualitás örömeire korlátozva értem, hanem figyelmességre, elfogadásra, a másik ember értékeinek a kibontakoztatására is.)

dec. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!