Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » 24 éves vagyok, már 6 éve...

24 éves vagyok, már 6 éve egyedül töltök minden ünnepet. Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

17 éves koromban, az érettségi előtt elvesztettem a családomat. Amúgy sem voltunk nagy család, apai ágon senkit nem ismertünk, anyai ágon meg nem volt sok rokon. Nagyszülők már 10 éves koromban elmentek, anyukámnak és a nagyszüleimnek sem voltak testvérei. Rögtön a vizsgák után el kellett kezdenem dolgozni (előtte úgy volt hogy egyetemre fogok menni, fel is vettek volna, 4-es tanuló voltam) hogy ne kerüljek a híd alá. Budapesten kaptam állást, egy kollégiumban sikerült szállást találnom. Sajnos azóta sem sikerült kijönnöm ebből a helyzetből, mivel sima érettségivel minimálbéres állásokat találok csak és a családom adósságait is törlesztenem kell.

Szórakozni 17 évesen voltam utoljára, nincs hozzá se pénzem se lelki erőm. A régi barátaim, haverjaim mind cserben hagytak, ők elkezdték az egyetemi életet. Mára meg sokaknak van családja is. Én meg nem tudok továbblépni. Jártam már 3 támogatott tanfolyamra is (targoncás, árukezelő, angol nyelv) de több fizetést nem akarnak adni így sem. Barátokat nem sikerült azóta sem találnom, sajnos a közegben amiben kénytelen vagyok élni, nagyon sok az iszákos és buta ember. Nem jövök ki velük, nem lehet semmi értelmesebb dolgoról beszélni velük, én meg nem akarok "lesüllyedni a szintjükre" hogy teljesen lecsússzak. Az értelmiségibb emberekkel meg nem tudok a társadalmi helyzetem miatt kapcsolatba kerülni.


Ilyenkor amikor jönnek az ünnepek nagyon depressziós leszek. Mindenhonnan ömlik a család, barátok, szeretet szlogen. Én meg itt vagyok tök egyedül, a Karácsony is ugyanolyan nap nekem mint a többi, kivéve hogy nem tudok dolgozni és csak a bánatomba temetkezem.


Barátnőm soha nem volt, nem is kerültem olyan helyzetbe hogy kialakuljon valami. 17 évesen amikor voltak haverok meg bulik már éppen kezdett alakulni valami ilyen téren is. Most meg veszett ügy, nincs semmim, se egzisztenciám, se tapasztalatom, még lelki békém sem.


Ti mit tennétek a helyemben? Megmondom őszintén hogy soha nem ittam egy kortyot sem, de már gondolkodtam rajta hogy ha lemennék a munkatársakkal egy nyitva tartó kocsmába legalább nem lennék egyedül és lehet hogy az ital is jó kedvre derítene. Beszélgetni amúgy sem tudok senkivel, így legalább lenne kihez szólnom, talán még találnék egy-két barátot is.


Félre ne értsetek nem sajnáltatni akarom magam. Már mindent megpróbáltam hogy javítsak a helyzetemen. Mentem volna külföldre is dolgozni, de utólag szerencsére kiderült hogy átverték azokat akik kimentek. Így én megúsztam. Szoktam kisebb munkákat is elvállalni, bármit ami pénzt hoz, de így is éppen hogy kijövök. Valami tanácsra lenne szükségem. A tanfolyam, továbbképzés nem jött be, pedig nagyon hittem benne. Munkakeresés esélytelen, folyamatosan próbálkozom de csak rosszabb ajánlatokat kapok.



2013. nov. 20. 11:44
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:

16: egy próbát megér


17: nem titokzatoskodom, de nem akarok egy nyílt oldalon részleteket leírni, mert még bajba sodrok másokat vagy magamat. Amúgy nem zsarol senki, nem uzsora kölcsön.

De ha olvastad, én is ezt csináltam amit te, csak más vonalon indultam el a tanulásban. Csak mégse értem vele semmit. Amikor eljöttem otthonról azt hittem hogy ideiglenesen ittleszek a diákszálláson pár hónapig, elvállalok bármi munkát hogy legyen pénzem ételre, közben járom a tanfolyamokat. Utána meg a papírokkal a kezemben szépen jelentkezek egy jobb állásra, bérelek egy kis garzont magamnak vagy betársulok albérletbe egy rendes társasághoz. Majd így tovább és meg sem állok egy barátnőig, közös albéletig, családig. De nem így alakult.

2013. nov. 20. 13:30
 22/38 anonim ***** válasza:
18: Milyen hiteled van, mi/ki után fizeted?
2013. nov. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:

Ha megveszek, sem értem.


1 ember, ha nincsenek elszállt igényei, tudja hol a helye, nem ragaszkodik görcsösen a lehetetlenhez (pl.: a szülők által hátrahagyod jó nagy hitellel megterhelt kulipintyóhoz), akkor MEGÉL a minimálbérből, sőt ha ügyes, még félre is tud rakni.


Mások egész családot tartanak el ennyiből. Igen, sokszor embertelen körülmények között, de képesek rá.

2013. nov. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:
A havi fizetendő 30e Ft. 1.5M személyi kölcsönre fizetem amit azért kellett felvennem hogy édesanyám kisebb tartozásait kiegyenlítsem. Bonyolult a dolog, hülye voltam, egy "jóbarát" szedett rá. De vállalom érte a felelősséget, nem fogok kibújni belőle
2013. nov. 20. 14:16
 25/38 A kérdező kommentje:

78.600 Ft-ot kapok kézbe.

- 10.500 Bérlet

- 30.000 Részlet

- 15.000 Szállás


= 23.100 Ft

Ennyiből kell megélnem. Nem hiszem hogy más ebből családot tart el.

2013. nov. 20. 14:22
 26/38 anonim ***** válasza:

Kicsi a hited.

Édesanyám hármunkat nevelt fel minimálbérből.


De úgy látom felesleges neked magyarázni. Ha előrébb akarnál jutni, akkor most sem neteznél, hanem mennél és elvállalnál mindent. Takarítást házaknál (feketén nem kell "papír" hozzá), korrepetálást gyerekeknek (ha már olyan okos voltál), időseknek segítenél...

De aki a szabadnapján (vagy nem tudom, hogy hogy netezel, miközben elvileg fizikai melód van) otthon ül, az nem akar eléggé kitörni.

2013. nov. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
És anyukáddal nem tudsz lakni és karácsonyozni?:-o
2013. nov. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:
Lázas beteg vagyok, a héten itthon leszek. Anyukám elhunyt mint írtam. Vicc, hogy más okoskodik ... Titeket felneveltek 23.000 forintból? Azt megnézném. Ja hogy van lakás, ház, nincs kölcsön, úgy 80 körüli összegből én is vígan ellennék. Hétvégenként árufeltötőnek járok, így tudok megélni. De tudom, más napi 100 forintból is eteti a gyerekeit és jól elvan. Csak a valóságban 15e elmegy kajára, a munkahelyen még csapvizet se adnak! Tudom, dőzsölök!
2013. nov. 20. 15:05
 29/38 anonim ***** válasza:
Sajnálom, ami veled történt, ez valóban nem könnyű helyzet. Bár nekem közel sem ennyire nehéz, mert él a családom, még ha utáljuk is egymást, de én se találkozom olyan emberekkel, akikkel egy hullámhosszon lennénk, csak lecsúszott barátaim voltak eddig, akik persze jól cserbenhagytak, úgyhogy már ők sincsenek. Én sem állok valami fényesen anyagilag, ami azt jelenti, hogy állandóan le vagyok égve, ezért én a turiból oldom meg a ruházkodást. Előtte nekem is csak egy lukas farmerom és egy kifakult pulcsim volt, de amikor rátaláltam a turira, kibővült a ruhatáram. A másik dolog, ami rajtam segített, az a tanulás. Bár így is egyedül érzem magam, de legalább van értelme az életemnek. Én a helyedben karácsonykor mindenféleképpen lemennék a többiekkel. Egy estét ki lehet bírni velük. Bár etéren együtt érzek, mert én is rühellem az alkoholt és nem érdemes amiatt lecsúszni, mert csak ilyen emberek vesznek körül.
2013. nov. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
Nem tudnál valakit (egy lakótársat) keresni magad mellé oda akivel 50-50-be megosztanátok a cuccokat ?:) És még egyedül se lennél, és pénzügyileg is jó lenne a dolog. Esetleg albérletnél menj ilyenbe.
2013. nov. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!