Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » 24 éves vagyok, már 6 éve...

24 éves vagyok, már 6 éve egyedül töltök minden ünnepet. Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

17 éves koromban, az érettségi előtt elvesztettem a családomat. Amúgy sem voltunk nagy család, apai ágon senkit nem ismertünk, anyai ágon meg nem volt sok rokon. Nagyszülők már 10 éves koromban elmentek, anyukámnak és a nagyszüleimnek sem voltak testvérei. Rögtön a vizsgák után el kellett kezdenem dolgozni (előtte úgy volt hogy egyetemre fogok menni, fel is vettek volna, 4-es tanuló voltam) hogy ne kerüljek a híd alá. Budapesten kaptam állást, egy kollégiumban sikerült szállást találnom. Sajnos azóta sem sikerült kijönnöm ebből a helyzetből, mivel sima érettségivel minimálbéres állásokat találok csak és a családom adósságait is törlesztenem kell.

Szórakozni 17 évesen voltam utoljára, nincs hozzá se pénzem se lelki erőm. A régi barátaim, haverjaim mind cserben hagytak, ők elkezdték az egyetemi életet. Mára meg sokaknak van családja is. Én meg nem tudok továbblépni. Jártam már 3 támogatott tanfolyamra is (targoncás, árukezelő, angol nyelv) de több fizetést nem akarnak adni így sem. Barátokat nem sikerült azóta sem találnom, sajnos a közegben amiben kénytelen vagyok élni, nagyon sok az iszákos és buta ember. Nem jövök ki velük, nem lehet semmi értelmesebb dolgoról beszélni velük, én meg nem akarok "lesüllyedni a szintjükre" hogy teljesen lecsússzak. Az értelmiségibb emberekkel meg nem tudok a társadalmi helyzetem miatt kapcsolatba kerülni.


Ilyenkor amikor jönnek az ünnepek nagyon depressziós leszek. Mindenhonnan ömlik a család, barátok, szeretet szlogen. Én meg itt vagyok tök egyedül, a Karácsony is ugyanolyan nap nekem mint a többi, kivéve hogy nem tudok dolgozni és csak a bánatomba temetkezem.


Barátnőm soha nem volt, nem is kerültem olyan helyzetbe hogy kialakuljon valami. 17 évesen amikor voltak haverok meg bulik már éppen kezdett alakulni valami ilyen téren is. Most meg veszett ügy, nincs semmim, se egzisztenciám, se tapasztalatom, még lelki békém sem.


Ti mit tennétek a helyemben? Megmondom őszintén hogy soha nem ittam egy kortyot sem, de már gondolkodtam rajta hogy ha lemennék a munkatársakkal egy nyitva tartó kocsmába legalább nem lennék egyedül és lehet hogy az ital is jó kedvre derítene. Beszélgetni amúgy sem tudok senkivel, így legalább lenne kihez szólnom, talán még találnék egy-két barátot is.


Félre ne értsetek nem sajnáltatni akarom magam. Már mindent megpróbáltam hogy javítsak a helyzetemen. Mentem volna külföldre is dolgozni, de utólag szerencsére kiderült hogy átverték azokat akik kimentek. Így én megúsztam. Szoktam kisebb munkákat is elvállalni, bármit ami pénzt hoz, de így is éppen hogy kijövök. Valami tanácsra lenne szükségem. A tanfolyam, továbbképzés nem jött be, pedig nagyon hittem benne. Munkakeresés esélytelen, folyamatosan próbálkozom de csak rosszabb ajánlatokat kapok.



2013. nov. 20. 11:44
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

ha gondolod, szívesen beszélgetek veled, nekem is elég nagy probléma, hogy az emberek körülöttem igénytelenek, és nincsenek szellemileg azon a szinten.


szerintem ne akarj lesüllyedni közéjük, jól teszed, ha próbálkozol más környezetben ismerkedni.

2013. nov. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:

"Kicsi a hited.

Édesanyám hármunkat nevelt fel minimálbérből.


De úgy látom felesleges neked magyarázni."


pont te vagy az akinek felesleges magyarázni. aki a múltban él, az nem ismeri a jelent.


"Lázas beteg vagyok, a héten itthon leszek. Anyukám elhunyt mint írtam. Vicc, hogy más okoskodik ... Titeket felneveltek 23.000 forintból? Azt megnézném. Ja hogy van lakás, ház, nincs kölcsön, úgy 80 körüli összegből én is vígan ellennék. Hétvégenként árufeltötőnek járok, így tudok megélni. De tudom, más napi 100 forintból is eteti a gyerekeit és jól elvan. Csak a valóságban 15e elmegy kajára, a munkahelyen még csapvizet se adnak! Tudom, dőzsölök!"


ne is foglalkozz velük, ezek a trollok tipikus elkényeztetett vénlibák, akiknek volt egy gazdag apjuk, alájuk tolták a lakást, meg családi támogatásokat kaptak, esetleg téeszelnök volt a sógor. kb lehet 60 éves az illető, a mai világgal az elmúlt 20 év sincs köszönőviszonybna, nemhogy 60. csoda, hogy az internetre feltévedt.

2013. nov. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
Benézted. 29 vagyok.
2013. nov. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim válasza:
Én is egyedül vagyok karácsonykor (már évek óta), szívesen karácsonyoznék Veled, akár nálam is lehetne. De ha nyilvános helyen gondolod, elmehetnénk egy nyitva tartó helyre is szenteste.
2013. nov. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy rogi a kérdés, de azért írok, háha olvassa valaki... Szerintem Neked az a bajod,hogy annyira egyedül vagy, hogy nem jutnak el hozzád azok az információk amik segítenek hogy elkezdj egyáltalán lehetőségeken gondolkodni. Mindenképpen emberek közé kellene menned, de ez így túl általános, és szerintem ilyen általános tanácsnak nem vezsed hasznát. Nem nézed meg a Burger Kingen első lépésnek? Nem hiszem, hogy minimálbért fizetnének, és tuti nem alkoholisták az ott dolgozók. Emellett gondolom a kajával nem lenne gond.
2014. máj. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
És én nem lennék, szívbajos, kimennég a Deák térre a Gödörhöz vagy bűrhova ahova érdemes és gyűjteném a sörös üvegeket. Nem kis pénz összejön ám abból.
2014. máj. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt a videót!:)

Asszem, ebben van az ablakpucolás - ha nem, akkor bocsi.

http://www.youtube.com/watch?v=_tq2hi3-A78


Korrepetálni nem tudnál? Annak elég magas az órabére az árufeltültéshez képest.

2014. máj. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, megosztanád velünk, hogy állsz most, lelkileg? Túl sok mindent megosztottál velünk, hogy ne tudjuk a folytatást. Remélem jól megy a sorod!
2018. nov. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!