Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ti is szoktátok ezt csinálni?

Ti is szoktátok ezt csinálni?

Figyelt kérdés
A kezemet elkezdtem karcolgatni de nem annyira, hogy folyjon a vérem. Csak valami hegyes tárgyal (mindig ami kéznél van pl. fülbevaló, körzõ) szoktam csinálni. Fájni is szokott de csak annyira, hogy pont megadja azt a fájdalmat ami eltereli a figyelmet a lelki fájdalmamról. Akkor csinálom amikor egyedül vagyok esetleg valami történik a suliba akkor a mosdóba. Félek, hogy át fog menni vagdosásba. Csak én vagyok így?

2014. jan. 12. 00:45
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

mielőtt nekiállnál a vagdosásnak gondolkodj egy kicsit. a hegek ott maradnak egész életedben, és mondjuk állásinterjún nem lesz jó véleménnyel rólad a főnök ha ezt meglátja. vagy ha akárki rákérdez mit mondasz?

ez nem egy háborús sérülés amit büszkén mutogat az ember. ez a gyengeség, rosszabb esetben a feltűnési viszketegség jele.


nekem is voltak lelki fájdalmaim kamaszkoromban, volt egy szemétláda aki piszkált a suliban, mégsem ezzel vezettem le a feszkót.

sportolj, tanulj, keress olyan embereket akik szeretnek és elfogadnak.

járj színjátszó körbe, ott majd kapsz elismerést, és megjön az önbizalmad.

2014. jan. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 bumbi02 ***** válasza:

Manapság minden harmadik gyereknek váltak a szülei. Sajnos olyan világot élünk, hogy ezt meg kell tanulni kezelni. És nem fájdalom okozással. Készülj a felvételidre, rajzolj, hallgass hangos zenét, filmezz végtelen mennyiségben.. Bármelyik jobb módszer arra, hogy elvonja a figyelmedet a jelenlegi helyzet problémáiról. De a legjobb, ha ki tudod valakivel beszélni, akár anyuddal, akár apuddal, akár barátnőddel. (a gyakorikérdések NEM számít kibeszélésnek)


Tudom hogy rossz ha válnak a szülők, az én szüleim is elváltak mikor 13 éves voltam, de sajnos az életben lesznek sokkal rosszabb dolgok is, és ha már ezt vagdosással kezeli az ember, akkor nem tudom mi fog jönni egy rokon halálánál..

2014. jan. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Nézd, nagyon nem jó buli odáig jutni, hogy fel se tudj kelni az ágyból. Mert az lesz a vége. Szóval fogd meg magad, tanulj a felvételire, vagy ha úgy érzed nem tudod abbahagyni, menj el pszichológushoz. Ugyan ezt végigjártam, tehát tudom miröl beszélek.
2014. jan. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
De nem vagdosom magam es nem is szeretnem. Csak karcolgatom magam ami egy nap alatt elmulik. Annyira nem veszes. Csak kerdeztem, hogy csak en szoktam e ilyet csinalni. Nem kell az ongyilkossagra meg vagdosasra kovetkeztetni. Nem naponta karcolgatom a kezem egy honapba parszor ha nagyon kiborulok. Ertheto?
2014. jan. 12. 20:23
 15/20 anonim ***** válasza:

Érthetö, és neked az, hogy ez nagyon nagyon el fog fajulni???? Gondolom még nem.

Én tudod hogy kezdtem? véletlen elvágtam a kezemet. Teljesen véletlen. Úgy fejezödött be a történet, hogy a szüleim be akartak vitetni pszichiátriára, mert olyan durván szét volt vagdosva mindkét karom és a combjaim.

Nem tudom te hány éves vagy, és most vagyok 13 év szintén felvételire készülök. Tudom milyen mikor elviselhetetlen napjaid, heteid, hónapjaid vannak, nagyon is tudom. De azzal, hogy vagdosod magad, a problémáidat megduplázod.

2014. jan. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Nem fogom szetvagdicsalni a kezem. 1. Mert szeretnek egyszer modell lenni es nem akarok sebeket 2. A baratnoim megolnenek 3. Utalom a sajat verem. Nem vagyok idegbeteg meg depresszios csak egyszeruen szeretem megkarcolni a kezem.
2014. jan. 12. 23:23
 17/20 Salx Narval ***** válasza:
Most akkor erre mit mondjunk? Karcolgasd magad.
2014. jan. 13. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Oké, nem muszáj nekem hinni. Én is így kezdtem, fogtam az ollót, körzöt, akármit, és csak picit megkarcoltam fele magam. A folytatás (mert ennek MINDIG van folytatása) nagyon szörnyü lesz.

Ja és amúgy én félek a vértöl. (utolsó elötti voltam)

2014. jan. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Kezdj el death-metal-t hallgatni. Az megöli az érzelmeket egy időre.
2014. jan. 15. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Oszinten en vagdosom magam. Nem vagyok ra buszke de nem is szegyellem amilyen hatterem van....de ha a fentiekben mondtad hogy modell akarsz lenni akkor kicsit gondolkozz! Szerinted a karcolgatas is eltunik nyom nelkul? Nem egy ismerosom csinalta ezt es egy ido utan a karcolas helyen pirosas lett a bore es meg van akinek ma is latszik. Kb 3 eve mar ennek. Hidd el tudom milyen ha jonnek a problemak bar nekem sokkal tobb van mint neked, de ha mar celod van ne kezdj hulyesegeket csinalni. Amugy meg ha most felvetelizel akkor kb 13-15 eves lehetsz. Ez meg csak az eleted "eleje" szoval ne tedd tonkre par rosszakaro megjegyzesetol mert mindig lesz legalabb 1 ember akinek szurod a szemet. Ez is felkeszit a kesobbiekre. En a helyedben a sulira koncentralnek, lognek a barataimmal meg ha nagyon sok benned a feszko akkor ird ki magadbol pl fuzetbe, vagy barmi. Remelem segithettem es jobb ha tudod -bar ez paran elmondtak- ez az egesz vagdosassal folytatodik ha nem hagyod idejeben abba...(Bocsi az ekezethianyert)
2014. jan. 22. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!