Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Azok a fiatalok akik magányosn...

Azok a fiatalok akik magányosnak érzik magukat, miért?

Figyelt kérdés
Sok olyan kérdést olvasok, hogy a fiatalok úgy érzik, nem foglalkoznak velük a szülők, nem is ismerik őket. Én mint szülő végiggondoltam, hogy akár az én gyerekeim is mondhatnák ezt. Kialakult nálunk az a rendszer, hogy ők nem ülnek oda az asztalhoz evéskor, hanem vagy beviszik a szobájukba, vagy nem is érnek rá, mert éppen mennek valahova. Én fáradtságosan egyedül (magányosan) megfőzöm az ételt és egyedül megebédelem, a család többi tagja meg majd össze vissza amikor éppen eszükbe jut. Amikor beszélgetnék a gyerekekkel szintén éppen nem érnek rá, max futtában válaszolnak vagy nem is válaszolnak. Más családoknál ez hogy megy?
2014. máj. 4. 12:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%
Velem sem foglalkozott, de tisztelnem kell mert a világra hozott:D be kell allnom birkának:D a legrosszabb hogy senki nem ért meg...
2014. máj. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Én beszélgettem volna de sosem volt lehetőségem rá, sosem volt meg a légkör.
2014. máj. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Nálunk ha mindenki itthon van, akkor közös evés van, de ez ritkán fordul elő. Kisebb korunkban még működött, de most már, hogy a kisebbik öcsém is 17 éves múlt, nem igazán tartható, hiszen ilyen korban már mindenkinek megvan a saját magánélete, mindenki eljár ide-oda. Ez így működik. Azt viszont nem hiszem el, hogy emiatt lenne rossz egy családban a családtagok közötti kapcsolat. Nálunk szokás beszélgetni, még ha nem is az asztalnál, hanem csak úgy. Ha nálatok nem szokás, akkor ott nem a közös étkezések hiánya a probléma.
2014. máj. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:

A mondatom közepén otthagy, ha megpróbálok beszélni vele és ő pl: számítógépes játékot játszik (ami megvárja, mert nem időre megy), akkor rám szól, hogy csönd...

De nem is merek neki semmit se elmondani, mert ellenállhatatlan kísértést érez rá, hogy továbbadja az egész világnak, és velük együtt röhögjön az én "hülyeségem" miatt (pl: megkérdezte, hogy miért nem akarok kistesót, én meg válaszoltam, hogy akkor még kevesebbet foglalkozna velem. 1 nap múlva nevelőapám, majd később az egész családom nevetve felemlegette óránként, hiába mondtam, hogy ez rosszul esik).

Egyszerűen hidegen hagyja a jelenlétem, nem érdekli, hogy élek-e vagy sem, kivéve ha valamit elrontok... Idegennek érzem magam velük. Ezért mondom én, hogy magányosnak érzem magam, legalábbis családi körben.

2014. máj. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Konkrétan nincs rá időm, mert nem segítenek a házimunkában. Ha odajönnének teregetés, főzés, kertészkedés közben gyorsabban menne és közben lehetne beszélgetni is. Ez nem jut eszükbe a gyerekeknek?
2014. máj. 4. 13:18
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

" Ez nem jut eszükbe a gyerekeknek?"


Mondtad neki valaha, vagy várod, hogy gondolatot olvasson? Kommunikálj vele!

2014. máj. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Erre csak azt tudom mondani, hogy nem most kell elkezdeni a nevelést, amikor már felnőttek a gyerekeid. Én mióta az eszemet tudom, arra vagyok szoktatva, hogy segítsek a házimunkában. Ha te ezt nem vártad el soha a gyerekeidtől, és nem úgy nevelted őket, hogy ez nekik természetes legyen, akkor miért várod el, hogy most maguktól rászokjanak?
2014. máj. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
56%
Nekem az anyám egész nap a gép előtt van, lexarja a fejemet, nem figyel arra, amit mondok. Nem értem az ilyenek minek szaporodnak?
2014. máj. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Nem várom elé tőlük a házimunkát, dehogyis. Azt hittem maguktól is lesz kedvük hozzá. De miért panaszkodnak akkor hogy magányosak? Én jól elvagyok így is, magamban, de tény, hogy nem így képzeltem a családi életet és én úgy érzem a gyerekeim hibásak, nem én.
2014. máj. 4. 13:33
 10/21 anonim ***** válasza:
hát, anno, ha mi anyukánkhoz oda akartunk menni, mondani valamit, akkor mindig az volt, hogy most nem ér rá, mosogat, tereget, stb, útban vagyunk, nem figyel..
2014. máj. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!