Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Azok a fiatalok akik magányosn...

Azok a fiatalok akik magányosnak érzik magukat, miért?

Figyelt kérdés
Sok olyan kérdést olvasok, hogy a fiatalok úgy érzik, nem foglalkoznak velük a szülők, nem is ismerik őket. Én mint szülő végiggondoltam, hogy akár az én gyerekeim is mondhatnák ezt. Kialakult nálunk az a rendszer, hogy ők nem ülnek oda az asztalhoz evéskor, hanem vagy beviszik a szobájukba, vagy nem is érnek rá, mert éppen mennek valahova. Én fáradtságosan egyedül (magányosan) megfőzöm az ételt és egyedül megebédelem, a család többi tagja meg majd össze vissza amikor éppen eszükbe jut. Amikor beszélgetnék a gyerekekkel szintén éppen nem érnek rá, max futtában válaszolnak vagy nem is válaszolnak. Más családoknál ez hogy megy?
2014. máj. 4. 12:59
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
65%
Nem kellett volna szülj. Tudod a gyereket nem elég megszülni!!! Remélem legalább az édesapjuk foglalkozik velük!
2014. máj. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
De hát én sokat foglalkoztam velük, 13 éves korukig segítettek is mindenben, odaültek az asztalhoz. Utána lettek ilyenek maguktól. Mert én tök kedves voltam velük és nem vártam el tőlük olyat, amit nem akartak. Szerintem én jól neveltem őket.
2014. máj. 4. 13:42
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de ezért a helyzetért csak magadat okolhatod.

Már kicsiként kellett volna rendszert kialakítanod velük, beszélgetni. Felosztani a házi munkát és együtt tölteni az időt.

Nem tudom hány évesek a gyerekeid, de ha már kamaszok, akkor szerintem már nagyon nehéz jó kapcsolatot kialakítani velük. Azért megpróbálhatod, mert a kommunikáció az egyik legfőbb dolog egy családban.

2014. máj. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Miért lennének a gyerekek a hibásak? Te nevelted őket. A gyerek csak ahhoz tud hozzászokni, amit a szülő hagy neki. Nekik ez a természetes, hiszen így nőttek fel. Tudod, a gyerek úgy tanul, hogy feszegeti a határokat, és addig megy el, amíg hagyják neki. Zavar, hogy külön esznek a gyerekek? Nyilván volt egy legelső alkalom, amikor ezt megtették. Miért nem szóltál rájuk akkor, hogy ilyet nem csinálhatnak? Elhiszem, hogy nehezebb kinyitni a szádat, és esetleg fel is emelni a hangodat, mint rájuk hagyni, de akkor meg ne őket hibáztasd.
2014. máj. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Nem hibáztatom őket, dehogy de a kérdés így szólt: "Miért rinyálnak ők, hogy magányosak?"
2014. máj. 4. 13:58
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert te nem kommunikálsz velük megfelelően, hanem mártírkodsz és elvárod, hogy gondolatot olvassanak.
2014. máj. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
A saját gyerekeid rinyálnak? A kérdésed általánosságban szól gyerekekről, de minden gyereknek más családi háttere van. Lehet valahol tényleg a szülő hanyagolja el a gyereket, mint itt egy-két válaszoló esetében. De itt most inkább te rinyálsz, hogy magányos vagy, és ezt teljes mértékben magadnak köszönheted. Vagy ha konkrétan a te gyerekeidtől hallottad már, hogy magányosak, akkor miért nem tőlük kérdezed meg, mi az oka? Nehezen hiszem el, hogy egész nap reggeltől estig házimunkát végzel, hiszen netezni is van időd, ezt pl. fordíthatnád a gyerekeidre.
2014. máj. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

"13 éves korukig segítettek is mindenben, odaültek az asztalhoz. Utána lettek ilyenek maguktól. Mert én tök kedves voltam velük és nem vártam el tőlük olyat, amit nem akartak."


Ja, értem. Szóval amint megkezdődött a kamaszkor, nyalni kezdted a gyerekeid hátsóját, nehogy veszekedned kelljen velük vagy büntetést adnod, mert attól sérül a kis lelki világuk. És ettől mintaanyukának érzed magad, hát csodálatos. Újabb sikeres példája az ultraliberális nevelésnek.

2014. máj. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:

Alkoholista családban élek de lesz*r*m anyám folyton terorizalt kiskoromban ,ezért nincs egy komoly haverom se mindenki csak kihasznált eddig a suliban álandóan vertek ,megaláztak apám folyton korlátozott sz*rt rám egy nagyot állandóan csinálta a feszültséget ő szoktata rá anyámat a piára régebben ő is piás volt de beteg lett így már csak néha iszik .... most 19 éves vagyok megtanultam hogyan kezeljem ha valaki ez esetben az anyám ordít rám .Barátnőm nem volt még soha(ez érthető ), discoba se jártam még (nem az én világom) idén végzek, jobbak a kapcsolataim mint voltak(továbbra se bizok meg másokban )de mindig akadnak akik nem bírnak és ez mind a környezet tette velem...

de szerencsére sokat változtam az elmúlt évek során nyugodt életre vágyok messze mindenkitől ahol nem ismerek senkit jó állásom legyen és egy szerető barátnőm .....


tudom hogy vannak akinek rosszabb a helyzete csak ezt el kellett mondanom valakinek, mert senki sohasem gondolná ezt rólam éppen az elenkezőjét hiszik..... hogy szerető családban élek.......

2014. máj. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
A végleges conclusio tehát: A gyerekek azért sírnak, hogy magányosak, mert a szülők rosszul nevelték őket.
2014. máj. 4. 22:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!