Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Azok a fiatalok akik magányosn...

Azok a fiatalok akik magányosnak érzik magukat, miért?

Figyelt kérdés
Sok olyan kérdést olvasok, hogy a fiatalok úgy érzik, nem foglalkoznak velük a szülők, nem is ismerik őket. Én mint szülő végiggondoltam, hogy akár az én gyerekeim is mondhatnák ezt. Kialakult nálunk az a rendszer, hogy ők nem ülnek oda az asztalhoz evéskor, hanem vagy beviszik a szobájukba, vagy nem is érnek rá, mert éppen mennek valahova. Én fáradtságosan egyedül (magányosan) megfőzöm az ételt és egyedül megebédelem, a család többi tagja meg majd össze vissza amikor éppen eszükbe jut. Amikor beszélgetnék a gyerekekkel szintén éppen nem érnek rá, max futtában válaszolnak vagy nem is válaszolnak. Más családoknál ez hogy megy?
2014. máj. 4. 12:59
1 2 3
 21/21 Harb válasza:
Jó a következtetésed. Azért magányosak, mert úgy érzik, senki sincs közel hozzájuk. Így minden bizonnyal te sem. Mivel veled mindig kapcsolatban vannak, így jó okuk van nem közeledni hozzájuk. Én anyám is ilyen; azt hiszi, hogy mindent jól csinál, és ha szólok, hogy hé valami nem oké, akkor ő van megsértődve. Aztán meg csodálkozik, hogy nem érdekel, hogy mit beszél...
2014. máj. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!