Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ti is éreztetek már így? Mit...

Ti is éreztetek már így? Mit csináljak? Hogyan tudnám ezeket az érzéseket leküzdeni?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok. Nem olyan mint a többi. Ez kiskoromtól kezdve így volt. Teljesen más dolgok érdekeltek és máshogy is néztem ki, szüleimnek sosem volt sok pénze így ruházkodni sem nagyon tudtam/tudok úgy mint a többiek akik ezért mindig belém rúgtak egyet. Sosem ment a matek és rendszeresen sírtam a hátsó sorban matekórán első osztálytól mert nagyon szerettem a szüleimet és nem akartam csalódást okozni és magamnak is meg akartam felelni. Sosem voltak barátaim bármit is tettem, közeledtem valamiért mindenki eltaszított magától... Csak az olyan emberek "fogadtak be" akiknek nincsenek barátaik mert stréberek vagy mittudomén.... Velük meg sosem volt közös témánk a házi feladaton és a tanárokról való beszélgetésen kívül úgyhogy őket meg én kerülöm... lassan 17 éves leszek és ez 10 éve így megy. Magányos vagyok és csúnyánk, semmirekellőnek érzem magam. Elég izmos alkatom van és mindig utáltam, hogy nem lehetek olyan szép vékony mint a korombeli szép alacsony vékony lányok. Sosem sportoltam, de anyukám is és apukám is kajakosok voltak úgyhogy széles vállam van és mellem alig.... A lábaimtól egyenesen hányingerem van.. Mintha fiú lennék néha ez az érzésem. Sírva írom le ezeket annyira magányos vagyok és mindent megadnék, hogy olyan lehessek mint a többi ne ez a szemüveges dagadt kis senki aki semmire sem jó.. Soha nem voltam jó semmiben, nem egyszer gondolkodtam öngyilkosságon mert nem bírok ennyire egyedül lenni. Nem mertem megtenni.Nem merek edzeni járni mert annyira félek emberek közé menni, amiatt ahogyan kinézek és ahogy beszélek ahogy mozgok. Minden undorító... Erről nem merek beszélni senkivel egyszerűen csak nem megyek utcára ha nem muszáj és ha kell akkor is megbújok a tömeg mögött... Igyekszem nem mutatni az arcom... Annyira elszomorít ez az egész.... Nem szeretnék így élni.... Segítsetek kérlek...

2014. jún. 9. 16:31
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Annyira elfajult az egész, hogy ebben az évben iskolába se jártam.... Nagyon szégyellem magam. Szüleimnek is csalódást okoztam.... Ők persze ebből nem tudnak semmit mennyi bántást kaptam.... Igyekeztem mindig boldognak látszani előttük, de így most még inkább nem értik az egészet....
2014. jún. 9. 16:37
 2/11 anonim ***** válasza:
Én szeretnék veled beszélgetni. :)
2014. jún. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha mondanak valamit, szólj vissza! Nehogy hagyd magad! Ha te is beléjük rúgsz egy érzékeny ponton, akkor békén fognak hagyni. A nincs barát témán meg ne aggódj! Még jó, hogy nem azok közül választottál barátot, akik nem bírnak. Régen nekem se volt egy se, de találtam tényleg kedveseket. A kinézet pedig kit érdekel! A belső a fontos, ha ott szép vagy, akkor kívül is(de ez fordítva nem igaz, ezt nyugodtan megmondhatod a gonosz ismerőseidnek). Öngyilkosságra meg ne is gondolj! Nem szabad ilyen embereket veszíteni(ezt bóknak szántam).
2014. jún. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hű hát eléggé lelombozottnak tűnsz :/ Először is: az, hogy másmilyen vagy mint a többiek, már eleve egy nagy pirospont, ez a legkevésbé sem hátrány. Nézz körül, mennyi ugyanolyan ember van! Megkockáztatom, a legtöbben ugyanolyanok. Ritkaság számba megy manapság az egyéniség, talán pont a te problémáid elkerülése miatt fél a mai fiatalság megkülönböztető tulajdonságot növeszteni. Így ugyan egymás körül tudnak lenni, de sík, egyszerű, gyenge, pislákoló létük van csak. Egy sablonnak élnek, sorban állnak életük végéig. Te nem, és ez értékessé tesz! Kövi, nem érzed magad kellően szépnek.. hát ez teljesen szubjektív, mindenkinek más a szépség, szerencsére nincs két azonos ideállal rendelkező személy a 7milliárd közül :) Ami a nagyobb probléma, hogy emiatt nem szereted magad.. márpedig amíg ez fennáll, mástól sem várhatod el ugyanezt. Meg kell szeretned magad, tenned kell ezért, ez legyen a célod! Érj el sikereket! Nem kell nagyoknak lenniük, csak győzd meg magad, hogy itt a helyed köztünk.. ez lehet az esténkénti 20 perc futással leadott kilogramm, vagy hétvégi kirándulással szerzett kitűző, vagy itt megnevettetett ember, akármi - szerezz magadról pozitív benyomásokat, és ez rögtön ki fog sugárzódni rólad a környezeted felé is! Írj verseket, rakd ki valahova és meríts erőt a pozitív kritikákból! Olvass könyvet (ezzel el is rugaszkodhatsz ideiglenesen a te valóságodból), és oszd meg a világgal a véleményedet róla! Csináld amit szeretsz, fejlődj abban, amit szeretsz csinálni :) Ezért élsz, nem azért, hogy a szüleidnek, társaidnak, akárkinek megfelelj.. A kötelezettségeidnek is sokkal jobban eleget fogsz tudni tenni, ha célokat valósítasz meg. Fel a fejjel! :) És ne hidd, hogy egyedül vagy így, sokan átesnek ezen. Nagyon fiatal vagy még.
2014. jún. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

nekem is írhatsz:) szívesen beszélgetek veled

20/L

2014. jún. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, hogy ezt mind elolvastátok és válaszoltatok. :) Valamivel lelkesebb lettem, azt hittem senki se fog válaszolni mert vannak emberek akik ezt mosolyogva olvassák végig és szánalmasnak tartják az ilyen embereket....

Igazság szerint nem szeretnék meghalni... Csak változtatni ezen a helyzeten. Mindenkivel szívesen beszé

2014. jún. 10. 18:11
 7/11 A kérdező kommentje:
Szóval mindenkivel szivesen beszélgetek mert eléggé egyedül érzem magam és Ti nagyon kedvesnek tűntök. (telefonom előbb gondolt egyet ès magától elküldte a kommentet) még egyszer köszönöm a válaszokat.
2014. jún. 10. 18:14
 8/11 anonim ***** válasza:
Kishitűség ordít rólad :P De nem baj, ez is hozzátartozik ahhoz, hogy még sokra vigyed :)
2014. jún. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Remélem tényleg sokra viszem majd.... Köszönöm mindenkinek. :)
2014. jún. 11. 11:40
 10/11 anonim ***** válasza:

Kevés az ilyen ember mint te, És tudod hogy miért jó ez? Azért mert mást vagy!! :) És ha teszel érte, mert igenis fogsz tenni, "a legtöbben tesznek". Még fiatal vagy , hidd el nekem 3-4-5 év múlva(hacsak nem MOST rögtön akár) igenis kezedbe fogod venni az irányítást, és igenis fogsz változtatni a dolgokon! Miért? Azért mert téged nem rajong körül rengeteg barátnő, pasi, minden napi pozitív boldogság, ami lássuk be nagyon jó dolog tud lenni egy tinédzsernek. És meg fogod tanulni értékelni a dolgokat, meg fogod tanulni hogy ha erősen küzdesz valamiért azt bizony megkapod, és értékelni is fogod, mert te magad küzdöttél érte. Sokkal édesebb lesz, mint ugyanaz a dolog ami másnak csak az ölébe hullott! Ezáltal megtanulod szeretni önmagad ami akkora önbizalombomba hogy már nem kell tanácsokat kéregetned, elbújnod, akármilyen probléma elől menekülés, mert megoldod őket csuklóból kirázva. Olyan tartásod lesz ami a legtöbb mai nőnek nincs. Azért mert igenis kifejlődik az érzéked rá hogy igenis meg kell becsülni a dolgokat és küzdeni azért amit eldöntöttél vagy el szeretnél érni. Azok a suliban 1 tucat fél darab, de te...te, ha teszel érte,akkor lehetsz valaki! Valaki aki egyedi. És hidd el nekem hogy aki egyedi a mai világban, és elfogadja, szereti önmagát, az már fél siker,! Csak tűzzd ki a célokat, és tegyél értük!

23/F

2014. jún. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!