Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ti is éreztetek már így? Mit...

Ti is éreztetek már így? Mit csináljak? Hogyan tudnám ezeket az érzéseket leküzdeni?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok. Nem olyan mint a többi. Ez kiskoromtól kezdve így volt. Teljesen más dolgok érdekeltek és máshogy is néztem ki, szüleimnek sosem volt sok pénze így ruházkodni sem nagyon tudtam/tudok úgy mint a többiek akik ezért mindig belém rúgtak egyet. Sosem ment a matek és rendszeresen sírtam a hátsó sorban matekórán első osztálytól mert nagyon szerettem a szüleimet és nem akartam csalódást okozni és magamnak is meg akartam felelni. Sosem voltak barátaim bármit is tettem, közeledtem valamiért mindenki eltaszított magától... Csak az olyan emberek "fogadtak be" akiknek nincsenek barátaik mert stréberek vagy mittudomén.... Velük meg sosem volt közös témánk a házi feladaton és a tanárokról való beszélgetésen kívül úgyhogy őket meg én kerülöm... lassan 17 éves leszek és ez 10 éve így megy. Magányos vagyok és csúnyánk, semmirekellőnek érzem magam. Elég izmos alkatom van és mindig utáltam, hogy nem lehetek olyan szép vékony mint a korombeli szép alacsony vékony lányok. Sosem sportoltam, de anyukám is és apukám is kajakosok voltak úgyhogy széles vállam van és mellem alig.... A lábaimtól egyenesen hányingerem van.. Mintha fiú lennék néha ez az érzésem. Sírva írom le ezeket annyira magányos vagyok és mindent megadnék, hogy olyan lehessek mint a többi ne ez a szemüveges dagadt kis senki aki semmire sem jó.. Soha nem voltam jó semmiben, nem egyszer gondolkodtam öngyilkosságon mert nem bírok ennyire egyedül lenni. Nem mertem megtenni.Nem merek edzeni járni mert annyira félek emberek közé menni, amiatt ahogyan kinézek és ahogy beszélek ahogy mozgok. Minden undorító... Erről nem merek beszélni senkivel egyszerűen csak nem megyek utcára ha nem muszáj és ha kell akkor is megbújok a tömeg mögött... Igyekszem nem mutatni az arcom... Annyira elszomorít ez az egész.... Nem szeretnék így élni.... Segítsetek kérlek...

2014. jún. 9. 16:31
1 2
 11/11 anonim válasza:

Te igenis értékes ember vagy. És soha ne akarj olyan lenni, mint mások. olyan akarj lenni, amilyen Te vagy. Még nagyon sokat fogsz változni és az emberek is folyamatosan fognak változni az életedben. A gimi csak egy átmeneti állapot.

Keress egy olyan dolgot, elfoglaltságot, amiben jó vagy. összpontosíts arra. Tűzz ki magadnak egy célt és érd el.

Nem vagy csúnya és szerintem az alkatodból egy nagyon komoly sportalkatot is ki tudnál hozni megfelelő edzéssel.

Ha félsz az edzéssel kapcsolatban? Annó én is féltem. Aztán a legnagyobb, legizmosabb, leggonoszabb kinézetű srác jött oda hozzám segíteni. És miután megvoltak az első edzéseim azt mondta: Kicsi,senki sem született tökéletesnek vagy nagynak, mindenki elkezdte valahol. Ne azzal foglalkozz, hogy mit gondolnak rólad, hanem azzal, hogy mi az a cél, amit el szeretnél érni. De nem az vezéreljen, hogy beépülhess a kirekesztők közé.

Másrészt mindenkinek vannak gyenge pontjai, nyugodtan beléjük lehet rúgni, de az csak átmeneti megoldás. A lényeg, az sokkal jobban fáj nekik, ha tudomást sem veszel róluk, mintha foglalkozol velük. Mert nem hagysz támadási felületet.

És még egy nagyon fontos dolog. beszélj a szüleiddel. Őket a szüleid, akik valószínűleg feltételek nélkül szeretnek, úgy, ahogy vagy. És nekik Te vagy a legszebb a világon.

és bármilyen mélyen vagy tudd, hogy Te egy különleges, értékes ember vagy és olyan dolgokat tudsz, ismersz, gondolsz, amelyekre mások nem képesek. Mert belőled csak 1 van. A többiekből, akik meg ugyanúgy gondolkodnak sok, csak az üres és semmitmondó. És később ők is szívni fognak hidd el. Fel a fejjel. Cél kitűz, vigyázz, kész, Rajt :)

29/F

2014. júl. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!