Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan tartsak vissza egy...

Hogyan tartsak vissza egy depressziós embert az öngyilkosságtól?

Figyelt kérdés

Édesanyám kb 10 éve elvált. Apám megcsalta. Már a házasságában is szenvedett, depressziós volt, öngyilkos akart lenni (egyszer már 17 évesen is majdnem megölte magát, volt már pszichiátrián is. Nem látszik rajta. 52 éves, nagyon jól tartja magát. Barátai nem nagyon vannak. Egy barátnője van. A munkahelyén kudarcok érik. Mindenhonnan kirúgták (létszám miatt), már vagy 200 helyen dolgozott, most pultos. 3 lánya van. Én 19, van egy 15 éves húgom és egy 21 éves nővérem. A húgom nem törődik a családdal, lázad. Nem tanul, kiabál velünk. A nővérem csendes, magának való, szinte életképtelen.

Anyám a válása után összeismerkedett egy férfival, akivel 7 évig együtt voltak. Jól megvoltak, de a férfi most elhagyta, mert anyám elég nehéz személyiség, sokat veszekedik, negatív, nehéz vele együtt élni. A húgom miatt sok konfliktus volt, így az élettársa nem bírta tovább, elment.

Anyám most összetört. Nem bír egyedül lenni, sosem bírt. Mindnen nap sír. Élőhalottként él, nem tud örülni semminek, nem tudja elfoglalni magát, nincs hobbija, nem jár sehova, reggel felkel, elmegy dolgozni, este hazajön. NEm eszik, nem alszik. Húgom alig van itthon. Én és a nővérem Pesten tanulunk, csak most vagyok itthon Júliusban.

Nem tudok már mit tenni. Mindent megpróbáltam. Anyám nem fenyeget, de ismeri magát. Azt mondja öngyilkos lesz.Nincs lehetősége megismerni egy új férfit. És tényleg nincs. NEm teszi semmi boldoggá. Nem tudok már mit mondani neki. Minden tőlem telhetőt megtettem. Pszichológusnál is volt az anyám. Nem segített rajta. Azt mondja nem akar öngyilkos lenni, de ha így megy tovább nem tud így élni és megteszi. Nem tudom mit tehetnék. Kérlek segítsetek, mert nagyon félek, és én sem bírom sokáig, hogy így lássam az anyám, aki angyon fontos nekem.


2014. júl. 1. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Mond azt neki hogy ha öngyilkos lesz, te is az leszel, mert számodra mindennél fontosabb. Lehet elég durva, de nekem más nem jutott eszembe.
2014. júl. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1-es, ha valóban depressziós az anyja, akkor sajnos hiába mondja neki ezt, vagy fenyegeti meg, nem lesz visszatartó erő, maximum csak ideig-óráig. Orvoshoz kell mennie mindenképpen, pszichoterápia valamennyit tud segíteni, és persze gyógyszerek. Nagyon undorító betegség, nagyon alattomos sajnos, de szakemberrel valamennyire talán kordában tartható. Pszichiáter nélkül viszont veszélyes, menjetek el egyhez mindenképpen!
2014. júl. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Mond meg neki,azt "csinálsz amit akarsz". Nem tudod a hülyéktől megváltani a világot:))
2014. júl. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én hiába próbálkoztam, nem sikerült. Apám öngyilkos lett..
2014. júl. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nem értem az anyádat, van 3 csodás gyereke, es egy (gondolom) legjobb barátnője. És ezek utan öngyilkos akar lenni? Csak mert nincs pasija? Könyörgöm a 21.szazadban vagyunk, rengeteg boldog elvált nő van. Vidd Pszichiaterhez, talán ő tud segíteni neki, hogy ne csak a akkor legyen boldog, ha férfi van a közelében.



A woman needs a man like a fish needs a bicycle

2014. szept. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!