Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Honnan tudhatom, hogy valaki...

Honnan tudhatom, hogy valaki depressziós?

Figyelt kérdés

2014. aug. 10. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Állandóan levert, nincs kedve semmihez, inkább egyedül van, vagy ha társaságban akkor is passzív, nincsenek hobbijai, amik voltak elhagyta őket, elhatárolódik a barátaitól, esetleg szuicid hajlamai vannak, állandó kilátástalanságot céltalanságot érez, úgy érzi semmire se fogja vinni, elég sötét jövőképe van, önmagát is sötéten látja.........
2014. aug. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az első nagyjából jól mondja, de nem mindenkin látszik. Van, akiről azt hinnéd, boldog, mert egész nap mosolyog, nevet, közben pedig szörnyen érzi magát belül...
2014. aug. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
22%
talán hogy megkérdezed tőle? :o
2014. aug. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
utolsó! Nem gondolod ,hogy azért az csak hülyén jönne ki ,hogy "Hé, te depressziós vagy?" :D
2014. aug. 11. 22:29
 5/5 anonim ***** válasza:

a #2-el értek egyet.

Én voltam már depressziós, és társaságban mindig úgy tettem mintha jó kedvem lenne, ha láttam hogy mindenki mosolyog akkor mosolyogtam, ha körülöttem nevettek akkor én is, mert nem akartam hogy tudják mit érzek. Később elmondtam az embereknek. Az összes barátom ott hagyott egy-két hónapon belül.

Onnan lehet észre venni valakin hogy depressziós, hogy egyedül levertnek tűnik, lehet hogy társaságban figyelmetlenebb mint amúgy, néha elejt pár pesszimista megjegyzést. Esetleg gyanúsan nem véletlen horzsolásnak tűnő sebek. Vannak akik elkezdenek fekete, egyéb sötét színű ruhákat hordani, akár önkéntelenül is.

Legalábbis magamból és egy-két ismerősömből kiindulva én ezt tudom megállapítani, de biztos van kivétel is, pl ismerek egy olyan embert is aki mindenkinek panaszkodott.


Miért kérdezed amúgy? Ha bővebb infó kell vagy valami írhatsz is akár.

2014. aug. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!