Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miert éljek? Mi értelme van?

Miert éljek? Mi értelme van?

Figyelt kérdés
Nekem most jött el az a szint hogy nincs életkedvem éserosen gondolkozok hogy miert is élek miert nem en vagyok egy halalos balesetnel miert kell szenvednem az elettemel mikor milyen egyszerű lenne hogy meghalnek. Nem vagyok fontos senkinek nem vagyok boldog, mindenkit megbantok az erzekenysegemmel. Hogyan bucsuzzak el mindenkitől hogy ne bantsak meg senkit.
2014. nov. 15. 16:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Én már több éve ezen gondolkodom, és még nem jutottam dűlőre. Valóban egyszerű lenne meghalni, túl egyszerű.
2014. nov. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ne gondolkodj ilyenen, vagy tereld el a figyelmed .

tűzz ki célokat!

2014. nov. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
22%
Megint egy emó... Hány éves vagy? Inkább azon gondolkozz, hogy hogy adhatnál értelmet az életednek, mert magától nem lesz soha semmi.
2014. nov. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
0%

Az igazán értelmes élet most és mindörökke úgy érhető el, ha helyreállítjuk a kapcsolatunkat Istennel, ami a bűnbeeséssel veszett el. Ma az Istennel való kapcsolat az ő fián, Jézus Krisztuson át lehetséges. Az örök életet akkor kaphatja meg valaki, ha megbánja a bűneit (többé nem akarja folytatni őket, hanem azt szeretné, ha Krisztus megváltoztatná új emberré) és elkezd bízni Jézus Krisztusban, mint Üdvözítőben.


Az élet igazi értelme nem csupán abban van, hogy rátalálunk Jézusra, mint Megváltóra (bár már ez is csodálatos). Az igazán értelmes élet akkor kezdődik, amikor valaki Krisztust követi mint az ő tanítványa, tanul tőle, időt tölt vele az ő igéjében, a Bibliában, kommunikál vele imádságban és vele jár az ő parancsainak engedelmeskedve. Ha hitetlen (vagy friss hívő) vagy, akkor talán azt mondod magadnak, “Ez nem hangzik túl izgalmasan vagy boldogítóan számomra!” Jézus a következőket mondta erről:


“Jöjjetek énhozzám mindnyájan, akik megfáradtatok, és meg vagytok terhelve, és én megnyugvást adok nektek. Vegyétek magatokra az én igámat, és tanuljátok meg tőlem, hogy szelíd vagyok, és alázatos szívű, és megnyugvást találtok lelketeknek. Mert az én igám boldogító, és az én terhem könnyű.” (Máté 11:28-30) “én azért jöttem, hogy életük legyen, sőt bőségben éljenek.” (János 10:10b) “Ha valaki én utánam akar jönni, tagadja meg magát, vegye fel a keresztjét, és kövessen engem. Mert aki meg akarja menteni az életét, elveszti, aki pedig elveszti az életét énértem, megtalálja.” (Máté 16:24-25) “Gyönyörködj az ÚRban, és megadja szíved kéréseit!” (Zsoltárok 37:4)


Ezek az igeversek mind azt mondják, hogy csak egy választásunk van. Próbálhatjuk továbbra is irányítani a saját életünket (aminek eredménye üresség lesz), vagy választhatjuk Isten követését, az ő akaratát az életünkben és teljes szívünkben (ami teljes életet, a szív vágyainak teljesülését és elégedettséget eredményez). Ez azért van így, mert a Teremtőnk örökkévaló szeretettel és feltétel nélkül szeret minket, és a legjobbat szeretné adni nekünk (nem feltétlenül a legkönnyebb életet, de a legteljesebbet).


Nekem elhiheted, hogy igazán boldog életet nem a pénz, a hatalom, a siker fogja adni hosszútávon, hanem a lelkednek a békéje; a tudat, hogy Téged Isten csodálatosnak, egyedinek teremtett, és a javadat akarja. Ne tegyél semmiféle kárt magadban, és ne búcsúzz el senkitől, én ezt ajánlom. :)

2014. nov. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Annyira sokan vagytok itt, akik túl nagy jelentőséget tulajdonítotok a kapcsolatoknak.. mintha abból állna az élet, hogy minél több emberrel megszerettesd magad. Ne már, ennél sokkal egyszerűbb az élet :) Csak tedd amit szeretnél! Rajzolj, túrázz, fotózz, költs, focizz, táncolj, akármi, csinálj bármit, amitől jó kedved lesz! Senki se keresi a búskomor emberkék társaságát, miért lenne az nekünk jó? Ellenben azok az emberek, akik fel vannak töltődve attól amit csinálnak és ettől jó érzés a közelükben lenni.. na ők már tudnak fontossá válni! Az emberi kapcsolatok kialakítása nem a megoldás, hanem a következmény. A megoldás önmagad megtalálása!
2014. nov. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az életnek nincs értelme. A vallásos maszlagokkal ellentétben ez csak egy nagy sárgolyó, semminek sincs semmi értelme.

Pontosan ezért kell célokat kijelölni. Én pl. a pénzszerzést és Európa átalakítását tűztem ki célul. Te is tűzz ki valamilyen életcélt, és hidd el, hogy máris meg fog jönni az életkedved!

2014. nov. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Sezlonyrugó válasza:
Nem kell ilyen szarságokon agyalni! Csináld azt, ami jól esik. Én egy ronda állat vagyok, egyedül vagyok, de mindig találok valami érdekeset, amit ki kell még próbálnom, és ez miatt tovább kell élnem. Szinte hetente jut eszembe mindig más "hobby"
2014. dec. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!