Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az emberiség halott, vagy...

Az emberiség halott, vagy léteznek értelmes, ÉLŐ emberek a 21. században?

Figyelt kérdés

Azt látom, hogy az emberek többsége rémesen együgyű, passzív, érzéketlen, és egy rakás optimista színészbohóccal van tömve az egész világ.


Nem látom értelmét az emberi kapcsolatoknak, általában csak lefárasztanak az emberek.

Létezik még ember aki nem állt be a sorba, és van jelleme is?


A könyvtárban-múzeumban jellegű kliséket ne erőltessük, voltam már párban és ismertem ilyen embereket.

És a Mensara se vagyok kíváncsi.

Bár sejtem hogy szokás szerint széttrollkodják a kérdést.



2014. dec. 6. 19:15
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
0%
Én egyetértek veled,kérdező,pontosan ezt látom én is kb. nap mint nap magam körül,de hál'istennek vannak kivételek.de nem sok. Ugyan ez a kettő. együgyü, vagy optimista bohóc. Jó a megfogalmazás. Az optimista bohócot pedig ismerem,onnan tudom,h játssza a nemlétező eszét.
2014. dec. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
44%
10-es, egyáltalán nem attúl függ,hogy valakivel normálisan lehet lenni(beszélgetni,stb) hogy hova jár,mit dolgozik! Ezt elhiheted.
2014. dec. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
12, ha olyan munkája lenne, amit szeret és a munkatársai is szeretnék a munkájukat, máris lenne egy közös pont.
2014. dec. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Nem értem miért lett a 12. válaszoló lepontozva, teljesen igaza van. Sehol nem tapasztaltam akkora szellemi nihilt, mint az egyetemen, és az egyetemisták körében, pedig jó egyetemre járok.


Ami meg a munka szeretetét illeti, attól, hogy valaki szereti a munkáját még lehet egy agyatlan vélemény nélküli tömegtermék.

2014. dec. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy ilyen triviális dolgokat nem nekem kell elmagyarázni.

Bár már azt is díjazom ha valaki nem azzal kezdi hogy lehurrog, hanem segíteni próbál.

2014. dec. 6. 21:27
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kezdetben az alkalmazkodás nagyon fontos, ezzel éppen annyira olvadsz be a tömegbe, hogy fenn tudod magadat tartani. Most nem arra értem, hogy legyél te is "primitív", egyszerűen adj esélyt másoknak, ne az első találkozás/ külső alapján ítélj.

Mondjuk azt nem hiszem el, hogy nem találkoztál mostanában normális emberrel.

Definiálnod kellene azt magadban, hogy mi is valójában az "együgyű, passzív, érzéketlen". Nekem a hozzáállásod tűnik pontosan ilyennek.

A könyvtár, múzeum meg egy elhasznált sztereotípia. Nyiss a világ felé, lehet, hogy életre szóló barátságot nem kötsz egy koncerten, vagy egy péntek esti laza buliban, de ha felengeded magad, jól fogsz szórakozni.

Nem ismerlek, nem tudok ki vagy, nem is akarok ítélkezni, nem tudok semmit a világról, mégis azt írom, hogy nyugodtan nyiss mások felé, mert ezzel a hozzáállással nem csoda, hogy egyedül maradsz a szép, nagy világban.

(Lepontozni szabad, ha ez valakit kielégít.)

2014. dec. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

11.-es: belegondoltál, hogy az "optimista bohócok" valójában milyen fájdalmat, terhet próbálnak elrejteni? Mennyivel jobb az, ha mindenki pléhpofikával osztaná, hogy a világ az erkölcsi fertő bűzölgő mocsara?

Rossz, mikor látom, hogy más (esetleges) boldogsága bánt másokat....

2014. dec. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
11 - Kezdem érteni az okoskodást az optimistákkal kapcsolatban. Én nem csak ezekre gondoltam, hanem azokra is, akik csendes téglák.
2014. dec. 7. 05:11
 19/25 anonim ***** válasza:
2014. dec. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
11-es vagyok. Nos, én itt konkrétan 2 személyre is gondoltam,a környezetemből, akik játszák az optimistát, de néha,amikor kivannak, akkor elkezdenek panaszkodni, ami oké,nincs ezzel semmi gond, de ,na most egy konkrét példa, tudják azt is, (most csak az egyiket írom ,le) szóval tudja,hogy én milyen problémával küzdök.Nem kicsi,persze ez nézőpont kérdése.. és akkor egyszercsak elkezd okoskodni,fennhangon,úgy,hogy már egy srác is,aki épp mellettünk haladt el az utcában a járdán, felhördül... olyan hangsúllyal,hogy jajj, az a cigi...... miközben évek óta cigizek, szabadtéren voltunk, nem arról volt szó. De ő hívott fel engem,h menjünk el valahova dumálni,mert már kivan. Jobban tettem volna,ha nem megyek. A másik, hozzá lehet szokni a szerephez. Ez azt jelenti, ezt észrevettem,hogy immunissá válik a másik hangulata iránt.Ezt most nem tudom jobban leírni. Nem vesz észre rajtad semmit. Ugyan úgy mondja tovább az ő problémáját,vagy éppen mást.
2014. dec. 8. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!