Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Akkor én most lúzer vagyok?

Akkor én most lúzer vagyok?

Figyelt kérdés

Hosszú éveken át (kb. 8 éves koromtól) a legteljesebb mértékben számítógép (ill. technika) függő vagyok. Az osztálytársaim régen úgy beszéltek rólam hogy "egy k*csög gépb*zi begyepesedett kocka". Nem nagyon foglalkoztattak a bulik, szórakozás meg ilyenek, hanem szabadidőmben inkább a számítógépre ill. az ehhez kapcsolódó dolgokra szenteltem időt. Középsuli végére az egyik tanár azt mondta rólam, hogy "egy elvetemült fanatikus szakbarbár vagyok". Továbbá egy pár tanár még ezen kívül hozzá tette, hogy ha ilyen életmódot folytatok nagyon sok szociális dologban hatalmas hiányt fogok szenvedni. (Szerintem igazuk volt.) Már lassan fél éve dolgozok egy internetszolgáltatónál (viszonylag jók a körülmények és a fizetés is) és ott se nagyon tudok az emberek felé nyitni, meg szerintem nem is nagyon kedvelnek engem. Egyszerűen nem vagyok valami társasági ember. Néha úgy érzem, mintha lemorzsolódtam volna a közösségi dolgokról. Sosem volt még barátnőm (emiatt is rengeteget csesztettek a suliban ahogy csak lehetett) és úgy érzem, hogy már nem is lesz.

Most, hogy szabadságon vagyok, úgy döntöttem, hogy nem fogok gépezni (bár most is be van kapcsolva), hanem megpróbálom az eddigi életemet átgondolni, hogy mit hol rontottam el, vagy hogy jobban is csinálhattam-e volna pár dolgot. És arra jutottam, hogy lehet hogy szakmailag viszonylag jó vagyok, de emberileg, szociálisan viszont a béka segge alatt (se) vagyok. A jövő évben ezen gyökeresen szeretnék változtatni.

Mit tudtok tanácsolni, hogy jobb legyen? Tulajdonképpen hatalmas lúzert csináltam magamból az elmúlt éveimben?

21/F



2014. dec. 22. 18:09
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
én ennél a kérdésnél senkit nem pontoztam le
2014. dec. 26. 19:55
 12/12 anonim ***** válasza:
Tudom régi, de csinálj valami kreatív hobbit. Rajz, festészet, szobrászat gép előtt is lehet csinálni. Többet nyítható így egy gép, mint egész nap játszani rajta vagy bütylölni.
2021. jún. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!