Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Honvágy? Ti mit tennétek?

Honvágy? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Adódott egy lehetőség, hogy Berlinben tanulhatok idősgondozást 3 évig. Ingyenesen, mert ez EU által támogatott az egész. Ezt megelőzően volt egy 4 hónapos német nyelvi képzésem, amit szintén az EU állt, és B1-es szintet értem el vele, a nulláról. Most pénteken indulnánk a csoporttal Berlinbe, 6 hét próbaidőre (gyakorlatra), most még nem lenne suli. Majd csak szeptember 1.-től kezdődik, annak akivel elégedettek a 6 hét után. Havi 818€ -t kapunk ösztöndíjra majd. Bármikor ki lehet lépni a programból, mindenféle következmény nélkül... Viszont, most döbbenek rá hogy nekem nagyon nagy honvágyam lenne... Már most minden bajom van, pedig ki sem mentem még. Igaz, hogy itthon esetleg üzembe tudnék elmenni dolgozni, ott keresnék havi 100-110-et nettóba. De nem tudom mit tegyek... Félek hogy a munka sem menne a 6 hét alatt így, hogy ilyen erős honvágyam lenne. Túl sok minden köt ide, a családom, a barátok, a kutyám, a megszokott programjaim.... Egyszerűen nem tudom mi tévő legyek.
2015. júl. 6. 10:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Idősgondozást biztos nem tanulnék 3 évig. Akkor már inkább ápolónak. A német viszont megéri, nagyon jól megtanulnál kinn. Még ha utána vissza is jönnél ide, akkor is előnyt jelentene a jó nyelvtudás. Én biztos mennék, ráadásul örökre. Főleg azok után, hogy láttam mennyivel jobban, nyugodtabban élnek, akik külföldre költöztek. Itt már nincs jövő. De ha te 100 ezerért akarsz dolgozni a 7-800 helyett, miközben az árak ugyanazok, akkor hajrá.
2015. júl. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Egyébként hol lehet EU által támogatott németre jelentkezni? Engem érdekelne.
2015. júl. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

MobiPro program keretében. Bizonyos nyelviskolák indítanak ilyen projektet, és ennek keretében lehet kijutni is. Idén pl. én a Kecskeméti Korona Nyelviskolán keresztül csináltam meg a támogatott nyelvi képzést. Általában év elején indítanak ilyet, és kb. év közepén van vége. Én február 16.-n kezdtem és június 26.-n volt vége, és 27.-n kellett B1-es TELC nyelvvizsgát tenni.


[link]


Ez pedig az iskola, jövőre Elektrós képzést indítanak kint:

[link]

2015. júl. 6. 10:49
 4/12 A kérdező kommentje:
Én pedig ebben vettem/veszek részt, ez indult idén év elején: [link]
2015. júl. 6. 10:51
 5/12 anonim ***** válasza:

Elmondom, mitévő légy: Ébredj fel, és nyisd ki a szemed!

Gondolom,még nem dolgoztál üzemben Mo-n. Az a netto 100-110E legjobb esetben is csak több műszakban, pótlékokkal, túlórával jön össze. És megfingatnak rendesen: nem elég hogy ,meg kell szakadni, még cseszegetnek is ha kell, ha nem. Voltam olyan helyen, ahol a gyártósoron heti 4000 forint bónuszért marták egymást az emberek, amit jó ha havonta 2x meg is kaptak.Otthon aztán hiába vár a kutya,meg a barátok, amíg fiatal vagy, bírod, de 40 felett már annak is örülsz, ha 10 óra meló után beesel a tv elé. És a vezetők képesek pozitívumként azzal érvelni, hogy legalább BE VAGY JELENTVE!!! Röhej, egy vállalat Németo-ban legfeljebb 1x játszhatja meg, hogy nem jelent be, nálunk meg nemzeti sport lett.

Most még biztos nem okoz gondot az otthon biztosítása, a megélhetés, megtakarítás számodra. De idővel rájössz, hogy nagyon nehéz itthon úgy elhelyezkedni, hogy mindezt biztosítani tudd magadnak, és a gyerekeidnek. Hiába köt ide minden, az kevés lesz az önálló élethez. És jelzem, nem lesz jobb, még évekig.

Az idősgondozás elég megterhelő munka, mind fizikailag, mind lelkileg. Hallottam fekália kenegető öregemberekről, stb. De azt is érdemes mérlegre tenni, hogy Németo. egy elöregedő társadalom. Rengeteg magányos öreg emberrel, akik előbb-utóbb gondozásra szorulnak. Azt gondolom,hogy ha rátermett vagy, érdemes erre alapozni a jövődet, mert lehet, hogy nehéz a munka, de nagyon nem mindegy, hogy tiszta munkahelyen dolgozol 8-10 órát, ahol ha leülsz 5 percre, senki nem ad fegyelmit, és a félretett pénzből 25-30 év alatt, de hitel nélkül vehetsz magadnak egy kisebb lakást akár, vagy itthon kikészülsz egy mocskos, hajszolós gyárban, vagy irodában, ahol 2 ember munkáját kell végezned gombokért.

A honvágy legjobb csillapítója az értelmes elfoglaltság, és a hó végi bérjegyzék, amin szabad szemmel is látható összeg szerepel.

2015. júl. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"honváygad" azért van MOST, mert nincs mivel elfoglalni magad és ezt "elvárja" a környezeted is.


Ha ott leszel, akkor nem lesz honvßaygad, mert egyrészt nem lesz idöd unatkozni, másrészt rájössz, hogy ott jobban élsz, harmadszor, ha nagyon magyar beszélgetésre vágysz, akkor ott van a telefon, internet skype, stb - egyáltalán nem leszel elvágva a magyar környezetedtöl.

2015. júl. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A magyaroktól biztos nem lesz elzárva, mivel már rengetegen menekültek ki oda (is). Nemrég voltam Ausztriában és nem tudtam olyan helyre menni, ahol ne lett volna legalább egy magyar. Pedig nem Bécsben voltam, hanem egy faluban.
2015. júl. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Csak nálam oly szempontból is más a helyzet, hogy szüleim elég nehéz anyagi helyzetben élnek, és ezáltal én is... A mostani 4 hónapos német nyelvképzést is egy barátom finanszírozása által tudtam végigcsinálni, ami több, mint 100 ezrembe került... Vagyis neki, de vissza kell majd adnom. Ha most kimennék, nem tehetem meg, hogy a szüleimnek ne segítsek haza. A 818€ ösztöndíjból, jó, ha 100.000Ft-t félre lehet tenni. Persze, ez jó is, ha az embernek pl. nem kell hazaküldeni pénzt, és megmarad neki. De ha én 100-ból már csak 50-et is hazaküldök, minimum, barátomnak adok legalább 20 ezret, magamra megint marad 30 ezrem. Megint ott vagyok ahol a part szakad, és anyumék sem haladnak egyről a kettőre. Akkor már oly mindegy, hogy itthon maradok, vagy 1000km-el arrébb élem ugyanazt az életet mint itthon, csak épp németül. Nekem úgy érné meg kimenni, ha rendesen dolgoznék, havi 1200-1300€-t. Arra már azt mondom hogy új jó, de így, ösztöndíjjal ennek értelmét nem látom, plusz, még az időseket is viseljem el, napi 8 órában. Sajnos dolgoztam jó pár helyen már, annak ellenére hogy 23 vagyok. De szerintem így ennek értelme nincs sok.
2015. júl. 6. 14:52
 9/12 A kérdező kommentje:
Ennyi erővel maradhatok itthon, X ideig, legalább csökkenjen itthon a tartozás, és utána kimenni.
2015. júl. 6. 14:56
 10/12 anonim ***** válasza:

A legdrágább költség Németben a lakhatás. Ha ez megoldott, nem értem,miért lenne kevés a 800 juro!

A kaja megvan 200-ból egy hónapban, ha nem étteremben eszel...

A kölcsönt meg ráér vissza fizetni, ha rendes állásban leszel, de sztem így sem lehetetlen.

Azért nézz utána az euro árfolyamának, mirlőtt ilyen kalkulációba kezdesz.

De tudod mit? Úgy beszéled le magad a jó életről, ahogy akarod. Te tudod. Én például nem gondolkodnék egy pillanatig sem, pedig már van kisgyerekem is, mivel végre most sikerül elhelyezkednem a már fent leírt kitűnő állások után pedagógiai asszisztensként. Havi nettó 80! E forintért. Tök jól fogunk élni, már előre látom. Mindenki úgy rontja el az életét, ahogy akarja. Én így csináltam, te úgy fogod, hogy szépen meggyőzöd magad, mint a nyuszika, aki elindult kölcsönkérni a róka létráját...

2015. júl. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!