Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Levegonek neznek az emberek...

Levegonek neznek az emberek mar gyerekkorom ota. Miert van ez, ennel tobbet mit tudok meg tenni ellene?

Figyelt kérdés

26 eves ferfi vagyok. Az emberek levegonek neznek, foleg a nok (nem csak ferfikent hanem emberkent is!) Pl. ha koszonok az embereknek nem viszonozzak. Erthetoen, kedvesen, rajuk nezve, szemkontaktust keresve teszem. De csak neznek es tovabbmennek. Szomszedaim, sporttarsak, ismeros arcok, barki. Mar gyerekkent is koszontem mindig a szomszedainknak de mintha meg se hallotak volna. Pl. "csokolom Marika neni" jo hangosan, erthetoen de semmi valasz. Ha mas utcabeli gyerekekkel voltam, oket nev szerint koszontottek. pl. legjobb baratommal talalkoztam a szomszeddal, mindketten koszontunk de o "szia Andriska (o volt a baratom) koszonessel elintezte.

A mostani ismeroseim baratnoi, csajai teljesen levegonek neznek. Ha tobben vagyunk vegigpuszilkodnak mindenkivel, en hiaba koszonok nekik nev szerint, meg csak nem is viszonozzak (nem varom hogy puszilgassanak csak hogy legalabb mondjanak valamit).

A munkahelyemen beszallok a liftbe, szomszedos irodak dolgozoi vannak benne, latasbol mar 1 eve latjuk egymast minden nap. Koszonok hogy "jo reggelt, sziasztok", de semmi valasz, csak allok ott mint a hulye. Nagyon kinos.

Irodista vagyok, apolt kulsovel, sportolgatok, nem vagyok budos, nincs szajszagom, rendezett vagyok. Nem vagyok nagymeno, nagydumas, tarsasag kozepe, de mindenkivel kedves vagyok es udvarias. A noknek pl mindig kinyitom az ajtot, stb.


Mar teljesen ugy erzem magam mint egy ufo aki nem illik az emberek koze. Ugy elek mint egy szellem, szinte tiszta egyedul. Meg a kapcsolatfelvetelig se jutok senkivel. Szuleim szerint semmi furcsa nincs bennem, erthetoen beszelek, jol halhatoan, teljesen normalis vagyok. Az anyam szerint talan azert ilyenek masok mert nem szeretik a csunya embereket, inkabb a szepek tarsasagat keresik. A haverok noi meg azert nem is koszonnek mert nem akarjak hogy xy szituacioban odamenjek, odakoszonjek nekik, mert kinosnak talaljak hogy ismernek engem. A munkatarsak meg latjak hogy luzer vagyok es nem erdekuk meg csak koszonni se nekem. Szerinte csak a szep es sikeres embereket keresi mindenki


Igy lehet, mi az igazsag? Mas is van igy?



2015. júl. 13. 12:31
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nekem annak idején se köszöntek "közei" ismerősök amikor még iskolába jártam, egy pár évig próbálkoztam, de aztán feladtam ezt a köszönős témát és mondhattam hogy, "köszönő viszonyba se vagyok az osztálytársaimmal" és ez még kisvárosba történt. Felköltözve Pestre tényleg durvább a helyzet, de legalább kihasználom hogy szó szerint láthatatlan vagyok az embereknek...
2015. júl. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom konfliktuskerülő vagy, ami nem túl jó.

Részemről 2-szer, max 3-szor köszönök valakinek, amire ha nem reagál akkor elküldöm a k. anyjába. (Pedig én is visszahúzódó vagyok alapvetően.)

Liftben való köszönés, amit tenned kéne: köszönsz. Ha nem reagál akkor közel mész hozzá, a szemébe nézel. Megint köszönsz. Ha visszaköszön, akkor megkérded tőle, hogy "ez eddig ennyire nehéz volt?" Ha nincs reakció, akkor többet nem köszönni nekik.

A barátok barátnőinél pedig egyenesen rákérdezék, hogy van-e valami problémájuk velem, amiért ilyen szinten átnéznek rajtam. Ha nekik áll feljebb, vagy legközelebbre sem változik a hozzáállásuk, akkor nem kell a barátaiddal menni, meg találkozni velük.

Amíg nem tolod az emberek orra alá azt, hogy létezel addig maguktól nem fogják észrevenni.

2015. júl. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!