Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit kezdjek magammal?

Mit kezdjek magammal?

Figyelt kérdés
Igazából ez nem csak ilyen jellegű kérdés lesz, de talán ide illett legjobban, 2 év múlva fejezem be a középiskolát és fogalmam sincs, hogy mit csináljak utána, de tényleg, semmi. Főiskolára szeretnék menni, de fogalmam sincs milyenre, nem tudom elképzelni magam semmi ilyen komolyabb munkakörben (pedig egy eszes gyerek vagyok), ami legjobban megy az a matek, a történelem, meg a magyar, érdekel az informatika is még és sokat foglalkozok számítástechnikával, politikával szabadidőmben, a fizika és kémia viszont nagyon gyatrán megy (ezek egyszerűen nem kötnek le), valamiért csak azt tudom megtanulni, ami ÉRDEKEL. Ezért is már kilőttem azt a lehetőséget, hogy gépészmérnök legyek, gondolkodtam még gazdaságinformatikán, illetve politológián, de nem tudom hogy ezekkel hogy lehet elhelyezkedni a későbbiekben..mit gondoltok erről? Ha rossz helyen van a kérdésem, akkor pedig elnézést!

2015. júl. 25. 09:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Manapság az informatikával lehet a legjobban elhelyezkedni. Persze van egy-két buta egyén, akik próbálnak kioktatni, miszerint mindenki informatikusnak tanul, és ezért sehol nem fogsz állást kapni. Jelenleg jómagam is informatikusnak tanulok, és informatikus osztályban olyannyira megcsappant a diákok érdeklődése az informatika iránt, hogy 30 emberből talán 2 szeretne rajtam kívül ténylegesen foglalkozni a jövőben, ebben a munkakörben. Word, Excel, és társai mindenkinek megy, de egy komolyabb szintet már kevesen tudnak hozni, ami nem általános iskola szinten van.
2015. júl. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem csak az a bajom ezzel, hogy sokan írják, hogy fősulin nem sajátítja el az ember a kellő ismeretet, hogy eltudjon helyezkedni ilyen irányban, hanem magának kell utánajárnia sok dolognak, ez igaz lehet?
2015. júl. 25. 09:47
 3/7 A kérdező kommentje:
Igazából olyan főiskolát keresek, ahová történelemmel és matekkal tudok felvételizni, tehát, hogy ne kelljen még külön informatikából is érettségiznem..
2015. júl. 25. 09:58
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezzel én is pont voltam. De igazából csak annyit tudok erre mondani.. hogy azt próbáld kitalálni hogy az életstílusodhoz milyen munkatípus passzol. Pl ha szociálisabb vagy valamivel, akkor szakmunkában is lehetsz sikeres, vagy ha gépelött ülős vagy, akkor informatikai, irodai melót tudnék elképzelni. De ezek nem törvényszerűségek amiket leírtam... Csak találd meg azt amelyik a legjobban simulna az életviteledhez, és arra hajts rá. Az is előfordulhat, hogy kezdetben teljesen mást fogsz dolgozni, de arra kell törekedni, hogy a lehető leghozzád íllőbb melót találd meg. És ezt csak addig birod amíg még fiatal vagy. (Azért írtam elején kétesben, hogy gondolkodj el rajta..ezek fontos dolgok)
2015. júl. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Inkább azon gondolkozz el hogy ha a pénz nem számítana akkor mit kezdenél magaddal!
2015. júl. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is így voltam, még az érettségi és felvételi napján is. Aztán felvételiztem projektmenedzser asszisztensnek, de rájöttem a nyáron, hogy nem is érdekel.

Valami gyakorlatiasabbat akartam és érdekesebbet. Bementem a közeli szakközépbe, hogy milyen OKJ képzések vannak. Elmondtak párat és a gépészmérnök asszisztens neve megtetszett, gondoltam, kipróbálom...

Azóta azt el is végeztem és most 2. éve vagyok gépészmérnökin egyetemen. :)


Így utólag azt tudom ajánlani, hogy nézz utána jó pár szakmának. A nyárból legalább 1 hónapot próbálj azzal tölteni, hogy összeszeded, mi és mennyire érdekel, miben vagy jó és ennek függvényében keresel pár szakmát. Ezeknek pedig megpróbálsz rendesen utánajárni. Megnézed, hogy pontosan milyen is, mennyire tetszene éveken át a munkakör, mennyire szeretnél irodában vagy külső helyen dolgozni, stb. Próbálsz kapcsolatot keresni az adott szakmában dolgozókkal személyesen, neten, fórumokon, stb.

Lényegében próbáld meg teljesen felmérni az igényeid és a munkaköri körülmények passzolását. :)

2015. júl. 27. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát inkább irodában dolgoznék ha lehetne..
2015. júl. 27. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!