Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mi a véleményetek azokról az...

Mi a véleményetek azokról az emberekről akik itt sírnak az életük miatt?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok, és őszintén szólva én is rohadt egyedül vagyok, de mégsem kezdem el sajnáltatni magam vadidegen embereknek, hogy 'jajj de sz@r az életem'..


Akik kétnaponta kiírnak egy kérdést, hogy 'mihez kezdjek az életemmel, nincs senkim?' azoktól megkérdezném, hogy most úgy őszintén.. ennek mi értelme?

Mégha olyan kedves lenne itt a társaság, hogy rögtön szerzel 1-2 barátot (aki nem csak megdugni akar) akkor megértem, de 90%-ban inkább csak leoltanak, nem segítenek..


Kezd számomra egyértelművé válni, hogy akik ide ezzel kapcsolatban írnak ki kérdést, azok nem is akarnak változtatni az életükön, csak elakarják játszani, hogy igen... Ha nem lenne internet, biztos, hogy nem sírnál egész nap amiatt, mert nincs senkid.. Gondolj ebbe bele.


Aztán szeretem még a 'nincs értelme élnem. öngyilkos legyek?' kérdéseket is..

Pff...

Megnézném azokat akik kiírták, hogy mennyire gondolták komolyan.. Ha igazán depressziós/magányos vagy, akkor nem ide írogatsz ki kérdéseket, hanem kicsit durvább dolgokat művelsz..


Kérdésem tehát:

Mi a véleményetek ezekről az emberekről akik itt sírnak a tönkrement életük miatt?

Szerintem szánalmasak (vagy szánalmasok?).


2015. aug. 16. 15:14
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
47%
az hogy gyengék és van idejük sírni.
2015. aug. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
75%

Őszintén? Én nagyon jókat tudok szórakozni az ilyeneken. :D


Ez ugyanolyan, mint amikor Facebook-ra kiírják, hogy XY *elkeseredett hangulatban van*, mellette egy hangulatnak megfelelő smiley, semmi infó, hogy ez miért is van, és akkor mennek rá a kommentek, hogy "Mi a baj? :O" és társai. Ezekkel a kiírásokkal szinte megerőszakolják az ismerőseiket, hogy kérdezzenek rá, hogy mégis mi a stájsz, röhej...


Az öngyilkosságos kérdéseknél régebben nem egyszer leírtam, hogy aki meg akarja magát ölni, az megteszi, nem pedig nyavajog, főleg nem egy fórumos oldalra fog írogatni, majd "Ne tedd, az élet szép" féle kommenteket vár, hogy utána legyen mire ráfogni, hogy miért is nem tette meg azt, amit eredetileg sem akart. Persze utána mindig én voltam a gonosz meg a szemét, aki nem vigasztalja a kérdezőt :D


A depresszió meg egy komoly pszichés betegség, amit gyógyszerrel meg terápiával kezelni kell, kíváncsi lennék, hogy az itt picsogók közül kit kezelnek ténylegesen, ki jár rendszeresen pszichomókushoz.


Ja, egyébként ezt pont valamelyik nap olvastam egy lány blogján:


"Egyszer, évekkel ezelőtt, azt hiszem, tizenhét lehettem, tehát bőven "tinédzser", írtam egy ironikus novellát, amiben egy lány belső monológját hallhatjuk, amiből arra következtetünk, hogy öngyilkosságra készül. Aztán a novella végén kiderül, hogy csak a Facebook-profilját törölte, és utána örömkönnyek között fogadta aggódó barátai hívását, akik nem foglalkoztak vele addig, amíg azt nem hitték, hogy elvesztették. Még pszichiáterrel is konzultáltam a megírás közben, és szerinte is hasonló lelki folyamatokat él át egy profiltörlő, mint egy öngyilkos.

Hát, nem gondoltam, hogy valaha látom valóssággá válni az írásomat.

Facebookon egy ismerősöm azzal szórakoztatta a digitális bennszülötteket, hogy egy (vélt vagy valós, lényegtelen) sérelem miatt fenyegetőzött hetek óta, hogy törli magát.

Éppen, mint régen, amikor a városi emókok felmásztak a pláza tetejére, és fenyegettek, hogy leugranak.

A válaszom ugyan az: Akkor egy szaltót, légy szíves.


Ha tényleg öngyilkos gondolatokat forgatsz a fejedben, fordulj orvoshoz, pszichológushoz, a barátaidhoz, vagy hívd az ország egész területéről ingyenesen hívható 116-123 számot. Ha csak figyelmet akarsz... szaltózz! Akkor figyelni fogok rád."

2015. aug. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
33%

Sajnálom őket.

Borzalmas lehet így élni, hogy valaki ennyire sajnálja saját magát.

Rengeteg ember van, aki állandóan panaszkodik, pedig semmivel sincs nehezebb élete, mint úgy általában az embereknek. Csak nem hajlandóak tenni semmit, meg minden kis dologból óriási problémát csinálnak.

Engem ez valahol erősít is. Mert rájövök, hogy én mennyivel elégedettebb vagyok és mennyivel jobb a problémamegoldó képességem, meg az élet nehézségeivel való megküzdésem.

2015. aug. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
83%

Némelyik szánalmas. De nem tudom eldönteni hogy melyik a szánalmasabb? Az aki ilyen kérdéseket ír ki vagy az aki ezeken a kérdéseken puffog.

Lehet, hogy az illető egyszerűen csak bajban van, gondjai vannak de nincs senkije akivel ezt megbeszélheti, ennek pótlására kiírja ide, mert ez megkönnyíti a lelkét. Na persze nem az öngyi-depi kis sz.rokra gondolok mert az tényleg csak szánalom/provokáció.

De az ilyen kérdések mint a tied. Színtiszta provokáció ami a felszínes meg nem értésből fakad. Ezek az emberek nem feltétlenül változtatni akarnak, mert mélyen tudják, hogy a változás idővel úgy vagy úgy de jön. Egyszerűen csak el akarják mondani egy pártatlan embernek, ki akarják beszélni magukból mert ez tényleg könnyíti a lelket....csak aztán jönnek az olyanok mint te...hidd el neked is bármikor eljöhet egy olyan pillanat az életedben amikor kiakadsz/túl sok lesz már.. És akkor ugyanolyan leszel mint azok az emberek akiket most szidsz.

Nem nem vagyok pszichológus se egy lelkibeteg csődtömeg. Egyszerűen csak veled ellentétbe megpróbálok egy kicsit belegondolni a dolgokba, megérteni a dolgokat. Nem csak a felszínt kell nézni..próbáld ki egyszer. Csodákat művel a lélekkel.

2015. aug. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
így vagy úgy*
2015. aug. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
76%
Miért, hol sírjon szegény, ha tényleg nincsen senkije, akivel beszélhessen? Neked az miért fáj, hogy valaki az interneten próbálja meg kiönteni a lelkét, beszélgetőpartnert keresni, akár csak egy napra is? Te vagy a szánalmas, aki ahelyett, hogy megpróbálnál mások baján segíteni vagy legalább békén hagynád őket, ha nem érdekelnek, még inkább bele is rúgsz egyet a földön fekvő emberbe, mert attól neked jobb kedved lesz, ha kicsit kegyetlenkedhetsz mások felett.
2015. aug. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
68%
engedd már meg nekünk hogy legalább ennyit csinálhassunk ha már életképtelenek vagyunk,kösz
2015. aug. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Főleg, hogy mind 13-16 éves h*lyegyerek. ugyan már.. tojáshéj a seggükön, mit ronthattak el ennyire? Hagyjuk már, unatkoznak és mindenféle hülyeségeket kamuznak, mert máshogy nem találnak megértésre. Amúgy sem jó ismerkedési módszer.
2015. aug. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
49%

kedves #8-as, neked fogalmad sincs, hogy aki ebben a helyzetben van mit érez, nem tudhatod, hogy egy akár 15 éves milyen gondokkal küzd, lehet hogy meghalt vmelyik ismerőse és olyan depressziós lett, hogy elvesztette az összes barátját vagy mit tudom én ez csak 1 példa volt...

attól hogy fiatal még vannak igazi, őszinte érzései, ez lehet rossz vagy jó.

szerintem senkinek sincs joga más lelki gondjairól beszélni, mert nem tudhatod, hogy az neki mennyire fáj.

lehet, hogy neked az nem jelent semmit ha valaki megbánt téged egy kis dologgal, te lehet leszarod, de neki ez lehet, hogy annyira rosszul esik, hogy ilyen lesz...

2015. aug. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Azt, hogy jólesne valakinek beszélniük a problémáikról, de vagy nincs kinek, vagy nem akarják terhelni vele a környezetüket, így inkább ide írják ki magukból névtelenül.

Amivel senkinek nem ártanak.


Néha amúgy tényleg szánalmasak a kérdések. Bár szerintem a te kérdésed is kifejezetten szánalmas.

2015. aug. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!