Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Érezted már azt, hogy nincs kiút?

Érezted már azt, hogy nincs kiút?

Figyelt kérdés

Úgy érzed, ez a világ nem nyújt semmi olyat, ami fontos lenne számodra?

Igénytelenséget, káoszt, értéktelenséget látsz magad körül?

Mintha minden és mindenki ellened lenne...?



#úttalanság
2015. okt. 19. 11:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen éreztem, de amiket te le írtál depresszióra utal.Nem rosszindulatból írom, de keress fel egy orvost.Az hogy nincs ki út, és amit én éreztem az egy helyzetre gondoltam.
2015. okt. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kiút mindig mindenből lehetséges, legfeljebb csak arról van szó, hogy most még szűk a látóköröd és ezért nem veszed észre az összes felkínálkozó lehetőséget. Próbálj NEM elszakadni a realitástól, ez a világ, amelyben élsz teljesen valódi, igazi, csak Te egy speciális szemüvegen keresztül látod azt, amit a többiek ösztönösen valóságnak élnek meg. Egy pár sorból nem lehet megállapítani senkiről semmit, de abból amit leírtál, én látatlanban az gondolom, hogy ez már nem depresszió, hanem több annál. De nem biztos, lehet, hogy tévedek! Ha teheted, menj el egy pszichiáterhez, mert lehet, hogy ez csak skizotipikus depresszió, amit gyógyszerekkel és pszichoterápiával kezelni lehet. Ha meg esetleg az orvos kórházba küldene, akkor az én magánjellegű álláspontom az, hogy ne feküdj be. Kizárólag akkor, ha autoagresszió (pl. falcolás, öngyilkossági hajlam stb.) vagy mások felé irányuló agresszió jelentkezik Nálad, de ezek egyébként könnyen elkerülhetőek. Élj úgy ahogy a többi ember, "utánozd" le őket mindenben. Viselkedj, öltözködj ugyanúgy ahogy a többi ember. Legyen párkapcsolatod, legyenek barátaid, munkahelyed, bármilyen elfoglaltságod (pl. művészet) amiben örömödet leled, kiteljesítheted önmagad. Az meg nem tartozik mindenkire, hogy Te másképp látod a dolgokat, ha van olyan akiben megbízol, nyugodtan beszélhetsz vele róla, de idegenek ezt nem fogják megérteni, tehát nem érdemes a tudomásukra hozni. Amire figyelj: egészségesen élj, egészségesen táplálkozz (rendes vitamin ellátottság, kevés koleszterin, fehér húsok stb.), sportolj, legalább alkalmanként. De ami a legfontosabb, ugyanolyan ember vagy mint a többi, az emberek nem látják rajtad, hogy másmilyen vagy és ezt nem is feltétlenül szükséges a tudomásukra hozni. Mindezeket a saját tapasztalatom alapján írtam le, mert velem is hasonlóképp van, igaz nem pontosan ugyanígy. Szóval nem aggódj, nincs veled semmi baj. :-)
2015. okt. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A fenti két válasz alapján tehát a világgal minden rendben van, megfelelően működik. Társadalmunk tele van barátságos, segítőkész emberekkel, mindenki birtokolja a legalapvetőbb emberi értékeket, semmi okunk panaszra. Ha pedig én ezt másként látom, akkor forduljak orvoshoz...

Egyéb vélemény?

2015. okt. 19. 14:06
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen, de kiút az mindenből van!

Az alá írt kérdéseidre egyszóval tudok válaszolni: "oxigénhiány" ami annyit takar, hogy az agy nem jut elegendő oxigénhez ezért nem képes helyesen feldolgozni, raktározni a beérkező információkat. Ha az agyat némi plusz oxigénhez juttatjuk, ismét kiszínesedik a világ körülöttünk.

2015. okt. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen természetesen, hisz így csinálták meg e világot.

De természetesen nem rendszerbeli dolgokra és álltaluk kreállt semmirevalókra koncentrálni. Ezek nagyon sko negatívot kellthetnek, ahogyan te is leírtad, de ennél sokkal többről van szó. Ez csak egy színház.

Írj rám, kirángatlahtlak e állapotból.

Én sosem vagyok szomorú, példa kedvéért.

2015. okt. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Azt nem mondtam, hogy a világgal minden rendben van, meg azt sem, hogy mindenáron kezeltesd magad. Inkább azt gondolom, hogy a mai világban azzal van baj, aki mindenáron normális akar lenni. Az elmekórházak dugig vannak normális emberekkel, azért vannak ott, mert nem elég őröltek ahhoz, hogy elviseljék ezt a fenekestül felfordult világot. A többi ember is őrült, csak nem ez dominál náluk a mindennapokban. Viszont ha valaki mondjuk bulizáson kívül is szinte mindig kimutatja, hogy bolond, arra azért egy kicsit furcsán néznek az emberek. A zokszigén sem árt, de nem baj ha van szerotonin is, aminek a termelődését multivitamin szedésével fokozni lehet, a banán is jót tesz, antidepresszáns anyagok vannak benne. Nyáron meg süt a Nap, termelődik általa a D vitamin, ami neked jó!
2015. okt. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Persze hogy éreztem úgy...(így) de igazából mindig így érzem,amióta világ a világ
2015. okt. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
(már ha világ egyáltalán a világ,nem tudom...)
2015. okt. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!