Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hol szerezzek barátokat?...

Hol szerezzek barátokat? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Nem is tudom hol kezdjem. Dióhéjban annyi, hogy egy 24 éves fiú vagyok és nemrég lett vége egy 6 éves párkapcsolatomnak. A lényeg annyi, hogy én mindent feladtam ezért a kapcsolatért mert 18 éves voltam amikor összejöttünk az exemmel és csak miatta elköltöztem kb 150-200 km-rel arrébb. Azt tudni kell hogy addig városba laktam és faluba költöztem miatta. Ezzel a legtöbb barátomat el is veszítettem, mivel messze voltam tőlük. Kivéve a "legjobb"-at. A legjobb barátommal utána még találkoztunk meg látogattuk a barátnőmmel együtt. Aztán közbe kiderült, hogy az exem megcsalt a barátommal ráadásul nem is egyszer hanem többször. Szóval így most elveszítettem mindenemet. Az utolsó barátomat is, a barátnőmet, a munkámat is mert el kellett költöznöm az exemtől és csak Budapestre bírtam felköltözni, innen meg nem bírtam volna bejárni a munkahelyre. Akiket ott a régi munkahelyemen megismertem azok is már nagyon messze vannak, szóval velük se tudok elmenni néha valahova. Azt tudni kell rólam, hogy nehezen nyílok meg más emberek előtt, és azokkal akiket nem ismerek régóta azokkal elég szótlan vagyok. Bulizni se szoktam járni, alkoholt se szoktam inni, szóval az ilyen bulizós helyek ki vannak zárva ahol tudnék barátokat szerezni. Ha esetleg van itt valaki aki szívesen barátkozna és Budapesti vagy szokott járni Budapestre az írjon nyugodtan, akár fiú akár lány és a kor se számít nekem :) lehet idősebb és fiatalabb is.

2016. márc. 10. 11:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Kicsit sajnállak, mármint szomorúnak hat a történeted. 18 évesen az ember még nem gondol annyira a következményekre, én is elkövettem egyszer egy hasonló hibát, de valami közbeszólt, így maradtam, ahol voltam. Egy lányért sem érdemes feláldoznod mindened, egy emberért sem, ezt megtanulhattad. Most, hogy senkid nincs, csak magadra számíthatsz, de ez nem egy rossz dolog. Szabaddá vált számodra a jövőd, fogd fel így. Szívj magadba annyi ingert a külvilágból, amennyit csak bírsz, és tutira megtalálod azt, amit szeretnél, mert ha most nem is tudod, akkor majd tudni fogod. Szerintem kezdésnek nem rossz, hogy itt próbálkozol, de Pesten rengeteg hely van, ahol barátokra tehetsz szert. Akár kávézókban, könyvtárakban, megszámlálhatatlan lehetőség, csak nyitnod kell, és kapni a pillanaton. Az is fontos, hogy ne kapaszkodj semmibe úgy, mintha az életed múlna rajta, mert ha az eltűnik, mert így elfog, akkor szintén padlón leszel. Az élethez érdemes szerintem úgy állni, mint egy olyan jelenséghez, ami tele van lehetőséggel, és minden a mi fejlődésünket, örömünket szolgálja valamilyen formában. Szóval ne szégyelled magad, harapj bátran abba a sütibe! Remélem tudtam segíteni picit.
2016. márc. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sajnálom ezt a dolgot, eléggé rossz lehet most a helyzeted. Megértelek, nem rég én is szakítottam, bár közel sem ennyire durván, mint te. Viszont nekem sincsenek igazán barátaim, és én is nehezen nyílok meg az önbizalomhiányom miatt.

Én azt javaslom hogy keress munkahelyet vagy végezz el egy szakmát, amit szívesen csinálnál. Addig is emberek között lennél, és új dolgokat tanulnál meg. Vagy ha találsz új munkát, akkor a munkahelyeden is lehet barátkozni, beszélgetni.


Sok sikert kívánok! :)

17/L

2016. márc. 13. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!