Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Borderline lányként jobb a...

Borderline lányként jobb a magány, mint hogy más életét tönkre tegyem? Esetleg valaki érzett már így?

Figyelt kérdés
Van egy fiú, aki nagyon tetszik, de jobbat érdemel nálam. Annál, amit én nyújtani tudok, minden csak jobb és ez nem túlzás.
2016. jún. 5. 17:56
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
0%
A #6-ossal ne törődjetek. Az a baja, hogy nem kap elég szeretetet otthon, leszarják. Nem is csodálom ezek után. Szüleidnek üzend meg, hogy tanulják meg az óvszer helyes használatát, esetleg ismertesd velük magát az óvszert, az is lehetséges, hogy nem is tudnak róla, hisz te magad is elég távol vagy a civilizációtól. Sok selejttől védhetik meg a világot. De ha azt nézzük, jobb esetben a magadfajták Darwin-díjasok lesznek, s halálukkal hozzájárulnak, hogy kevesebb selejt legyen.
2016. jún. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
0%
#11 a kérdezőre vonatkozik
2016. jún. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
Hogy itt mik mennek... Az apám is Borderline-os volt, és mégsem a négy fal között ült, hanem dolgozott, gyereket nevelt, mint minden más, normális ember. Persze a minőségen lehet vitatkozni, de tudott ugyanúgy élni, mint egy nem beteg ember. De remélem te nem leszel öngyilkos, mint ő.
2016. jún. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
#11-es, remélem te leszel Darwin-díjas. Amilyen buta hozzászólást írtál, tőled ki is telik. Utolsó voltam.
2016. jún. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
34%

kétféle ember van, aki boldog, ha másokon segít, és aki akkor boldog, ha a másikat visszahúzza.

A kérdező a második. Pusztulj!

2016. jún. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
30%
őszintén megnéztem a betegséget.. és mindegyik igaz rám. de szerintem az összes depressziós emberre is, vagy hirtelenharagú emberekre, vagy a kettő kombójára. nem is tudtam hogy ez egy betegség, viszont szerintem akkor egész sokan "szenvednek" ettől.. ne haragudj én ezt tényleg nem bántásként mondom, de ez egy olyan semmiség, hogy őszintén kár is azt mondani rá hogy betegség, vagy hogy valami ami miatt nem fogadhatnak el. ha valami tényleg nagy bajod van, akkor aggódj emiatt, de amúgy meg nem.
2016. jún. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
52%
Ez semmiség? Éltél már együtt egy borderline-ossal? Soha ne tapasztald meg... Az egy pillanatban ragaszkodik hozzád, szeret, te vagy neki a mindene... A másikban már utál, legszívesebben megölne. Ilyenkor a legveszélsesebb. Olyan fájdalmakat okoz (testi, lelki), hogy elképzelni sem tudod. Sajnos tapasztaltam. Az érzelmi kitörései az öngyilkosságig fajulhatnak.
2016. jún. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
82%
Az utolsó válaszoló jót írt,de ez nem azt jelenti,hogy aki borderline,annak nem jár a boldogság lehetősége sem. Egy másik ehhez hasonló kérdésnél már leírtam,talán épp ugyanaz a kérdező,hogy nem tehet a problémájáról,ez egy nagyon kínzó zavar,amit gyógyszeresen és megfelelő pszichoterápiával kordában lehet,sőt,kell tartani,a beteg saját és környezetének megóvása érdekében,elérhető egy élhető állapot. És ami a legfontosabb,hogy nagyon sokat számít ki a borderes párja. Kevesen vannak,akik elég érettek,fejlettek ahhoz,hogy tudják,hogy kell kezelni,boldognak lenni egy ilyenfajta beteg személy mellett. És amellett,hogy nem egyszerű az élet sokszor mellettük,vannak nagyon szerethető tulajdonságaik is,és egy csomó plusz,ami egy egészséges emberben esetleg nincs meg. Attól,hogy van valakinek ez a "betegsége",attól még ugyanolyan értékű,mint bármelyik másik ember. Ne bántsátok a kérdezőt,nem tehet az állapitáról. Nem egy könnyű dolog ez a borderline,és sajnos nagyon is létező jelenség.
2016. jún. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
0%

én is sokszor leírtam már

Aki hirtelen felindulásból, vagy előre megfontoltam

öl, lop, hazudik, a közlekedési kihágásokat okoz, az nem beteg.

Akinek elborul az agya, az nem beteg. Azt lehet mondani, hogy nem beszámítható, de nem betegség, ami begyógyul.

Aki ilyen szintre le van süllyedve, az már évtizedekig játszotta a játékait, és most a saját játéka csapdájába esett. Ennyi.

Kiskorában megutálta a szüleit vagy akárkit, és azóta ezen jár az agya, hogy neki milyen szar. Ha ezt 10,20,40 évig csinálta, akkor már annyira leépült, hogy minden apróságokon kiakad és szeretetet is csak úgy tud kimutatni, ha azt ismételgeti neki milyen rossz.

Ez teljesen átlagos dolog, a szomorú, hogy még a c gók is értelmesebbek ennél.

2016. jún. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon rossz érzés tudni,hogy ennyire kevés megértés,viszont annál több előítélet jut ezeknek a személyeknek. Sokaknan nincs is konkrét tapasztakatuk ezzel az állapotal kapcsolatban,egyáltalán,hogy miért is alakulhat ki,mégis ítélkeznek,pálcát törnek ezen személyek felett,az alapján,amit összegugliztak az internetről. Azért ez a dolog nem ilyen egyszerű. Aki nem ismeri személyesen ezt a személyiségzavart,örüljön neki,de nem segítség,ha csak a levegőbe dobálóztok ilyen sértésekkel,bántásokkal. Egy igazi borderline nem az önsajnálat miatt nem tud normális életvitelt folytatni,hanem olyan traumák érhették akár gyermekkorában (akár 3 éves kora előtt is,amire utólag nem is tudunk visszaemlékezni,tehát hogy sajnáltathatná magát),amik torzulást okoztak a személyiségfejlődésében,és ezért van megakadva a boldogulásban. Nagyon leegyszerűsítve. Sokszor viszont öröklődik is,amiért szintén nem okolható az érintett. De valójában én senki hitét,gondolkodását nem akarom megváltoztatni,csak azért írtam le mindezt,mert nagyon eljkeserít,mennyire rosszul állnak sokan az ilyen betegekhez,és így még nehezebb a dolguk.
2016. jún. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!