Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy mondjam el a szüleimnek,...

Hogy mondjam el a szüleimnek, hogy depressziós vagyok?

Figyelt kérdés
14 èves vagyok, nagyon sokszor kelek fel úgy, hogy szomorú vagyok, iskolában is piszkálnak nincsenek nagyon barátaim. Otthon anyukàm is mindig mondja, hogy: Miért kell mindig negatívnak lenned?; Nem csodálom, hogy nincsenek barátaid; meg ilyenek. Nem vagdosom magam, meg nem is akarok meghalni, ilyenről szó sincs csak nem bírom, hogy mindig én vagyok a célpont. Anyukámnak meg nem tudom elmondani, hogy depressziós vagyok, mert 2 éve már próbàltam de aztmondta, hogy: Ne szórakozzál!; Hagyd már ezt!. Nem vesz komolyan. Mit tegyek, hogy megértse, hogy valakitől segítség kell?

2016. júl. 6. 17:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
2%
Csak bebeszéled magadnak, hogy az vagy. Ok nélkül senki sem depressziós.
2016. júl. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem beszélem be magamnak. És kérlek ha válaszolsz akkor a kérdésre válaszolj.
2016. júl. 6. 18:20
 3/15 A kérdező kommentje:
Az ok pedig a csúfolódás, a magány érzet, meg senkire nem számóthatok....mondjak még?
2016. júl. 6. 18:22
 4/15 anonim ***** válasza:

Nézd, a depresszió egy nagyon komoly és összetett dolog, amivel nem nagyon lehet szórakozni. Az, hogy rossz kedved van, és hogy valaki depressziós, nagyon messze áll egymástól.

Ezeken szerintem mindenki átment (csúfolás, beilleszkedési nehézségek) de azért a legtöbbünkből egészséges felnőtt lett. Minden csak átmeneti.

A hozzáálláson való változtatás pedig csodákra képes. Én is azt hittem 16 évesen, hogy depressziós vagyok, abból állt a napom, hogy elmentem suliba, majdnem egész nap egyedül voltam, hazamentem, bezárkóztam a szobámba, zenét hallgattam és az internetre támaszkodtam. Aztán egyszer elegem lett ebből az állapotból és elolvastam A Titok c. könyvet, nekem az segített sokat.

2016. júl. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%

Mi van negatív!!!? :DD (bocsi nem hagyhadtam ki :D)


14 éves vagy, ez a serdülő korszak és ilyenkor az egymás kicikizése, szivatása a "menő". Ebben az esetben te vagy a szenvedő fél.


Egyébként nem vagy depressziós, csak akkor ha évek óta folyik ez az egész.


Próbálj pozitívan hozzáállni a dolgokhoz, az utálókat lesz4rni! és légy nyitottabb. Írj naplót, (elvileg sokat segít).

2016. júl. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak: Köszönöm :) Én említettem,hogy 2 éve is próbàltam elmagyarázni ezt anyukámnak ami azt jelenti, hogy körülbelül 2 éve tart. :)
2016. júl. 6. 19:29
 7/15 anonim ***** válasza:
Szia! Iskolapszichológus nincs nálatok? Ha van, akkor szerintem érdemes lenne ellátogatni hozzá, hátha tud segíteni. Kitartás. :)
2016. júl. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak: Ha elkezdődik a suli, lehet megpróbálom. Köszönöm:)
2016. júl. 7. 00:58
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

"Próbálj pozitívan hozzáállni a dolgokhoz, az utálókat lesz4rni!"


Akkor még többen fogják b.*@*sztatni. Köszi a rossz tippet.

2016. júl. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

"14 éves vagy, ez a serdülő korszak és ilyenkor az egymás kicikizése, szivatása a "menő"."


Ebben agyon tévedsz. Felnőtt korában ugyan ezt fogják majd vele csinálni. Kutyából nem lesz szalonna. Aki olyan csicska, hogy másik bántalmazásával érzi erősnek magát, az dögöljön meg. Az hiába mondja, hogy "40 évesen én már úgysem élek...". Mert ez hülyeség. Pont ellenkezőleg, az ilyen szemet élnek a legtovább. Az összes ilyet föl kéne kötni.


"Ebben az esetben te vagy a szenvedő fél."


Ebben az esetben talán nem így kéne viszonyulni hozzájuk. Vajon ha téged piszkálnának, te mit szólnál hozzá? "Pozitívan gondolkoznál", vagy szétvernéd a pofájukat? A pozitív gondolkodás nem ér semmit, csak együgyűséget sugall a piszkálóinak. Neked ezt már tudnod kéne, milyen szemét is tudsz lenni. A nagy kérdés az, hogy mi a f*.@*sz kell, hogy leállítsd magad? Mert valószínű, hogy az le fogja állítani a kérdező piszkálóit is.

2016. júl. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!