Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért érzem azt, hogy velem...

Miért érzem azt, hogy velem senki sem akar beszélgetni és hogy nem kíváncsiak rám az emberek?

Figyelt kérdés

Hiába beszélgetek akárkivel folyton azt érzem, hogy csak "muszájból" válaszol. Úgy érzem, hogy amikor beszél is hozzám valaki csak úgy odaveti a mondanivalóját. 2 éve voltam egy környékbeli ilyen pár száz fős fesztiválon ahol egy jófej srác odajött hozzám mert látta, hogy csak ott állok egyedül. Tehát még csak nem is arról van szó hogy én próbáltam meg beszélgetést kezdeményezni másokkal. A haverjainak is bemutatott és nagyon jól elbeszélgettünk. Én elég nehezen nyílok meg ezért kezdetben nagyon nehezen ment a beszélgetés ezért ők próbáltak meg beszéltetni úgy, hogy kérdezgettek. Látszott rajtuk, hogy tényleg érdeklem őket. Ennek ellenére az maradt meg bennem, hogy csak úgy ott vagyok meg, hogy csak úgy mondanak valamit aztán annyi az egész. De ugyan ez a helyzet a vasútmodell kiállításokkal is. Ott viszonylag mertem kérdezni a kiállítóktól mert volt egy közös téma. Válaszoltak is rendesen mégis azt éreztem, hogy legszívesebben megmondanák, hogy hagyjam már őket az idiótaságaimmal. csak azért nem teszik, hogy nehogy megbántsanak.


Sajnos elég sokat gúnyoltak sokáig szinte minden miatt. Kezdjük ott, hogy én még a 160 centit sem érem el. Ez miatt néhányan feljogosítva érezték magukat arra, hogy csak ezért mocskoljanak. Köztük a saját öcsém is elég sokat szidott ez miatt. De a vesémmel is gondok vannak azóta mióta megszülettem (már szerátültetésem is volt.) Ezért is megkaptam a magamét sokmindenkitől. De itt is főleg a saját öcsém volt a legaktívabb. Sokszor röhögve nevezett nyomoréknak meg fogyatékosnak. De elég sok helyen tapasztaltam azt is, hogy a sérülteket még mindig nem fogadják el. Az internetet olvasva is sok olyan hozzászólást szoktam olvasni ahol a sérülteket mocskolják elég keményen.. Valamint nekem elég sokáig próbáltak mindent megszabni. Én nagyon szeretek olvasni. Régebben csak magazinokat olvastam (az most lényegtelen hogy milyeneket.) mindig anyám adta rá a pénzt. Mamám mindig azt mondta, hogy miért veszek ilyen drága újságokat. Az persze nem csípte a szemét, hogy tesóm szintén anyám pénzéből ment a kocsmába és vette a cigit. Az persze rendben volt. Igazából tudnék még egy csomó dolgot írni de szerintem már így is elég hosszúra sikeredett a mondandóm.


2016. júl. 10. 21:03
 1/7 anonim ***** válasza:
19%
Mert senki nem akar veled beszélgetni, és nem kíváncsiak rád.
2016. júl. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

mindenkinek megvan a saját szar életéröl a képe...

de ne bánkódj keresd a jó oldalát

bármi legyen te csak a jóra gondolj

2016. júl. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem csak a fejedben van a gond. Mivel belőled úgy kell kihúzni a szavakat, ezért mindenki megunja a veled való "beszélgetést" előbb utóbb. Mit gondolsz, ha te nem kérdezgetsz és kommunikálsz magadtól, akkor a másik mit gondol? Hogy téged hidegen hagy, nem érdeklődsz róla...


Szerintem az, hogy itt emlegeted a sérülteket stb. még mindig azt mutatja, hogy nagyon nem tudtál még ezen túllépni és elfelejteni... beszélgess bátrabban és akiről azt veszed észre, hogy a betegséged vagy a termeted miatt megszól, annak mond meg hogy mekkora egy barom és hagyd ott a francba. Miért idegesítenéd magadat miattuk?

2016. júl. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első bekezdésre csak annyit tudok reagálni, hogy szerintem ezt csak te érzed. Már csak az a szituáció is, hogy egy fesztiválon tök egyedül vagy, és egy társaság magához hív, minden jel arra utal hogy szimpatikus voltál nekik. Ilyen nagyon ritkán fordul elő. Az hogy nem lett belőle esetleg haveri kapcsolat, vagy szimplán nem találtál beszélgető társakra, az sajnos csak a te hibád, amiről igazából nem is 100%-ig tehetsz, hisz ha nagyon gátlásos vagy, és önbizalomhiányos akkor ez a felvonás nem is végződhetett volna másképp. Ezen kell dolgoznod. Második szitu ugyanez, semmi alapja nincs hogy azt gondold fölöslegeseket kérdeztél, vagy irritáltad volna az ott lévőket. Magadnak bemagyarázod, hogy milyen fölösleges ember vagy, senki nem szeret, senki nem foglalkozik veled, amit nyilván valamilyen negatív emlékből származik, és úgy gondolod bárki akivel kommunikációba elegyedsz az rosszat fog rólad gondolni. Kiröhög, megvet, lenéz. Szociális fóbia enyhe tünete szerintem.


Ha nő vagy és nem éred el a 160cm, az még egyáltalán nem a világvége. Ha férfi, akkor sem. Egyik volt munkahelyemen volt egy srác 130cm, és egy 170cm-es barátnője volt. Senki nem szólogatott be neki, mindenki úgy viselkedett vele, mint egy átlagos emberrel. Az hogy szervátültetésed volt, gondok vannak a veséddel, nagyon sajnálom, de igazság szerint nem értek hozzá, hogy pontosan miben gátol az életben. Gondolom öcséd még túl fiatal, hogy megértse milyen fájó is ez neked. Hát igen, ha ilyen a családod, akkor erre az egyik megoldás hogy leülsz velük beszélgetni erről, vagy függetleníted magad tőlük, ha ugyan ezt már nem tetted meg. Mamád lehet olyan ember, hogy jobban csípi az életrevalóbb embereket, mint amilyen öcséd. Legalábbis én ezt szűröm le az írásodból, hogy te inkább amolyan otthonülős típus vagy, míg öcséd nem. Vagy csak valamilyen sajnál, azt szeretné ha te is kimozdulnál, társaságban lennél.


Szerintem mindenképpen az önbizalmodon kellene javítanod. Nem feltétlenül orvos segítségével. Kezd kis léptekben, csinálj olyat amit szeretsz, tűzz ki magadnak olyan könnyen elérhető célt, amit korábban nem hitted volna hogy megteszed. Vagyis szakadj ki a komfortzónádból, másképp nem hinném hogy építeni lehetne.

2016. júl. 11. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia, sajnálom a helyzeted, mivel én is hasonlóban vagyok. Én nem avgyok sérült, se fogyatékos, még a külsőm sem átlagos, de mégsem beszélnek velem az emberek, a más nézeteim miatt. Nem avgyok vallásos, csak az emberiségről alkotott képem teljesen más, mint a normál embereknek, ezért nem is érzem magam közéjük valónak. De ez van. Fel kell oldanod a gátlásaidat, mert ha nem teszed, egy idő után felemészt a magány, és ezen semmilyen magazin sem fog segíteni. Muszáj ismerkedned, ha életben akarsz maradni. Az ember társas lény, bárki bármit is mond. Én sem érzem jól itt magam, de ki kell törni a kis komfortzónánkból, a saját érdekünkben, én probálkozom, és sikerül. Azok miatt, akik csúfolnak, ne fájjon a fejed, azt sem érdemlik meg, hogy rájuk nézz. Látszik milyen az értékrendjük. 0. Ezt a külső függő társadalmat már eleve elítélem. De vannak még kedves, odaadó emberek a földön azért. Találd meg őket :) Ne fél leszólítani embereket. Valószínű félsz a csalódástól, de ne félj, csak magadat rántod vele csapdába. Ez egy hatalmas elhatározás az ilyen embereknek, mint mi. De ne félj belefogni.:) ! Sok sikert!
2016. júl. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez elég egyértelműen kisebbrendűségi érzés, ami mondjuk nem meglepő, ha sokan bántottak.

Amúgy pedig nettó hülyeség amit az öcséd mondott, attól nem lesz "fogyatékos" senki, hogy kicserélik a veséjét.

Szerintem gyakorold a beszélgetést, bele lehet rázódni. Egyre többször megtapasztalod, hogy meghallgattak, komolyan vettek, nem küldtek el máshová, míg a végén már teljesen természetes lesz neked is.

Ja és ha valakit nem érdekelsz akkor az úgyis el fog kopni mellőled, nem a te problémád.


(Ps ha a "sérültek" táborába sorolod magad, mások is oda fognak de ez fordítva is igaz.)

2016. júl. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 gabesztattoo válasza:

Rossz helyre születtél. Itt az emberek nem olyan elfogadóak és nem nyitottak annyira, mint pl egy liberálisabb gondolkozású államban. Pl: Hollandia

Itthon az emberek gonoszak és önzőek. Nem kíváncsiak sokan rád, csak azt akarják hallgasd meg Őket. Nem látnak hasznot a társaságodból illetve valószínűleg a Te életedet nem akarják megismerni, mert lehet akkor elszégyellik magukat, hogy milyen jó dolguk van és mégis panaszkodnak, mindig csak többet, jobbat, a legjobbat akarják. Tanulj nyelvet és menj el innen. Jobb lesz az életed

2022. aug. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!