Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A magány mennyire változtathat...

A magány mennyire változtathatja meg az embert? (Sok lent. ) [Tényleg nagyon sok. ]

Figyelt kérdés

Még az elején leírom: 17/L, és sokat fogok írni, akinek van türelme végigolvasni, köszi :)

Másfél éve történt hogy összekaptam az egyik barátnőmmel akivel már 2 éve ismertük egymást. Igazából nem is volt itt "összekapás". Gyorsban: egyik csütörtök este rossz kedvem volt, és amikor chateltünk 1-2 szavas válaszokat adtam neki. Ő bepipult, elköszönt és letiltott facebookról. Másnap az iskolában meg sokszor úgy éreztem mintha kizárt volna a beszélgetésekből (volt még egy közös barátnőnk), és konkrétan én csak úgy voltam mellettük mint a láthatatlan ember :D. Mind1

Hétfőn nem kerestem meg, mert féltem hogy elküld a francba. Azon a héten nem is beszéltünk. Rá még egy hétre beszéltem egy másik közös ismerősünkkel, aki mutogatta hogy miket beszélgetett a barátnőmmel facebookon, ahol ő már csak "rib* ncnak" nevezett. Akkoriban még úgy voltam vele hogy jól van nem érdekel, megleszek nélküle.. Majd egyszer csak megkeres újra.. (Aha másfél éve várom) Mindegymindegymindegy

Akkor ugye jött a nyári szünet, full egyedül, még nagyon az osztályból sem volt senki akivel levelezhettem volna.

Aztán ugye jött szeptember, kezdődött az iskola, és elhatároztam hogy mivel úgyis rengeteg szabadidőm van, azt mind arra fogom használni hogy tanuljak.

1-2 hónap, jöttek a jó jegyek, és akikkel eddig néha úgy elbeszélgettem, azok most kétszer akkora mosollyal köszöntöttek mindig. És ugye ez lenne az a rész ahol meg kéne javulnia mindennek. De nem.. Én valahogyan elkezdtem mindenkinek a rossz oldalát látni (vagy csak az igazi énjüket énszerintem). Mintha mindenki hirtelen azért jópofizna mert jó jegyeim lettek (mert volt hogy jobb témazárót írtam mint a legjobb tanulók). A padtársam egyre jobban idegesített, eddig nem zavart hogy lesett rólam, de az hogy lemásolja az egész dolgozatomat, bajba sodor azzal, hogy hangosan megkérdezi hogy mit írtam, meg sem köszöni a segítséget, négyest kap rá és még megy panaszkodni a tanárnak hogy miért nem ötös, na az már sok.. Már ha megszólalt már akkor ideges lettem. Olyan sötétnek és butának gondoltam hirtelen..(mert az is volt) és nem őt egyedül, hanem egyre több "barátomat" az osztályból(mert azok is voltak).

Akkor teltek a hetek, hónapok, és egyre inkább magamba fordultam (amiből mindenki annyit szűrt le hogy: "úúúú XY mi a baj, miért vagy ilyen szomorú?")

Az osztályom amúgy kb úgy áll, hogy lányok és fiúk közül is 2-2 fő ugató van (csak megsúgom hogy ők sem a legértelmesebbek, csak van hangjuk, meg olyan irányító személyiségek). Na, és ha ők vakkantanak, akkor majdnem az egész osztály ugrik (bár lassan egyre többen). De konkrétan már olyan szintre süllyednek a társaim, hogy bevallják ezeknek az ugatóknak hogy ők mennyire félnek tőlük, meg hogy jajj nem is tudják mi lenne velük nélkülük. (Biztos belehalnának)

Eez is mindegy..

Szóval a padtársamról annyit hogy kb félévig kibírtam még mellette, aztán amint felszabadult egy üres pad otthagytam őt is. Ezzel amúgy hogy elültem egész nagy felháborodás lett az osztályban, mert hát hogy volt merszem.. Aztán elkezdődött a "nembeszélős korszakom".

Kb a nevével már mindent elmondtam :D.

Alapból is egy eléggé visszahúzódó személyiség vagyok, de most ez valahogyan kétszeresen vágódott rám. Az iskolai tanároknál is, meg a külön matektanáromnál is kezdődött az a "dolgom", hogy nem bírtam megszólalni. Konkrétan tényleg, kérdeztek tőlem valamit, és azt éreztem mintha belülről a mellkasomnál valami szorítana és nem engedné hogy válaszoljak (pedig kb 90%-ban mindig tudtam a megoldást). Ezekből a helyzetekből vagy az jött ki hogy nagyon halkan szinte suttogva és kicsit rekedten motyogtam a megoldást, vagy maradtam csendben és néztem lefele az asztalra, és néha felnéztem a kérdést feltevő tanárra. (Ezzel elindultak olyan pletykák hogy csak puskázással nyerem a jó jegyeimet, élesben feleletnél, vagy szimpla szóbeli kérdésnél nem tudok bizonyítani). Ha az osztályban is kérdeztek csak bólogattam, ha valamiről a véleményemet kérdezték arckifejezésekkel, vagy szintén ezzel a szorító érzéssel magamban 1-2 szóval válaszoltam. Ezeket néhány tanár észre is vette rajtam hogy egyre szorongóbb lettem, de fogadóórákon anyukám mindig megnyugtatta őket hogy én nagyon barátságos, és kedves vagyok csak kicsit zárkózott, és a jobbik énemet nehezen mutatom meg idegeneknek. Meg előjött egy olyan dolgom is hogy nem szeretem ha hozzámérnek..valamiért undort vált ki belőlem hogy valaki akár a ruhámhoz is hozzányúljon. (Anyumról [meg a családomról] csak annyit hogy neki(k) mindig szívesen beszéltem mindenről, de gyűlölöm azt amikor valaki ignorálja azt amit mondok. És ők nagyon sokszor csinálták ezt. Apa 10 mondat után már beszól hogy jójó elég lesz, tesóm csak bambul előre, és várja hogy mikor szólalhat meg ő, anyum meg van hogy a történetem közepén félbeszakít, és megkér hogy menjek el csináljak meg valamit, vagy hozzak valamit. Komolyan az utóbbinál már fizikai fájdalmat érzek amikor így random megszakít.)

Aztán következett a "depis" korszakom. Amikor már tényleg vágytam arra hogy valakivel beszéljek, de hát nem nagyon volt senki sem. Alapból játszottam online játékokon de most egyre többet jártam oda hogy "társaságban" lehessek. Először Smite, de ott mindenki túl komolyan vette a játékot és idegesek voltak miatta /top1 dolog amit utálok/. Aztán (most kapaszkodjatok), igen, felmentem Metin2-re is.. De ott meg ha találtam korombelieket is, akkor ők már vagy csoportokban voltak akikhez lehetetlen volt csatlakozni, vagy teljesen a játékhoz rögzült elméjűeket akiknek ha beszéltem magamról lerendeztek azzal hogy antiszociális bezárkózott szociális fóbiás csáje vagyok nyugodjak meg és öljek tovább a mobokat (hadd ne részletezzem)..

Akkor egyre többször volt hogy emiatt a szorongásos érzés miatt sírtam, volt hogy otthon, buszon, parkban, iskola után a wc-ben (az utóbbi a legjobb). Mármint nem azért mert fájt vagy valami, hanem mert én tényleg beszélni akartam de valamiért félelmet éreztem az olyan helyzetekben. És ha ez nem lenne elég egyre többször álmodtam a régi barátnőmmel, ami nem lenne baj, de folyton olyan álmaim voltak hogy kibékültünk, hogy együtt röhögünk, hülyéskedünk, játszunk, hív vissza a közös barátainkhoz stb.. És hát ugye felkeltem, éés sad reality. Alapból nem lenne rossz életem: nagyjából kijöttem a családdal, vannak állataim, jó jegyeim vannak, de viszont ez, hogy olyan nehéz olyan barátot találni aki nekem tényleg megfelelne, és az egyetlent akit találtam is elengedtem magam mellől ez olyan rossz érzés.

Ééés elérkeztünk a mostani "2016.07.01-től valameddigi korszakomig, amikor már oda érkeztem hogy azon gondolkodom hogy ha a barátnőm valaha is újra megkeresne, nem sétálnék el vele újra a boldogság felé, hanem megjátszanám hogy újra picsi-pacsi jujj de jó minden, aztán bumm telibe ugyanazt megcsinálnám vele amit ő is velem. Már valahogyan nem is vágyom arra hogy legyen egy barát mellettem, inkább magamban lennék (bár valahol mélyen ezt cáfolnám).

És kb 2 napja összevesztem a bátyámmal, és nem is arra mentem hogy minél előbb kibéküljünk, hanem inkább kerültem, úgy voltam vele hogy hál' Isten legalább kevesebbet fog piszkálni.

És ha ez még nem lenne elég, a hörcsögöm lassan kiöregszik és olyan rossz nézni ahogyan már nem futkározik olyan vidáman, meg olyan nehezen mászik fel a kezemre.. Meg a másik hogy év elején azt tűztem ki célnak hogy megszerzem a minimum 4-es átlagomat, és évvégén így majd kihívnak és jutalmat adnak. 3,92-lett, hadd ne részletezzem ezt sem. Csak annyi hogy sosem voltam jó tanuló eddig, és nehezen ment bele minden a fejembe. És ááh olyan feleslegesnek érzem az összes órát amit azzal töltöttem hogy letettem a hátsóm és tanultam.

Szóval mostanság inkább kicsit hevesebb, és indulatosabb vagyok a kelleténél..És hát végre elérkeztem a kérdéshez: akkor ez a sok változás mind a magány hatása lehet?

A depizés biztos.. De ez a "neérjhozzám" ; "nenézzrám" ; "nemtudokválaszolni".. ezek a dolgok lehettek amiatt?

Remélem valaki tényleg végigolvassa és nem elküld a fenébe, hanem talán még mondja hogy jéééé ilyesmi velem is volt! :D



2016. júl. 13. 00:46
 1/7 anonim ***** válasza:
És ez az egész komolyan az 1-2 szavas facebook válaszok miatt történt?
2016. júl. 13. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Végigolvastam, huhh.

*izzadtságot töröl a homlokáról*


Szóval egy, hogy nem te engedted el a barátnődet, hanem ő volt gyerekes, mivel tiltott. Szerintem nem is igazi barát az, aki nem érti meg a másikat, hogy nem tud éppen önfeledten pörögni, mert épp rosszul érzi magát.

Másrészről különc vagy, ami nem feltétlen probléma. Általában egy osztályközösségben kinézik azokat, akik nem mennek a csorda után, nem követik a csordaszellemet. Én is ilyen voltam gimiben, egészen más dolgok foglalkoztattak, mint a nagy átlagot. Ilyen elmélkedős, filózgatós, magamnak való figura voltam már akkor is. Mostanra sokat lazultam, de csak hogy értsd, azért írtam.

Harmadrészt szerintem egyszerűen nem figyelnek oda rád otthon. Most ennek vagy az az oka, hogy kicsit egoista mindenki a családban vagy az, hogy sok a problémája mindenkinek és emiatt magába van zuhanva, nincs türelem a másikhoz, ingerült stb. Nálunk is van így a családban, és marha idegesítő nekem is. Főleg anyukám ilyen, mondok neki valamit, vagy tesóm is, erre már 3 gondolattal előrébb pörög, hogy "Akkor XY ezért hívott ma, vagy vidd el, amit megbeszéltünk", vagy sorolja a saját dolgait.

Eleve introvertált személyiség vagy ez tuti, befelé forduló, szóval ezek nem igazán segítik a kinyílásodat otthon sem, hogy nem figyelnek oda rád. Szerintem az iskolai szorongás emiatt is kialakulhatott, mert az agyad összekapcsolta a két dolgot, hogy amikor elkezdesz otthon beszélni, beléd fojtják a szót és ugyanez már tudat alatt érkezik akkor, amikor választ kéne adnod.

Mivel nehezen megy a tanulás, enyhe figyelemzavar is lehet, ezzel viszont nem ártana felkeresni egy iskolapszichológust, nagyon jó technikák vannak a figyelem és kncentráció összpontosítására.

A barátnős álmaid meg azért vannak, mert arra vágysz, hogy újra a régi legyen minden. Én amondó vagyok, nem kell ezeket az élményeket ettől a volt barátnőtől megkapni. Szerezz újakat, menj el napszámba dolgozni, járj el koncertekre, fesztiválokra pl. gasztro jellegűekre, egyetemi nyíltnapokra ősztől stb. Legyél új emberek között, töltődj fel, érjenek új ingerek.

A hörcsögös részen mosolyogtam. :D Aranyosan írtad le. Nekem is volt anno, csak tengerimalacom, 9 évesen végelgyengülésben pusztult el, a végén már nem evett és alig bírt mozogni. Együttérzek.

A ne érj hozzám feeling meg nem biztos, hogy probléma. Tinédzser vagy, ilyenkor ez normális, ha már 20+ os éveidben is ez van, akkor lehet gyenge Asperger-szindróma is. Ők nem szeretik, ha megérintik őket, vagya szemükbe néznek, ha hozzájuk beszélnek vagy ők máshoz. Bár erre nem látok esélyt nálad, ezt érzem.

Sok a felesleges energiád, le kéne vezetned valamivel. Amióta heti 3x kocogok, megnyugdott az elmém, fittnek érzem magam és megszűntek a negatív gondolataim. Oxigénhiányos fizikai állapot is eredményezhet depresszióra való hajlamot, vagy figyelemzavart, mert nem kap elég oxigénben dús vért az agyad. Ha sportolsz, sok vizet iszol, időben fekszel- nem úgy, mint én most, hogy fél 2-kor írom ezt a kommentet-, akkor jó hatással leszel a testedre, lelkedre.

Nem kell temetni magadat, majd alakulsz, formálódsz még! Nézz motiváló videókat, olvass sikerről szóló és önismereti könyveket, művelődj lazán! Ki kell tágítani a tudatodat! :) Az sosem árt!

2016. júl. 13. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az elsőnek: Háát igazából voltak előzményei. Röviden annyi hogy volt 3 fiú ismerősünk egy játékról, és a barátnőmnek mindig valamelyikkel problémája volt, én meg mikor megpróbáltam kibékíteni őket akkor mindig rámmordult hogy de most miért védem blablabla.. Aztán úgy néz ki hogy akkor hirtelen velem lett problémája, de engem még a közös barátnőnk sem védett be úgy néz ki. Vele amúgy a mai napig jóba van, szóval nem is értem.. :D Mármint..ha vagyunk 3-an barátnők, és ketten összekapunk a maradék 1-nek nem az a feladata hogy kibékítsen minket? Bár szerintem az a lány magának akarta megtartani a barátnőmet :D.


A másodiknak: Ááh de jó részletes! :D Mindenben igazad van, nekem az a szindrómás dolog nem tetszik, mármint..remélem az azért tényleg nincsen.

Meg hát, nekem ez a emberek közé menős dolog ez nem igazán jön be. Ezt szerettem igazából a barátnőmben, hogy ő is ilyen zárkózottabb volt és vele olyan programokat csináltunk ahol nem igazán kellett emberek közé mennünk.

Meg ha mégis elmennék, nem is tudom kivel :|.

A mozgásos rész annyi hogy amúgy imádok futni, és sokáig is bírom, de kb 400m gyorsabb tempójú futásnál olyan vörös leszek mint a rák :D. És annyira szégyenlem.. A kutyámmal szoktam futkározni még, de most ez nyáron még sötétedéskor is halálos ilyen melegben..

Meg nem tudom az mennyire számít mozgásnak, de esténként fél órát szoktam tornázgatni, ez már olyan szokássá vált.

Az alvás.. hát őszintén elég keveset alszom (lásd még mindig fent vagyok :D). Bár most nyárra pedig csökkentettem is az arra szánt időt, mert ha sokat alszom (pl.9 órát) akkor nekem az annyira jól esik, és olyan mélyen alszom hogy megint előjönnek a barátnős álmaim.

Amúgy olyan érdekes, mert én mindig próbálok keveset gondolni rá, és úgy felfogni a múltamat amiben ő benne van, mintha meg sem történt volna, és mégis előjön mindig. Kutya egy nő :D

2016. júl. 13. 01:55
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is hasonlókat éltem meg, 10-12 éves koromban kezdődött és nem olyan régen, most 19 éves koromban ért véget. Nálam ez az egész bezárkózás azzal kezdődött, hogy az akkori "barátaim" sorba kihasználtak engem, átvertek, sőt ki is közösítettek. Ez nálam is egészen addig ment, ameddig nem voltam képes megszólalni, rosszul éreztem magamat társaságban, egyedül akartam lenni. Évekig küszködtem vele, mert mindig is éreztem, hogy ez így nincsen rendjén és helyre kell hoznom a dolgokat és elkezdtem változtatni :) Sikerült is megváltoznom, mostanra már nagyon nyitott személy lettem :D Ismerkedni azért még nem ismerkedek annyira gördülékenyen, de már nem vagyok olyan mélyponton, mint régen.


Szóval ne add fel :D Van kiút ebből, csak el kell határoznod, hogy változtatni akarsz ezen, mert senki más nem fog változtatni helyetted, senki más nem fogja megtenni az első lépét helyetted. Sok sikert :)

2016. júl. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez borzalmasan személyfüggő.

Nem szabadna így általánosítani.

2016. júl. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Negyediknek:

Ááh, ez a kihasználós dolog talán a legrosszabb mind közül, megértem hogy utána nem kívánkoztál újra társaságba :/.

Nekem most van egy olyan osztálytársam, aki nem hiszed el, de 2 hónapig képes volt beadni hogy ő mennyire aggódik értem, meg szeretne segíteni amikor ilyen szomorú vagyok a suliban. Aztán amikor láttam hogy mennyire küzd a figyelmemért beszélgettem vele, de mindig olyan rossz érzésem volt a társalgások után, úgy éreztem túl sok és túl komoly dolgokról beszéltem vele. Aztán hát kb 1 hónap "nagy barátság" után hallottam ahogyan az öltözőben kibeszéli a többieknek a dolgaimat, és mondja nekik hogy jelenleg arra pályázik hogy mellém ülhessen mert kellenének neki a jó jegyek (én az öltöző másik felében öltöztem egyedül). Igazából nem voltam szomorú, meg csalódott, egyszerűen csak elkezdtem vigyorogni mert olyan bénának tűnt ez az egész helyzet (végül megvártam amíg elmentek és utána mentem csak én is. Nem igazán akartam nagy leleplezést vagy akármit). Aztán a következő 1 hónap meg azzal telt el hogy megpróbáltam lerázni magamról a csajt (őszintén csak nem szólaltam meg neki).


És őszintén ez tényleg annyira undorító dolog.. Teljesen beadta nekem hogy ő is ugyanazokat a játékokat/zenéket/témákat szereti mint én, és jujj hol voltam egészen eddig az ő életéből, erre bumm hátba szúr. (Amit már megtett akkor mikor elkezdett velem beszélni na de mindegy :D)


De okés, nem fogom feladni, talán majd ha eljön az ideje az egyetemnek ott majd találok új barátokat és talán akkor újra is kezdhetek mindent :).

2016. júl. 14. 00:22
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne akarj tökéletes barátokat, légy velük megértő, őszinte és remélhetőleg ők is azok lesznek veled. De természetesen nem ilyen egyszerű ilyeneket szerezni, én is nagyon sokszor érzem magam magányosnak mióta elköltöztem otthonról, hogy kirepüljek a fészekből.
2016. júl. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!