Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nagyon egyedül érzem magam...

Annafarkas kérdése:

Nagyon egyedül érzem magam terhesen! 27. hétben vagyok, a párom 12-14 órát dolgozik heti öt napban! Mit tegyek, úgy érzem megöl a magány?!

Figyelt kérdés
A történet lassan két hónapja kezdődött, amikor párommal A-ból, B-be költöztünk.Tudnotok kell külföldön élünk! Most 500 kilóméterre vagyok a családomtól, 500 kilóméterre a barátaimtól! Azért költöztünk, mert a párom szeretett volna fővárosban élni, merthogy itt több a lehetőség! Most, hogy itt vagyunk állandóan dolgozik, nem sokkal több pénzért végez dupla annyi munkát, mint az előző városban ahol éltünk!!!! Én szinte mindíg egyedül vagyok! A terhességem sem probléma mentes, rettegek attól, hogy valami történik velem és a kicsivel, hogy nem lesz segítségem sem akkor ha baj van sem akkor ha megszületik a kicsi! A párom szerint az teljesen normális, hogy ennyit dolgozik és hogy munka után szinte minden nap még megiszik egy két sört a kollégáival! Szerinte minden rendben van, csak az én hormonjaim "doloznak". Most már szinte minden nap veszekszem, hisztizek, mert úgy érzem nem tudok így élni! Nem látom rajta, hogy az anyagiakon kívűl bármilyen felelősséget szeretne vállalni értünk! Azt mondja, hogy nem vagyok egyedül, mert ő it van, de gyakorlatilag sosincs velem! Mit tegyek ?

2016. aug. 16. 09:56
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
64%

Kedves válaszolók: való igaz, hogy senki nem szereti, ha otthon folyamatosan csak a "hiszti" várja.

Az is igaz, hogy ebben a pénzcentrikus világban a pénzkeresés kiemelten fontos.

De napi 12-14 óra munka az minden, csak nem normális. Szükség esetén egy-egy túlóra belefér, de az, hogy rendszeresen, heti 5 nap valaki lelépjen otthonról reggel 6-kor, és este 8 után érjen haza, az nem ép dolog. Még akkor sem, ha az ember egyedülálló, és mellette szereti a munkáját.

A feleség meg talán joggal "hisztis". Talán nem úgy képzelte a családalapítást, meg a házaséletet, hogy ő egyedül neveli a gyereket, a férjet/apát meg akkor látják, amikor alszik. Mert borítékolható, hogy így lesz. (Ne legyenek illúzióink, nem fog varázsütésre megváltozni a gyerek születésétől.) Szóval mielőtt zsigerből mindenféle hárpiának, boszorkánynak, meg hasonlónak tituláljuk a kérdezőt, azért gondolkodjunk el rajta, hogy vajon miért "rinyál" ennyit? Hogy talán nem jogosak-e a sirámai?

Az pedig hangzatos, de meglehetősen ostoba elv, hogy mivel a férj pénzt keres, ezért neki onnantól kuss. Lehet, hogy balkáni kultúrákban, meg a közel-keleten ez elfogadott, de értelmes körökben nem csak annak lehet szava, aki a (több) pénzt keresi. Terhesen pedig köztudott, hogy nem ajánlott dolgozni, főleg ha nem mentes a terhesség a komplikációktól.

2016. aug. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
43%

A balkanon nem ajanlott dolgozni terhessen

Minden mas fejlett orszagban a 34 36 hetig dolgoznak a nok vagy tanulnak.

Csak kelet eu no hiszi azt terhesseg es gyerekszules sulyos veszelyes allapot amit ki kell fekudni majd 3 evig pihenni utana es felment minden valo elet dolgatol.

2016. aug. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Nem vagyok balkáni nő, sem kitartott! Egész addíg a dolgoztam, amíg a terhesség 14. hetében el nem öntött a vér! Kedves #20.#21. köszönöm a válaszod, azt hiszem te értedded meg a legjobban a helyzetet. Hisztis sem voltam egészen addíg, amíg el nem kezdte ezt a munkát . Ma elment reggel 10-re éjjel 1 körül hazaér, majd holnap reggel 6kor megy és este 5 körül ér haza. Szabadnapja csak Pénteken lesz. Természetesen neki is kell pihenni, aludni. A babavállalás előtt leültünk megbeszéltük ki mit szeretne. Én azt mondtam gyereket ő azt, hogy ide szeretne költözni. Úgy gondolom egész idáig maximálisan támogattuk egymást és szerettük volna a másiknak mindent megadni! De azt hiszem tudom, hogy a legnagyobb csalódás és minden hisztim és bánatom okozója az az, hogy nekem sok az amit ő csinál és talán neki is sok a gyerekvállalás!Közös úton kezdtük és valahol nap mint nap távolabb leszünk egymástól egy másik úton! Ezt elmondtam neki hiszti és minden egyéb cifra dolog nélkül. De ő nem akar változtatni! Semmi mást nem szeretnék, csak egy családot!
2016. aug. 16. 13:00
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

"Én azt mondtam gyereket ő azt, hogy ide szeretne költözni."

Súlyos ez a mondat, ha úgy értette, ahogy én gondolom: Lehet gyerek, ha egy az egyben te törődsz mindennel, és hagysz engem élni... márpedig a viselkedése ezt tükrözi. Ugye, hogy nem az a gond valójában, amit kiírtál, hanem most érezted meg, hogy butaságot csináltál, mindketten felelőtlenül indultatok neki a gyerekvállalásnak.

2016. aug. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
24 egyetertek
2016. aug. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
41%

Azért megnézném itt sok válaszoló mennyire lenne hisztis, ha a párja minden nap a haverokkal menne sörözni meló után, rátok meg nagyívben szarna.. :)

Azt meg nem hiszem el, hogy ennyi primitív felnőtt ember van itt, akik veszélyeztetett terhességről hírből sem hallottak, de oké.. :D

2016. aug. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!