Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nagyon egyedül érzem magam...

Annafarkas kérdése:

Nagyon egyedül érzem magam terhesen! 27. hétben vagyok, a párom 12-14 órát dolgozik heti öt napban! Mit tegyek, úgy érzem megöl a magány?!

Figyelt kérdés
A történet lassan két hónapja kezdődött, amikor párommal A-ból, B-be költöztünk.Tudnotok kell külföldön élünk! Most 500 kilóméterre vagyok a családomtól, 500 kilóméterre a barátaimtól! Azért költöztünk, mert a párom szeretett volna fővárosban élni, merthogy itt több a lehetőség! Most, hogy itt vagyunk állandóan dolgozik, nem sokkal több pénzért végez dupla annyi munkát, mint az előző városban ahol éltünk!!!! Én szinte mindíg egyedül vagyok! A terhességem sem probléma mentes, rettegek attól, hogy valami történik velem és a kicsivel, hogy nem lesz segítségem sem akkor ha baj van sem akkor ha megszületik a kicsi! A párom szerint az teljesen normális, hogy ennyit dolgozik és hogy munka után szinte minden nap még megiszik egy két sört a kollégáival! Szerinte minden rendben van, csak az én hormonjaim "doloznak". Most már szinte minden nap veszekszem, hisztizek, mert úgy érzem nem tudok így élni! Nem látom rajta, hogy az anyagiakon kívűl bármilyen felelősséget szeretne vállalni értünk! Azt mondja, hogy nem vagyok egyedül, mert ő it van, de gyakorlatilag sosincs velem! Mit tegyek ?

2016. aug. 16. 09:56
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
71%
Tanulj nyelvet, írj blogot, tanulj meg babaruhákat, babajátékokat készíteni, Youtube tele van ilyesmikkel... találd fel magad, ne a "párodat" nyösztesd azzal, hogy te unatkozol. Bírjál már ki 4 hónapot, utána majd örülnél egy üres délutánnak, amikor tudnál unatkozni. A barátaimtól én 1200km-re vagyok, mégis napi szintű kapcsolatot tartunk, ha van internet akkor ez nem gond. Gyakorlatilag semmi bajod, csak jódolgodban direkt szeretnéd, ha történne valami, bármi, amiért a pasidat hibáztathatod és mártírkodhatsz.
2016. aug. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
43%
Egy hárpia anyuka.:-)
2016. aug. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem meg a férfi a fasz.. minden nap beülni sörözni? akármennyit is iszik, az nem számít.. Mi lenne ha mondjuk azt a pár sört heti 3x otthon inná meg? Egyből máshogy érezné magát a kérdező is.. És igenis sok idő az is! Senki ne mondja nekem, hogy 5 perc alatt isszák meg, ilyen helyzetben pedig az a napi 1-2 órahossza is sokat jelentene a párjának, ezt figyelembe kéne vennie.
2016. aug. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
76%

"Oké, hogy tisztán lássatok! Van pénzem nekem, mivel, nem egy otthon ülő, vagy munkanélküli voltam! Majdnem annyim van egy hónapban mint neki, a munkájával. Mindketten tudjuk, hogy ez nem a pénzről szól! Soha nem várnám, vagy vártam, hogy itt üljön mellettem egész nap és a kezemet fogja! Egy babát már elvesztettem a 26. hétben! A félelmemnek, vannak alapjai! Tisztában vagyok azzal is, hogy most depressziós vagyok!"


Tisztánlátás, pipa. Nem a pénzről szól? Akkor szerinted miről? Én is nyomtam nőként 12-14 órákat (vendéglátóiparban), és igenis jó kiereszteni a gőzt meló után. Pláne, ha hazatéréskor csak a hiszti vár otthon. A munkát nyilván a pénzért csinálja. Az esti sörözést meg talán azért, hogy téged el tudjon viselni ebben az állapotban. Lehet, hogy mikor nem vagy bruttósítva, akkor "normális" vagy, de most minden egyes mondatodnál forgattam a szemem, mert az írásodról, (na meg a rohadt sok felkiáltójelről) ordít, hogy egy rinya p. csa vagy! Ehhez képest pedig még igen kedvesnek, és türelmesnek is tűnik a párod. Embereld meg magad, és legyél kicsit elviselhetőbb, mielőtt még kinyírod a kapcsolatotokat.

2016. aug. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
29%

Dolgozz terhesseg nem betegseg hogy otthon mereszd

Menj nyelvettanulni mert kulonben csak getto anyuka lesz beloled es a gyerekedbol is.

2016. aug. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
38%

A retteges az unalomtol van

Nyelviskolaba csak tanulni kell ceruzat emelhetsz

2016. aug. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
96%
Azért ne tegyünk már úgy, mintha 12-14 órákat dolgozni minden nap teljesen normális lenne. Az egészségnek sem tesz jót. Pláne egy olyan melóért, ami még csak sokkal többet se fizet. Nekem gyanús, hogy a párod végleg bele fog szarni a gyereknevelésbe, szerintem nem volt jó ötlet ebbe a kapcsolatba gyereket vállalni, de most már mindegy...
2016. aug. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

én azt javaslom,hogy költözzetek vissza a másik városba,ahol régen laktatok. ha fele ennyi munkával kb ugyanennyi pénzt tudott keresni,akkor mi a kérdés? nem éri meg 12-14 órát dolgoznia naponta, ha kevesebb melóval is keresett ennyit. költözzetek vissza, gondolom a lakás/albérlet árak sem annyira vészesek,mint a fővárosban.

és tényleg próbáld meg elfoglalni magad amíg dolgozik. filmezz, olvass stb. ne otthon ülj és bosszankodj,az nem fog segíteni.

és ezt tényleg beszéld meg a pároddal,hogy ne menjen már minden nap inni, mint egy utolsó alkoholista. nem azt mondom,ha heti 1-2x beülnek valahova a barátokkal oké. de minden nap kicsit sok.

és amúgy te is próbálj barátnőket keresni.akár hasonló helyzetben lévő kismamákat.vagy magyar anyukákat akik kint élnek... hajrá

2016. aug. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
38%
Nagyon kivagy készülve... inkább dugulj be, élvezd az anyaságot, és hagyd a párodat. A vége az lesz, hogy tényleg ott hagy. Senki sem szeret egy sárkányhoz hazamenni.
2016. aug. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Most már késő bánat, de ezért lett volna célszerű még a kapcsolat komolyra fordulta előtt letisztázni, hogy mik az igényeitek, mit vártok a kapcsolattól, az élettől, stb. Szemmel láthatóan neki a munka a legfontosabb, a leírásod alapján talán munkamániás is, és képes ezért mindent beáldozni. Te pedig pont az ellentéte vagy. Te inkább élnél szerényebb körülmények között, de közel a családodhoz, a barátaidhoz, együtt a férjeddel.

A baj az, hogy ezt még családalapítás előtt kellett volna megtárgyalnotok, és vagy valami kompromisszumos döntést hoznotok, vagy ha semmiképp nem működik, akkor nem belekezdeni a családalapításba.

Most annyit tehetsz, hogy megpróbálod kihozni a jelen helyzetből a legjobbat. Oké, hogy heti 5 nap dolgozik, de 2 napot együtt vagytok. Tessék minél több közös elfoglaltságot szervezni, akár nap végén is. Bár 14 óra az húzós, de időnként pl egy közös mozizás simán beleférhet. Vagy egyszerűen csak egy-egy könnyed esti séta.

Ha végképp nem megy, akkor a párterápiát javaslom.

2016. aug. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!