Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Azért érzem ennyire társtalann...

Azért érzem ennyire társtalannak magam, mert tényleg egyedül lennék ilyen az egész világon?

Figyelt kérdés

Már rohadtul elegem van belőle.

Kicsi koromtól kezdve vállalom a véleményem akkoris, ha az épp nem egyezik másokéval és ezért folyton kisebbségnek számítok, amit jól ki is használnak arra hogy megmagyarázzák miért én vagyok a hülye.

Pedig nem vagyok hülye. Egyszerűen csak máshogy látok dolgokat. És persze ha én szólok le valakit a többségi véleményéért akkor rögtön ott terem még 3 másik aki bevédi. Én viszont mivel egyedül vagyok vele, nyilván nyugodtan le lehetek szólva. Akár sértegethető is vagyok, mert miért ne.

Nagymamám szerint önző vagyok, párom szerint zsarnok, anyám szerint bunkó, apám szerint hülye...Gyakorisok lepontoznak, hiába megalapozottak a válaszaim. A kérdésem ihletője is egy válaszom rommá pontozása volt, ahol azok voltak csak felpontozva akik jól belerúgtak a kérdezőbe. Többi ember csak furcsán méreget, ha bármiről elmondom a véleményem és nem csak bólogatok az övére.


Kezdem azt hinni hogy tényleg én vagyok az az egyetlen hülye, aki szembe megy az autópályán.

De mégsem tudom ezt elhinni, hiszen ezt senki nem hiheti magáról.


Van más is aki ezt érzi nap mint nap? Hogy bírjátok, hogy nem őrültök bele?



2016. okt. 13. 11:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Előző, ez így oké, de tegyük hozzá, hogy szándéktól függő a hatása. Aki rossz szándékból alkalmazza a módszered, annak alattomos hatása lehet.
2016. okt. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Szerintem az őszinteség és magány kérdései két külön témaként is lehet kezelni. Biztosan azért vagy magányos, mert őszinte vagy?

Nem értem a kiindulópontodban azt, hogy úgy írod le magad, mint a nagy Különc Őszinte embert, ahol nem tudom mi a lényeg, miközben a nagymamád is szintúgy őszintének minősül, amikor önzőnek nevez téged. Akkor olyankor az ő őszintesége is zavar téged? Tehát végeredményben téged is zavarhat mások őszintesége?

Akkor egyedül az őszinteséggel van a probléma?

Nekem inkább kicsit egocentrikusan hangzik az egész, egy dolog, hogy az ember őszinte, de annál tovább ennek akkor lehet jelentősége, ha közben figyelni méltattok egymás szavára.

Az természetes sok helyzetben, ha eltér a véleményetek és a nézőpontotok a környezeteddel, de ezt nem ilyen folyamatos rivódással kell kezelni, hogy mindenki azt hajtogatja, hogy "Nekem-nekem van igazam".

(Lehetőleg normális emberek között) fejtsd ki nyugodtan a véleményed, majd figyelmesen hallgasd másokét is, ha közben ők is olyan jófejek, és nyitottak terád. Lehetőleg próbáljátok összeegyeztetni a nézőpontokat, nem pedig legyűrni a másikat.

Bár nem képzellek téged vitatkozó és lekezelő embernek, de talán csak egyszerűen az sért téged, hogy mások véleménye eltérő a tiédtől, ezt valami abszurditásnak látod, miközben lehet, hogy nem az. Talán te is kicsit fontoskodsz a véleményeiddel.


"Kezdem azt hinni hogy tényleg én vagyok az az egyetlen hülye, aki szembe megy az autópályán."

Én a világot nem úgy fogom fel, hogy egyetlen egy egyenes út létezik, és két irány.

Sokféle irány van, és sokféle megközelítés mindenhez, szóval nem mondom, hogy csak ennyi van, hogy "Te és a Világ".

Szerintem egyszerűen csak vannak olyan emberek (nem föltétlenül te, hanem akár a környezetedből) akik szeretnek megkérdőjelezni másokat, ebből áll a vitáik célja, talán saját álláspontjuk sincsen, a lényeg, hogy leszóljanak, elbizonytalanítsanak másokat?


Nincs ilyen törvényszerűség, hogy neked ellentétben kell álljon a véleményed másokéval. Na meg elfelejtetted a régi mondást, hogy a vélemény olyan mint a f*neked, mindenkinek van egy sajátja.

Tudod én a valóságra szoktam kíváncsi lenni, nem pedig a saját beszűkült nézeteimre, az meg mindenkit érint, nem az egyének nézőpontja határozza meg, hogy mi az "Igazság".:))

2016. okt. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Sokat segítene ha mondjuk linkelnél ide egy kérdést ahol ez zajlott. Nyilván te úgy írod le a történteket ahogy azt érzékelted, de segítene ha tudnánk értékelni a konkrét szituációt a mi szemszögünkből is.
2016. okt. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
23%

szerintem is kene valamit linkelni vagy irni

hogy melyik vagy

ufo-hivo, isten-hivo, ateista-hivo, egyeb es akkor mi


persze a kerdesed a maganyosagra szol de ha van parod es csaladod hogy lehetsz maganyos? igy magadat teszed maganyosa, vagyis az eletben nem kelene maganyosnak lenned

ha a hitedel "egyedul" vagy legalabbis a kornyezetedben azzal nem tudsz mit tenni. etto, meg nem kell a hitedrol lemondanod, de az eletben a kozeli tarsaiddal nem tudod megosztani es megbeszelni, lehet itt gyakorin sem, de valakik csak reflexbol pontoznak le, valakik reflexbol hulyeznek le (masokat. nem csak teged) hiszen ez konyu, ki szereti megeroltetni magat?


engem azert erdekelne miben hiszel mert szerintem sokan hihetnek hasonloban csam nem osztjak meg masokkal legfejebb es lehet meg is jatszak hogy masban hisznek

2016. okt. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!